V Joke Gymu je „makačka“ snesitelnější
Mládežnický hokej
Deváťáci a dorostenci tráví v pátky hodinku ve frýdeckém fitness centru Joke Gym, a protože už mají pár lekcí za sebou, ví, že kromě fyzické dřiny, bez které je jejich další výkonnostní růst nemyslitelný, na ně čeká i ta správná motivující doprovodná hudba a nabušení lektoři, kteří jim v navozené atmosféře pomohou bezpečně posouvat limity.

„Odezvu máme od kluků dobrou, v tomto věku už ví, že fyzická příprava je důležitá, a tady je to baví mnohem více, než když třeba jen běháme venku nebo jsme v posilovně na hale,“ hodnotí dosavadní spolupráci trenér Filip Indrst, který má pro nadcházející sezonu na starosti 9. třídu.

„Je to asi tím, že je tady lektoři dokážou správně zblbnout, nabudit, makají společně s nimi, takže se nepotí jen oni. Do toho muzika a trošku jiný vztah, než s nimi musíme mít my trenéři,“ doplnil za dorostenecký tým Michal Bobok.

Spokojení s přístupem kluků jsou i lektoři. „Jo, kluci jedou, neflákají se. Snažíme se u nich rozvinout sílu, dynamiku, rychlost, ale i obratnost a švih, prostě vše, co pro hokej potřebují,“ shodují se. Ve dvou partičkách se minulý pátek věnovali v jedné skupině posilování, ve druhé dynamickým a balančním cvičením. „Je tu spoustu stejného vybavení jako v naší posilovně a také samozřejmě i něco navíc, ale je jasné, kde chodí raději,“ říká trenér Michal Bobok, který je rovněž spokojený, jak k této alternativě, jak nabrat před sezonou potřebnou fyzickou kondici, jeho svěřenci přistupují.