V prvním letošním zápase se na domácím ledě představí Slavia Praha
Preview k zápasu
V rámci čtyřicátého prvního kola Chance Ligy do haly Polárky přijede Slavia Praha. Ta se nachází na devátém místě s padesáti šesti body a Frýdek je o pouhé dvě příčky pod ní s padesáti dvěma body. Zápas odstartuje ve čtvrtek v 18:00.

Slavia má velkou možnost sesadit Litoměřice z osmého místa

Litoměřice, které jsou na posledním místě top osmičky, mají padesát osm bodů. Mezi nimi a Slavií je rozdíl pouhých dvou bodů. Toto kolo ale Litoměřice nehrají, protože ho už odehrály na začátku října proti Přerovu. Proto je to pro Slavii důležitý zápas, pokud vyhraje, půjde na osmou příčku.

Právě proti již zmiňovaným Litoměřicím si v posledním loňském kole Slavia poměřila síly. V sedmé minutě skóroval domácí pražský hráč Heldák. O pár minut později Marcel odpověděl a bylo srovnáno. Do konce úvodní třetiny se ještě hostům povedlo přidat branku, 1:2. Ve druhé dvacetiminutovce nedošlo k žádnému gólu, pouze k pár vyloučením a několika šancím.

Závěrečná třetina toho z gólové podívané také moc nepřinesla. Padla pouze jedna branka z hokejky domácího Vlčka. Stav 2:2 zůstal neměnný a šanci rozhodnout o vítězi dostalo prodloužení. Ačkoli ani tam nebyl vítěz známý, proto jej musely určit samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější hosté z Litoměřic, tudíž vyhráli v prodloužení 3:2.

Nejlepším hráčem v kanadském bodování je za Slavii Jan Veselý s 30 (18+12) body, Veselý je také nejlepším střelcem. A nejlepším nahrávačem je Martin Šagát. Do branky nastoupí: David Honzík (17 zápasů, 90,84% úspěšnost, 2,68 průměr) nebo Dominik Šorf (14 zápasů, 90,53% úspěšnost, 3,03 průměr).

Poslední zápas Slavie

HC Slavia Praha 2:3sn HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 7. Heldák (Kohút), 49. Vlček (J. Veselý, J. Doležal) – 10. Marcel (Voženílek, Jícha), 19. Voženílek (Korkiakoski, Jícha), rozh. náj. Korkiakoski. Rozhodčí: Šindel, Valenta – Oudes, Polonyi. Vyloučení: 7:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 968. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

HC Slavia Praha: Honzík – Duda, J. Novák, J. Drtina, Saňa, Ryzák, Štibingr, Valík – L. Krejčík, Šagát, M. Ondráček – J. Doležal, Vlček, J. Veselý – Brož, Kverka, Martin Procházka – Heldák, Kohút, Furch.

Slezané by si také rádi bodově polepšili

Poslední loňský zápas se Frýdku opravdu povedl. Jako první skóroval Michal Kovařčík v šesté minutě. Ani ne do minuty odpověděl Lukáš Klíma. Kdo ale šel do vedení, byli znovu hosté. Druhou branku v tomto utkání zaznamenal Kovařčík. Za tohoto stavu skončila první třetina. Po třech minutách druhé dvacetiminutovky Jihlava opět dorovnala. A před zazněním druhé sirény šla poprvé do vedení.

Ve čtyřicáté osmé minutě Flok vyrovnal a oba týmy chtěly navýšit za každou cenu. Do konce základní hrací doby to ale nestihli. Takže došlo na prodloužení. To trvalo pouze třicet osm vteřin. Michal Kovařčík skvěle překonal Brože, když naznačil objetí branky, ale pak se vrátil a Brož, který se přesouval, se nestihl vrátit a Kovařčík zasunul puk za čáru kolem tyče a blýskl se tak hattrickem.

V kanadském bodování je stále nejlepší hráčem Rostislav Martynek s 30 (13+17) body, nejlepším střelcem je Štěpán Novotný a nejlepším nahrávačem je David Kofroň. Branku bude střežit: Lukáš Daneček (17 zápasů, 89,47% úspěšnost, 3,05 průměr) nebo Nick Malík (14 zápasů, 88,08% úspěšnost, 3,75 průměr). Do utkání dále nezasáhne Jiří Krisl, který odešel na měsíční hostování s opcí do konce sezony do Přerova.

Poslední utkání Frýdku-Místku

HC Dukla Jihlava 3:4p HC Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 7. Klíma (J. Holý), 24. Harkabus (M. Hlinka), 30. Pekr (Skořepa) – 6. M. Kovařčík (Husák), 9. M. Kovařčík (Bartko), 48. Flok (Kaukič), 61. M. Kovařčík. Rozhodčí: Vokřál, Barek – Kreuzer, Pechánek. Vyloučení: 8:8, 10. min. Mareš (JIH), 10. min. Kuťák (JFM). Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2623.

HC Frýdek-Místek: Malík – Husák, D. Stránský, Zahradníček, Bartko, Krisl, L. Kovář, Hrachovský – Martynek (C), Klimša (A), Kofroň – Kaukič, Przybyla, Rudovský – Motloch, Kuťák, Flok – Kafka, M. Kovařčík.

Poslední vzájemné utkání

HC Slavia Praha 6:2 HC Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 19. L. Krejčík (M. Ondráček, Barák), 20. Kubica (Šmerha, Kverka), 25. Kverka (Kubica, Štibingr), 46. Šmerha (Kubica, Kverka), 57. L. Krejčík (M. Ondráček), 59. J. Drtina (Kverka) – 11. Hladonik (Kofroň, Adámek), 55. Machala (Adámek, Klimša). Rozhodčí: Souček, Šindel – Bosák, Tvrdík. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení:0:0. Diváci: 471.

HC Slavia Praha: Šorf – Duda, J. Novák, Štibingr, J. Drtina, Hejda, Barák, Steinocher – M. Ondráček, Šagát, L. Krejčík – Kubica, Kverka, Šmerha – J. Veselý, Vlček, J. Doležal – Tejral, Pochobradský, Furch.

HC Frýdek-Místek: Hamerlík – Husák, Adámek, Žovinec, Matyáš, Zahradníček, Bartko, Haman – Rudovský, Hladonik, Kofroň – Machala, Klimša, Martynek – Raška, Peterek, Christov – Flok, Kuťák, Motloch.