V prvním venkovním utkání se rysi pokusí oloupit Přerov o body
Dnes se v Přerově odehraje první utkání v letošním roce. Pro Slezany to bude první venkovní utkání. Aktuálně se Zubři nacházejí na sedmé příčce s padesáti devíti body, rysi jsou stále na jedenáctém místě a na osmou příčku jim chybí sedm bodů. Utkání začne v 17:00.

Přerov odehraje první zápas tohoto roku

Pro Zubry bude utkání proti Frýdku-Místku první v letošním roce. Čtyřicáté první kolo Přerovští nehráli, neboť jej odehráli už v loňském roce, tudíž měli volno. Poslední zápas odehráli Zubři doma proti Třebíči, se kterou prohráli 1:2.

Už v první třetině si, dá se říct, hosté z Třebíče zajistili vítězství po dvou brankách Rašky a Nováka. Do druhé třetiny se šlo za stavu 0:2. Až ve třicáté třetí minutě poprvé skórovali i domácí, respektive Goiš, ale vyrovnat se jim nedařilo. V závěrečné periodě Zubři zkoušeli hrát bez brankáře, ale moc jim to nepomohlo. Hosté zvítězili 2:1.

Roman Pšurný je nejlepším hráčem v kanadském bodování a nejlepším nahrávačem. Nejlepším střelcem je Tomáš Sýkora. V brance Přerova bude pravděpodobně stát Lukáš Klimeš (27 zápasů, 91,50% úspěšnost, 2,45 průměr), Milan Klouček (10 zápasů, 92,91% úspěšnost, 2,10 průměr). Do zápasu by měl naskočit i Jiří Krisl.

Poslední utkání Přerova

HC ZUBR Přerov 1:2 SK Horácká Slavia Třebíč

Branky a nahrávky: 34. Goiš (Moučka) – 9. Raška (Střondala, Vodný), 14. Novák. Rozhodčí: Dědek, Fiala – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2061. Střely na branku: 34:35.Zblokované střely: 5:3. Vhazování: 48:18. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Klouček – Malina, Ferenc, Novotný, Zbořil, Pala, Černý, Pohl – Procházka, Sýkora, Dvořák – Sikora, Pšurný, Tomi – Goiš, Hejcman, Navrátil – Moučka, Vachutka

Slezané letos ještě nevyhráli

Ve čtvrtek rysi doma přivítali Slavii. Utkání bylo vyrovnané téměř po celou dobu. V první třetině nepadla žádná branka, až ve druhé třetině, ve dvacáté druhé minutě dorážel Jan Veselý. O deset minut později vyrovnával Filip Haman. Utkání rozhodli domácí, když v padesáté třetí minutě v přesilovce poslal Martin Procházka svůj tým do vedení. Slezané už skóre nedokázali upravit.

V kanadském bodování je stále nejlepší Rostislav Martynek 31 (13+18), nejlepším nahrávačem je David Kofroň a nejlepším střelcem Štěpán Novotný. V brance nejspíše uvidíme Nicka Malíka (15 zápasů, 88,64% úspěšnost, 3,63 průměr), Lukáš Daneček (17 zápasů, 89,47% úspěšnost, 3,05 průměr) doposud zaskakoval za zraněného brankáře Kváču.

Poslední utkání Frýdku-Místku

HC Frýdek-Místek 1:2 HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 32. Haman (Martynek) – 22. J. Veselý (J. Doležal, Brož), 53. Procházka (Kverka). Rozhodčí: Daniel Jechoutek, Pavel Obadal – Petr Maštalíř, Milan Gančarčík. Vyloučení: 6:5, navíc Christov (F-M) 5.min a 20. min - Štibingr (Slavia) 5. min a 20.min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1267.

HC Frýdek-Místek: Malík – Haman, Husák, Bartko, Zahradníček, Adámek, L. Kovář, D. Stránský – Kofroň, Mikulík (C), Christov – Martynek (A), Novotný, M. Kovařčík – Rudovský, Klimša (A), Kaukič – Flok, Przybyla, Motloch.

Poslední vzájemné utkání

HC Frýdek-Místek 3:1 HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 13. Motloch (Peterek, Adámek), 13. Novotný (Martynek, Kofroň), 60. Novotný (Martynek, Kofroň) – 35. M. Kratochvíl (Kopta, Š. Kratochvíl). Rozhodčí: Přikryl, Cabák – Kotlík, Zídek. Vyloučení:3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1206.

HC Frýdek-Místek: Hamerlík – Adámek, Husák, Matyáš, Žovinec, Bartko, Zahradníček, Krisl – Kofroň, Novotný, Martynek (C) – Rudovský, Klimša (A), Christov – Kaukič, Peterek, J. Kalus – Motloch, Kuťák, Raška

HC ZUBR Přerov: Klimeš – Čáp, Pala (A), Ferenc, Padrnos, Malina, R. Černý – Moučka, T. Sýkora (C), Rachůnek – Sikora, Hejcman, Milan Procházka (A) – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Kopta – Mašín