Změny v prvoligových kádrech (ke dni 2.7.2022)
Novinky
Odchody a příchody v prvoligových týmech. Před startem další sezony informujeme o změnách v kádrech mužstev Chance ligy.

Kdo zůstal? Kdo odešel? Kdo prodloužil?

Před každou sezonou se kádry hokejových klubů obmění. Někdo těch změn udělá víc, někdo méně. Stejně jako v uplynulé sezoně, se pro vás, hokejové fanoušky, budeme snažit vytvořit určitý přehled již známých změn, popř. určitých domněnek (vyznačeno kurzívou).

První ligu bude hrát v následující sezoně čtrnáct celků. S Chance ligou se rozloučily sestupující celky: SK Kadaň, AZ Havířov, HC Benátky nad Jizerou a Hokej Ústí nad Labem. V barážovém souboji s nejlepším druholigovým týmem HC Tábor si nakonec prvoligovou příslušnost i pro další rok udrželi šumperští Draci. Naopak vítěz základní části, litoměřičtí kališníci, ve vyřazovacích bojích neuspěli a skončili nakonec pátí. O prvoligový titul si to tak rozdala mezi sebou ambiciózní mužstva HC Dukla Jihlava a VHK Vsetín. Právo poprat se s Kladnem o extraligu si vybojovali hokejisté z Vysočiny, kteří Valachy zdolali 4:2 na zápasy. Jihlavští si po roce zažili takové to Déjà vu, když v baráži o nejvyšší soutěž znovu prohráli s Rytíři, tentokráte 4:1 na zápasy. Dodejme ještě pro úplnost, že z Tipsport ELH spadli do první ligy zlínští Berani.

PSG BERANI ZLÍN
Příchody: Jan Bartko (O - Orli Znojmo), Daniel Bukáč (O - Bílí Tygři Liberec), Jakub Husa (O - HC RT Torax Poruba), Mikuláš Zbořil (O - HC Frýdek-Místek), Denis Kindl (Ú - Draci Pars Šumperk), Petr Mrázek (Ú - LHK Jestřábi Prostějov), Jiří Ondráček (Ú - HC Motor České Budějovice), Tomáš Pospíšil (Ú - BK Mladá Boleslav), Jan Hruška (Ú - HC Vítkovice Ridera), Pavel Klhůfek (Ú - HC Košice/Slovensko), Jakub Illéš (Ú - HC Dukla Jihlava/HC Vítkovice Ridera).
Odchody: Ondřej Němec (O - VHK Vsetín), Tomáš Žižka (O - ?), Zdeněk Okál (Ú - ?), Lukáš Vopelka (Ú - HC Motor České Budějovice), Štěpár Fryšara (Ú - ?), Radek Veselý (Ú - Bordeaux/Francie), Patriks Zabusovs (Ú - ?), Matyáš Hamrlík (O - Drakkars de Caen/Francie), Jakub Ferenc (O - HC Košice/Slovensko), Jiří Karafiát (Ú - HC RT Torax Poruba), Jan Dluhoš (O - HC RT Torax Poruba), Vladimir Mikhasyonok (Ú - Barys Nur-Sultan/Kazachstán).
Prodloužili: Libor Kašík (B), Daniel Gazda (O), Antonín Honejsek (Ú), Martin Novotný (O), Bedřich Köhler (Ú), Pavel Kubiš (Ú), Pavel Sedláček (Ú), Valentin Claireaux (Ú), Jan Dluhoš (O), Matěj Sebera (Ú), Darek Hejcman (Ú), Tadeáš Talafa (O), Jiří Suhrada (O), Vojtěch Riedl (O).

HC SLAVIA PRAHA
Příchody:
Vladimír Růžička ml. (Ú – Dornbirner FC/Rakousko), Dušan Žovinec (O - HC RT Torax Poruba), Šimon Szathmáry (O - HC RT Torax Poruba), Karel Klikorka (O - HC Stadion Litoměřice), Pavel Mrňa (Ú - HC Stadion Vrchlabí), Vladislav Houska (Ú - HC Dukla Jihlava), Jakub Matyáš (O - HC Oceláři Třinec).
Odchody: Jiří Doležal (Ú - ?), Martin Michajlov (B - HC Baník Sokolov), Petr Kafka (Ú - ?), Daniel Krejčí (O - Cracovia Krakow/Polsko), Matyáš Zelingr (O - ?), Patrik Macháč (Ú - ?), Filip Vlček (Ú - ?), Mikuláš Hovorka (O - HC Motor České Budějovice), Daniel Kružík (Ú - ?), Václav Veber (O - VHK Vsetín), Martin Holík (B - ?), Martin Ondráček (Ú - ?), Radek Havel (O - Piráti Chomutov).
Prodloužili: Lukáš Žejdl (Ú), Tomáš Volevecký (B), Michal Pittr (B), Tomáš Knotek (Ú), Tadeáš Hejda (O), Tomáš Pšenička (Ú), Jan Kern (Ú), Michal Poletín (Ú), Jindřich Barák (O), Tomáš Duda (O).

HC FRÝDEK-MÍSTEK
Příchody:
Vojtěch Mokry (B - HC Draci Šumperk), Daniel Vrdlovec (Ú - Hokej Ústí n. L.), Jakub Doktor (Ú - AZ Havířov), Vlastimil Dostálek (Ú - AZ Havířov), Jakub Žůrek (O - HC Benátky n. Jiz.), Štěpán Havránek (O - Hokej Ústí n. L.), Michal Hotěk (Ú - AZ Havířov), Adam Zeman (Ú - VHK Vsetín), Ondřej Machala (Ú - Rytíři Kladno), Aleš Sova (O - Odense Bulldogs/Dánsko), Vojtech Zeleňák (O - HC Dukla Jihlava).
Odchody: Daniel Krenželok (O - HC Vítkovice Ridera), Mikuláš Zbořil (O - PSG Berani Zlín), Frederik Foltán (B - konec kariéry), Samuel Baroš (B - HC Slovan Bratislava/Slovensko), Bartosz Ciura (O - GKS Tychy - Polsko), Filip Komorski (Ú - GKS Tychy - Polsko), Karol Korím (O - ?), Dmitrij Ogurcov (O - ?), David Bartoš (Ú - Draci Šumperk), Vít Christov (Ú - HC RT Torax Poruba), Matouš Čmiel (Ú - AZ Havířov), Matouš Hrubec U - ?), Rostislav Martynek (Ú - ESC Kempten/Německo), Jakub Šlahař (Ú - HC RT Torax Poruba), Ján Blaško (Ú - DVTK Jegesmedvék/Maďarsko), Alan Łyszczarczyk (Ú - HC Oceláři Třinec), Ondrej Šedivý (Ú - GKS Tychy/Polsko), Jonáš Peterek (Ú - Hermes Kokkola/Finsko).
Prodloužili: Jakub Adámek (O), Jakub Teper (O), Jakub Michálek (O), David Klimša (Ú), Daniel Šimonů (B), Patrik Švančara (B), Pavel Matěj (Ú).

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV
Příchody:
Martin Pěnčík (O - Draci Šumperk), Matouš Venkrbec (Ú - HC Motor České Budějovice/VHK Vsetín ?), Jan Vojtovič (Ú - HK Slezan Opava), Roman Vlach (Ú - VHK Vsetín ?), David Ostřížek (Ú - HC Kometa Brno ?), Vilém Burian (Ú - HC Olomouc ?), Jaroslav Pavelka (B - Bílí Tygři Liberec ?).
Odchody: Marek Švec (Ú - HC Baník Sokolov), Jan Štefka (Ú - VHK Vsetín), Petr Mrázek (Ú - PSG Berani Zlín), Petr Beránek (Ú - HC Dukla Jihlava), Ondřej Bláha (B - HC RT Torax Poruba), Miloslav Jáchym (O - HC Dukla Jihlava), Marek Račuk (Ú - Rytíři Kladno/Cracovia Krakow/Polsko), Jan Rudovský (Ú - HC Slovan Ústí n. L.), Šimon Jelínek (Ú - Draci Šumperk), David Vala (O - HC Tábor), Marek Micka (B - ?), Martin Altrichter (B - ?), Robin Staněk (O - ?), Jan Kloz (Ú - ?), Jiří Klimíček (O - HC RT Torax Poruba), Patrik Husák (O - ?), Adam Havlík (O - konec kariéry), Petr Krejčí (O - ?), Tomáš Koblížek (Ú - Piráti Chomutov), Josef Podlaha (Ú - konec kariéry).
Prodloužili: Martin Novák (Ú), Tomáš Jáchym (Ú), Tomáš Jiránek (Ú).

HC BANÍK SOKOLOV
Příchody:
Marek Švec (Ú - LHK Jestřábi Prostějov), Martin Osmík (Ú - HC Energie Karlovy Vary), Martin Michajlov (B - HC Slavia Praha), Matěj Zadražil (Ú - HC Dukla Jihlava), Martin Weinhold (O - HC Energie Karlovy Vary), Adam Horák (B - HC Energie Karlovy Vary/SS).
Odchody: Jan Strejček (O - HC Litvínov), Adam Beran (B - HC Dukla Jihlava), Patrik Kadeřávek (O - HC Draci Šumperk), Vít Seemann (O - Piráti Chomutov), Marek Sloboda (Ú - ?), Vítězslav Bílek (Ú - ?), Adam Křemen (Ú - HC Draci Šumperk).
Prodloužili: Tomáš Rohan (Ú), Vojtěch Tomi (Ú), Jaromír Kverka (Ú), Jan Pohl (O).

SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ
Příchody:
Matěj Novák (Ú - HC Zubr Přerov), Miroslav Holec (Ú - HC Motor České Budějovice), Vojtěch Šilhavý (Ú - Draci Šumperk), Antonín Bořuta (O - HC Innsbruck/Rakousko).
Odchody: Vojtěch Střondala (Ú - HC Kometa Brno/HC RT Torax Poruba), Jan Mlčák (O - HC Kometa Brno/HC RT Torax Poruba), Lukáš Nedvídek (Ú - Mountfield Hradec Králové/SC Kolín), Adam Gajarský (Ú - ?), Lukáš Zukal (O - Orli Znojmo), Lukáš Popela (O - ?), Matěj Zabloudil (Ú - ?), Dominik Sklenář (Ú - Orli Znojmo), Martin Šťovíček (Ú - Orli Znojmo).
Prodloužili: Michal Vodný (Ú), Michal Furch (O), Lukáš Forman (O), Jan Mičán (B), Pavel Jekel (B), Jiří Hunkes (O).

VHK VSETÍN
Příchody:
Maxim Žukov (B - HC Dukla Jihlava), Peter Lichanec (Ú - HC Dukla Jihlava/HC Olomouc), Roman Přikryl (Ú - HC Stadion Litoměřice), Štěpán Bláha (Ú - HC Ústí n. L.), Jan Štefka (Ú - LHK Jestřábi Prostějov), Václav Veber (O - HC Slavia Praha), Pavel Jenyš (Ú - HC RT Torax Poruba), Ondřej Němec (O - Berani Zlín), Riku Sihvonen (Ú - HC Stadion Litoměřice), Marek Voženílek (O - HC Stadion Vrchlabí), David Kajínek (O - HC Stadion Vrchlabí).
Odchody: Jakub Málek (B - Ilves Tampere/Finsko), Aleksandrs Jerofejevs (O - ?), Lukáš Buchta (O - ?), Roman Pšurný (Ú - HC Zubr Přerov/HC RT Torax Poruba), Roman Vlach (Ú - HC Jestřábi Prostějov ?), David Březina (Ú - HC Zubr Přerov), Jakub Apolenář (Ú - AZ Havířov), Michal Gago (Ú - ?), Adam Zeman (Ú - HC Frýdek-Místek), Roman Půček (Ú - HC Vítkovice Ridera), David Gába (B - HC Tábor), Matouš Venkrbec (Ú - HC Motor České Budějovice/LHK Jestřábi Prostějov ?).
Prodloužili: Adam Hořanský (Ú), David Vítek (Ú), Luboš Rob (Ú), Jan Berger (Ú), Vít Jonák (Ú), Jiří Říha (O), Ondřej Smetana (O), Šimon Jenáček (O), Tom Ondračka (O), Michal Hryciow (O), Daniel Klímek (Ú), David Sachr (B).

HC DUKLA JIHLAVA
Příchody:
Otakar Šik (Ú - HC Energie Karlovy Vary), Adam Beran (B - HC Baník Sokolov), Filip Haman (O - Orli Znojmo), Petr Beránek (Ú - LHK Jestřábi Prostějov), Miloslav Jáchym (O - LHK Jestřábi Prostějov), Fabien Kočí (O - AZ Havířov), Tomáš Křehlík (Ú - HC Stadion Litoměřice), Jakub Zajíček (Ú - HC Benátky n. Jiz.), Richard Pětník (Ú - HC Oceláři Třinec U20), Radek Pořízek (Ú - HC RT Torax Poruba).
Odchody: Maxim Žukov (B - VHK Vsetín), Peter Lichanec (Ú - VHK Vsetín), Matěj Zadražil (Ú - HC Baník Sokolov), Jiří Fronk (Ú - HC Litvínov), Vojtěch Zeleňák (O - HC Frýdek-Místek), Filip Eliáš (O - HC Draci Šumperk), Patrik Čermák (Ú - Draci Šumperk), Filip Helt (Ú - HC Litvínov), Tomáš Valenta (Ú - ?), Lukáš Mareš (O - HC Olomouc), Jan Niko (O - SC Kolín), Vladislav Houska (Ú - HC Slavia Praha), Jakub Illéš (Ú - HC Vítkovice Ridera/Berani Zlín), Daniel Kabelka (O - HC Tábor).
Prodloužili: Tomáš Čachotský (Ú), Josef Skořepa (Ú), Vlastimil Bilčík (O), Matouš Menšík (Ú), Vítězslav Brož (Ú), Miroslav Juda (Ú), Adam Dvořák (O).

HC STADION LITOMĚŘICE
Příchody:
Tomáš Guman (Ú - HC RT Torax Poruba), Štěpán Němec (O - Jukurit U20/Finsko), Jan Cikhart (Ú - HC Benátky n. Jiz.), Petr Gajda (Ú - HC Benátky n. Jiz.), Filip Kovář (O - HC Benátky n. Jiz.), Jan Hampl (O - HC Benátky n. Jiz.), Martin Böhm (O - HC Benátky n. Jiz.), Vojtěch Jiruš (Ú - Bílí Tygři Liberec), FIlip Šindelek (O - HC Sparta Praha U20), Marek Kopic (Ú - HC Plzeň U20), Michal Ramik (Ú - HC Oceláři Třinec U20), Jakub Kroupa (O - HC Litvínov U20), Jan Krupička (Ú - HC Sparta Praha U20), Petr Hausek (Ú - HC Sparta Praha), Tomáš Tomek (O - HC Sparta Praha), Michal Vitouch (Ú - HC Sparta Praha U20).
Odchody: Roman Přikryl (Ú - VHK Vsetín), Martin Procházka (Ú - ?), Martin Kadlec (Ú - ?), Karel Klikorka (O - HC Slavia Praha), Petr Kuboš (O - ?), Tomáš Křehlík (Ú - HC Dukla Jihlava), Riku Sihvonen (Ú - VHK Vsetín), Jan Smola (Ú - HC Slovan Ústí n. L.), Michal Rouha (Ú - HC Dynamo Pardubice B/zpět SS).
Prodloužili: Josef Jícha (Ú), Jaroslav Kracík (Ú), Lukáš Válek (Ú), Ondřej Procházka (Ú), Šimon Sklíba (B), Patrik Marcel (O), Jiří Jebavý (O), Jan Holý (O), Tomáš Král (B), Jan Výtisk (O).

HC RT TORAX PORUBA
Příchody:
Ondřej Bláha (B - LHK Jestřábi Prostějov), Vít Christov (Ú - HC Frýdek-Místek), Tomáš Vildumetz (Ú - Draci Šumperk), Jiří Klimíček (O - HC Jestřábi Prostějov), Vojtěch Střondala (Ú - HC Kometa Brno/SK HS Třebíč), Jan Mlčák (O - HC Kometa Brno/SK HS Třebíč), Jakub Šlahař (Ú - HC Frýdek-Místek), Daniel Dolejš (B - HC Ridera Vítkovice), Tomáš Šoustal (Ú - HC Kometa Brno/HC Zubr Přerov), Jan Hudeček (Ú - AZ Havířov), Roman Pšurný (Ú - VHK Vsetín/HC Zubr Přerov), Adam Sedlák (O - Orli Znojmo), Jiří Karafiát (Ú - HC Berani Zlín), Justin Lemcke (O - Dukla Trenčín/Slovensko), Jan Dluhoš (O - HC Berani Zlín), Aaron Berisha (Ú - HK Dukla Trenčín/Slovensko).
Odchody: Michal Houdek (O - HC Plzeň), Jakub Husa (O - PSG Berani Zlín), Dušan Žovinec (O - HC Slavia Praha), Šimon Szathmáry (O - HC Slavia Praha), Michal Barinka (O - ukončení kariéry)., Petr Stloukal (Ú - Deggendorfer SC/Německo), Ervins Muštukovs (B - KH Torun/Polsko), Adam Brízgala (B - HC Sparta Praha), Cole Carter (Ú - ?), Tomáš Guman (Ú - HC Stadion Litoměřice), Markus Korkiakoski (Ú - JKH GKS Jastrzębie/Polsko), Radek Pořízek (Ú - HC Dukla Jihlava), Sam Bitten (Ú - ?), Pavel Jenyš (Ú - VHK Vsetín), Marek Špaček (Ú - Orli Znojmo), Martin Réway (Ú - EHC Freiburg/Německo).
Prodloužili:

HC ZUBR PŘEROV
Příchody:
Jakub Zembol (Ú - HC Sparta Praha U20), Patrik Tarnoczy (Ú - HC Olomouc U20), Jiří Goiš (Ú - HC Bobři Valašské Meziříčí), David Chroboček (O - AZ Havířov), Filip Dvořák (Ú - HC Kometa Brno/SS), Rok Macuch (Ú - HC Draci Šumperk), David Březina (Ú - VHK Vsetín).
Odchody: Matěj Novák (Ú - SK HS Třebíč), Lukáš Klimeš (B - HC Kometa Brno/HC Vítkovice), Jan Süss (Ú - HC Kometa Brno), Jan Dluhoš (O - PSG Berani Zlín/HC RT Torax Poruba), Matěj Sebera (Ú - PSG Berani Zlín), Matěj Svoboda (Ú - HC Kometa Brno), Jakub Kubeš (O - ?), Jakub Herman (Ú - ?), Tadeáš Král (Ú - ?), Šimon Kratochvíl (Ú - ?), Tomáš Šoustal (Ú - HC Kometa Brno/HC RT Torax Poruba).
Prodloužili: František Hrdinka (O), Robert Černý (O), Daniel Indrák (Ú), Michael Petrásek (B), Michal Postava (B), Jiří Krisl (O), Daniel Indrák (Ú), Antonín Pechanec (Ú), Jan Svoboda (Ú), Ondřej Ševčík (O), Matouš Kratochvíl (Ú), David Dobša (Ú), Jakub Svoboda (Ú), Tomáš Doležal (Ú).

DRACI PARS ŠUMPERK
Příchody:
Adam Křemen (Ú - HC Baník Sokolov), Patrik Kadeřávek (O - HC Baník Sokolov), Filip Eliáš (O - HC Dukla Jihlava), Šimon Jelínek (Ú - LHK Jestřábi Prostějov), Tomáš Bernát (Ú - HC Slovan Ústí n. L.), Petr Hamalčík (B - HC Energie Karlovy Vary/SS), David Bartoš (Ú - HC Frýdek-Místek), Jiří Průžek (Ú - HC Energie Karlovy Vary), Jakub Lackovič (B - HC Nové Zámky/Slovensko), Patrik Čermák (Ú - HC Dukla Jihlava), Václav Čížek (O - SC Kolín).
Odchody: Denis Kindl (Ú - PSG Berani Zlín), Richard Běhula (B - Piráti Chomutov), Vojtěch Mokry (B - HC Frýdek-Místek), Matěj Krupka (B - ?), Martin Pěnčík (O - HC Jestřábi Prostějov), Jakub Březák (O - ?), Tomáš Vildumetz (Ú - HC RT Torax Poruba), Petr Kratochvíl (Ú - HC Kometa Brno), Rok Macuch (Ú - HC Zubr Přerov), Vojtěch Krejčiřík (Ú - Piráti Chomutov), Vojtěch Šilhavý (Ú - SK HS Třebíč).
Prodloužili: Lukáš Žálčík (Ú), Tomáš Drtil (O), Daniel Vachutka (Ú), Ludvík Rutar (O), Štěpán Dudycha (O), Jakub Horký (Ú), Dávid Kohút (Ú), Vojtěch Šuhaj (Ú), Petr Antoníček (Ú), Ondřej Hrachovský (O).

SC KOLÍN
Příchody:
Petr Koukal (Ú - Mountfield Hradec Králové/SS), Radovan Pavlík (Ú - Mountfield Hradec Králové/SS), Jan Niko (O - HC Dukla Jihlava), Jakub Soukup (B - HC Stadion Vrchlabí), Lukáš Nedvídek (Ú - Mountfield Hradec Králové).
Odchody: Dominik Zumr (Ú - HC Benátky nad Jizerou), Matyáš Svoboda (Ú - ?), Jan Klodner (O - HC Benátky nad Jizerou), Jakub Váchal (O - Piráti Chomutov), Jakub Petržílka (Ú - HC Tábor), Luka Zorko (O - ?), David Šafránek (Ú - HC Benátky nad Jizerou), Georgij Kuzněcov (B - ?), Petr Poppel (Ú - ?), Jaroslav Dvořák (Ú - ?), Václav Čížek (O - Draci Pars Šumperk), Lukáš Krejčík (Ú - konec kariéry), Martin Sejpal (B - HC Benátky n. Jiz.).
Prodloužili: Jan Veselý (Ú), Jakub Sklenář (Ú), Zdeněk Král (Ú), Štěpán Matějček (Ú), Vojtěch Síla (Ú), Václav Jankovský (Ú), Kryštof Ouřada (Ú).

HC DYNAMO PARDUBICE B
Příchody:
Vojtěch Nečas (B - HC Stadion Vrchlabí/zpět SS), Tomáš Jelínek (O - HC Stadion Vrchlabí/zpět SS), Vít Kaštánek (O - z juniorky), Karel Nedbal (O - HC Stadion Vrchlabí/zpět SS), Jan Zdráhal (O - HC Stadion Vrchlabí/zpět SS), Tomáš Kaut (Ú - HC Stadion Vrchlabí/zpět SS), Robin Kaplan (Ú - z juniorky), Michal Macháč (Ú - HC Stadion Vrchlabí/zpět SS), Tomáš Zeman (Ú - HC Stadion Vrchlabí/zpět SS), Michal Rouha (Ú - HC Stadion Litoměřice/zpět SS), Daniel Rákos (Ú - HC Kometa Brno ?), Jiří Půhoný (Ú - HC RODOS Dvůr n. L. ?), Martin Drtina (O - Vlci Žilina/Slovensko).
Odchody: 
Prodloužili: 

HC STADION VRCHLABÍ (v první lize tým nakonec působit nebude)
Příchody:
Miroslav Rohlík (Ú - HC Baník Příbram), Adam Jirků (Ú - HC WIKOV Hronov), Samuel Duchan (Ú - HC WIKOV Hronov), Radim Šlaicher (Ú - HC WIKOV Hronov), Michal Rouha (Ú - HC Dynamo Pardubice/SS), Tomáš Bláha (Ú - HC Dvůr Králové n. L.), Ján Bendík (O - obnovení činnosti).
Odchody: Lukáš Kučera (Ú - HC Slovan Ústí n. L.), Martin Heřman (Ú - ?), Pavel Mrňa (Ú - HC Slavia Praha), Marek Voženílek (O - VHK Vsetín), Ivan Lytvynov (O - ?), Tomáš Kynčl (O - ?), Tomáš Linhart (O - ?), Jakub Soukup (B - SC Kolín), Michal Pochobradský (Ú - ?), Lukáš Kučera (Ú - ?), David Kajínek (O - VHK Vsetín), Vojtěch Nečas (B), Tomáš Jelínek (O), Karel Nedbal (O), Jan Zdráhal (O), Michal Machač (Ú), Tomáš Kaut (Ú), Tomáš Zeman (Ú) - všichni HC Dynamo Pardubice B/zpět SS.
Prodloužili: Tomáš Perička (O), David Sýkora (O), Jakub Kynčl (O), Partik Urban (Ú), Ondřej Chrtek (Ú), David Chalupa (Ú), Filip Moník (Ú).