V posledním domácím utkání roku Frýdek-Místek přivítá Benátky
Preview k zápasu
Zatímco kalendářní rok 2018 jde do finále, sezóna Chance Ligy se teprve dostává do své klíčové části. Boje o play-off začínají vrcholit a každý ztracený bod nyní týmy mrzí dvojnásob. Hokejisté Frýdku-Místku se ve čtvrtek představí letos naposledy před domácím publikem a budou chtít potvrdit výbornou domácí formu a porazit Benátky nad Jizerou.

Proti Benátkám v oslabené sestavě, ale s dobrou domácí formou v zádech

Frýdek-Místek po nepovedeném úvodu sezóny začal pod novým trenérem Vlastimilem Wojnarem pravidelně bodovat a odpoutal se od posledních příček tabulky, přesto má ještě v boji o play-off co dohánět. Aktuálně mají Slezané na kontě sedmačtyřicet bodů a jsou jedenáctí a na osmé Litoměřice ztrácí devět bodů.

Slezané celkem pravidelně střídají série výher a proher. Naposledy nestačili na Vsetín, Na Lapači prohráli vysoko 2:6, a tím ukončili předchozí sérii tří výher v řadě, kdy postupně porazili doma 3:2 po prodloužení Třebíč, vyhráli 3:1 v Litoměřicích a v derby srazili 2:1 Porubu. Doma Frýdek-Místek vyhrál čtyřikrát z posledních pěti utkání.

Na zápas Na Lapači ovšem nebudou Slezané vzpomínat v dobrém. Po první třetině prohrávali jen 0:1 a ve druhé dokonce Štěpán Novotný a Lukáš Kaukič skóre otočili, ale pak to začalo. Domácí ještě před druhou přestávkou dvěma góly zápas otočili znovu na svou stranu a ve třetí části už červenobílé třemi dalšími góly dorazili.

Nejproduktivnějším hráčem Frýdku-Místku je se sedmadvaceti body (13+14) zkušený Rostislav Martynek, který je v celkovém bodování Chance Ligy na 25. místě. V první padesáte je ještě David Kofroň s pětadvaceti body (5+20) a těsně za ní jsou shodně s jednadvaceti body (8+13) Jan Hladonik a Milan Mikulík. Ten ovšem odcestoval s Třincem na Spengler Cup, takže proti Benátkám nenastoupí. Nejlepším střelcem rysů je s patnácti přesnými zásahy Štěpán Novotný, taktéž v nominaci Třince na Spengler Cup. Dále jsou v nominaci ještě Vít Christov, Filip Haman a brankář Lukáš Daneček.

Poslední zápas Frýdku-Místku

Vsetín - Frýdek-Místek 6:2

Branky a nahrávky: 8. Theoret, 33. Jonák (Pechanec), 33. Hryciow, 48. Pechanec (Jonák, Hryciow), 57. Theoret, 57. Rob (Pechanec) – 25. Novotný (Kaukič), 30. Kaukič (D. Stránský). Rozhodčí: Wagner, Cabák – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 3645.

HC Frýdek-Místek: Malík – Husák, Haman, L. Kovář, Adámek, Matyáš, Bartko, Zahradníček – Martynek, Klimša, Novotný – Christov, Peterek, Kofroň – Motloch, Kuťák, Flok – D. Stránský, Kaukič, Hrachovský.

Benátky už mohou sezónu dohrát v klidu

Benátky od začátku sezóny nepatřily mezi uchazeče o play-off, to by bylo od tohoto skromného týmu a partnerského klubu Liberce velkým překvapením. V této fázi sezóny už je jisté, že se v Benátkách play-off hrát nebude, mužstvo má jen šestatřicet bodů a patří mu třinácté místo.

Forma Benáteckých hokejistů ale není špatná. Z posledních pěti utkání hned tři vyhráli. Naposledy však po výhrách 6:1 doma nad Ústím a 4:2 v Třebíči prohráli doma 2:4 s Litoměřicemi. Co se týče venkovních utkání, tam mají Benátky na kontě zatím jen tři výhry a dvanáctkrát vůbec nebodovaly. Naposledy venku vyhrály po předchozích dvanácti prohrách v řadě.

Poslední utkání ale Benátkám nevyšlo, když doma nestačily 2:4 na Litoměřice. Po bezbrankové první třetině si hosté v té druhé vytvořili dvoubrankový náskok a další branku přidali ve třetí třetině. Benátky pak ještě zápas brankami Ordoše a Průžka zdramatizovaly a snížily na 2:3, ale jejich šance poté v power play Litoměřice definitivně pohřbily.

Nejproduktivnějším hráčem Benátek je s dvaceti body (10+10) Jiří Průžek, celkově v bodování Chance ligy pětapadesátý. V první stovce ligové produktivity najdeme ještě Marka Zachara s osmnácti (10+8) a Davida Špačka se sedmnácti body (5+12). Nejlepšími střelci mužstva jsou desetigóloví Průžek a Zachar.

Poslední zápas Benátek

Benátky - Litoměřice 2:4

Branky a nahrávky: 51. Ordoš (Teplý, Průžek), 53. Průžek (Najman) – 28. Rousek (Voženílek, D. Málek), 38. Pavlas (Kantner, M. Kadlec), 48. Rousek (Korkiakoski, Voženílek), 60. Kantner (Marcel, Strejček). Rozhodčí: Kostourek, Souček - O. Doležal, Kreuzer. Vyloučení: 1:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 255. Střely na branku: 31:28. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.

HC Benátky nad Jizerou: Schwarz (Žajdlík) – Kolmann, Kunst, T. Hanousek, Havlín, Niko, Husa, Žůrek – Ordoš, Šír, M. Zachar – Teplý, Najman, D. Špaček – Wiencek, Chrtek, Průžek – Rychlovský, Čech.

Rysi mají svému soupeři co vracet

V této sezóně se bude jednat už o třetí vzájemné měření sil mezi těmito dvěma kluby. Úspěšnější jsou zatím ve vzájemné bilanci Benátky, které nejprve ve Frýdku vyhrály 4:3 a poté doma urvaly dva body za vítězství 3:2 na nájezdy.

V tomto utkání přitom rysi vedli už 2:0 po gólech Hladonika a Davida Klimši z přesilovky. Jenže za domácí nejprve ve druhé třetině snížil Teplý a o vyrovnání se pak postaral ve třetí části zápasu Mikyska. V nájezdech se pak za Slezany neprosadili Machala, Novotný ani Kofroň, naopak za Benátky byli úspěšní Šír, Špaček a Teplý.

Poslední vzájemný zápas

Benátky - Frýdek-Místek 3:2sn

Branky a nahrávky: 35. Teplý (J. Mikyska), 47. J. Mikyska (Teplý), rozh. náj. Šír – 16. Hladonik (Krisl), 24. Klimša (Martynek, Rudovský). Rozhodčí: Valenta, Wagner – Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.

HC Benátky n. Jizerou: Pařík – Kunst, Niko, T. Hanousek, Uřídil, Žůrek, Husa – Psota, J. Mikyska, Teplý – Šír, Najman, D. Špaček – Rychlovský, Bittner, A. Dlouhý – Wiencek, Čech, Průžek.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Žovinec, Husák, Bartko, Zahradníček, D. Stránský, Krisl – Kofroň, Hladonik, Rudovský – Martynek, Novotný, Machala – J. Kalus, Peterek, Raška – Klimša, Kuťák, Christov.