05.01.2019 | Markéta Mikeschová

V prvním venkovním utkání se rysi pokusí oloupit Přerov o body

Dnes se v Přerově odehraje první utkání v letošním roce. Pro Slezany to bude první venkovní utkání. Aktuálně se Zubři nacházejí na sedmé příčce s padesáti devíti body, rysi jsou stále na jedenáctém místě a na osmou příčku jim chybí sedm bodů. Utkání začne v 17:00.

Přerov odehraje první zápas tohoto roku

Pro Zubry bude utkání proti Frýdku-Místku první v letošním roce. Čtyřicáté první kolo Přerovští nehráli, neboť jej odehráli už v loňském roce, tudíž měli volno. Poslední zápas odehráli Zubři doma proti Třebíči, se kterou prohráli 1:2.

Už v první třetině si, dá se říct, hosté z Třebíče zajistili vítězství po dvou brankách Rašky a Nováka. Do druhé třetiny se šlo za stavu 0:2. Až ve třicáté třetí minutě poprvé skórovali i domácí, respektive Goiš, ale vyrovnat se jim nedařilo. V závěrečné periodě Zubři zkoušeli hrát bez brankáře, ale moc jim to nepomohlo. Hosté zvítězili 2:1.

Roman Pšurný je nejlepším hráčem v kanadském bodování a nejlepším nahrávačem. Nejlepším střelcem je Tomáš Sýkora. V brance Přerova bude pravděpodobně stát Lukáš Klimeš (27 zápasů, 91,50% úspěšnost, 2,45 průměr), Milan Klouček (10 zápasů, 92,91% úspěšnost, 2,10 průměr). Do zápasu by měl naskočit i Jiří Krisl.

Poslední utkání Přerova

HC ZUBR Přerov 1:2 SK Horácká Slavia Třebíč

Branky a nahrávky: 34. Goiš (Moučka) – 9. Raška (Střondala, Vodný), 14. Novák. Rozhodčí: Dědek, Fiala – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2061. Střely na branku: 34:35.Zblokované střely: 5:3. Vhazování: 48:18. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Klouček – Malina, Ferenc, Novotný, Zbořil, Pala, Černý, Pohl – Procházka, Sýkora, Dvořák – Sikora, Pšurný, Tomi – Goiš, Hejcman, Navrátil – Moučka, Vachutka

Slezané letos ještě nevyhráli

Ve čtvrtek rysi doma přivítali Slavii. Utkání bylo vyrovnané téměř po celou dobu. V první třetině nepadla žádná branka, až ve druhé třetině, ve dvacáté druhé minutě dorážel Jan Veselý. O deset minut později vyrovnával Filip Haman. Utkání rozhodli domácí, když v padesáté třetí minutě v přesilovce poslal Martin Procházka svůj tým do vedení. Slezané už skóre nedokázali upravit.

V kanadském bodování je stále nejlepší Rostislav Martynek 31 (13+18), nejlepším nahrávačem je David Kofroň a nejlepším střelcem Štěpán Novotný. V brance nejspíše uvidíme Nicka Malíka (15 zápasů, 88,64% úspěšnost, 3,63 průměr), Lukáš Daneček (17 zápasů, 89,47% úspěšnost, 3,05 průměr) doposud zaskakoval za zraněného brankáře Kváču.

Poslední utkání Frýdku-Místku

HC Frýdek-Místek 1:2 HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 32. Haman (Martynek) – 22. J. Veselý (J. Doležal, Brož), 53. Procházka (Kverka). Rozhodčí: Daniel Jechoutek, Pavel Obadal – Petr Maštalíř, Milan Gančarčík. Vyloučení: 6:5, navíc Christov (F-M) 5.min a 20. min - Štibingr (Slavia) 5. min a 20.min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1267.

HC Frýdek-Místek: Malík – Haman, Husák, Bartko, Zahradníček, Adámek, L. Kovář, D. Stránský – Kofroň, Mikulík (C), Christov – Martynek (A), Novotný, M. Kovařčík – Rudovský, Klimša (A), Kaukič – Flok, Przybyla, Motloch.

Poslední vzájemné utkání

HC Frýdek-Místek 3:1 HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 13. Motloch (Peterek, Adámek), 13. Novotný (Martynek, Kofroň), 60. Novotný (Martynek, Kofroň) – 35. M. Kratochvíl (Kopta, Š. Kratochvíl). Rozhodčí: Přikryl, Cabák – Kotlík, Zídek. Vyloučení:3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1206.

HC Frýdek-Místek: Hamerlík – Adámek, Husák, Matyáš, Žovinec, Bartko, Zahradníček, Krisl – Kofroň, Novotný, Martynek (C) – Rudovský, Klimša (A), Christov – Kaukič, Peterek, J. Kalus – Motloch, Kuťák, Raška

HC ZUBR Přerov: Klimeš – Čáp, Pala (A), Ferenc, Padrnos, Malina, R. Černý – Moučka, T. Sýkora (C), Rachůnek – Sikora, Hejcman, Milan Procházka (A) – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Kopta – Mašín

Další vzájemné utkání

HC ZUBR Přerov 5:3 HC Frýdek-Místek

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoChance Liga VÚHŽ Radegast Jagrteam ARC - impex TSR Wafarex M Steel Project OC Frýda

Partneři

Royal Cargo
Febe Craft
Koma
Bulawa
Sportplex
Frymel
3CSAD
Nutrapluss
Next Reality

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Epogearmot Vaculova Ekomor Autodoprava Jan Rypka