Tomáš Suchánek: Jsem rád, že sem fanoušci chodí a děkuji jim za to
Rozhovory
Tomáš Suchánek proti Jihlavě pomohl rysům k bodu. V prodloužení dokonce musel čelit samostatnému nájezdu, který skvěle vychytal. V zápase ukázal svojí kvalitu také několika skvělými zákroky a podržel svůj tým.

Na Jihlavu jste vlétli v první třetině parádně. Pustili jste Duklu do málo šancí, a ty jste navíc všechny pochytal…

Zahráli jsme jí výborně. My jsme byli ti, co udávali tempo. Hráli jsme opravdu dobře a tak by to mělo být pokaždé. Zaslouženě jsme jí vyhráli 3:1. Kdybychom takhle hráli celou dobu, brali bychom tři body.

Ve druhé třetině jste ale naopak třikrát inkasovali. Co se od první části hry změnilo?

Já bych řekl, že jsme úplně odešli z toho, co jsme měli hrát. Nehráli jsme vůbec to co jsme měli. Poslední dvě minuty jsme si vůbec neuhlídali, pustili jsme v nich dva góly. Závěr třetiny byl strašný.

U prvního gólu hostů jste se tam nějak srazil s jiným hráčem a následně ležel na ledě. Co se přesně stalo a nemáte ze střetu následky?

Ne ne, my jsme se tam srazili s obráncem, který do mě najel loktem, když jsme se oba snažili zabránit té střele. Naštěstí je to ale už v pohodě. Žádné následky ze střetu nemám.

Jihlava otočila zápas v poslední části hry, ale vy jste dokázali srovnat. Jaké byly emoce a co to v tu chvíli znamenalo?

Byli jsme neskutečně rádi. Ten bod je pro nás vážně cenný. Nyní je to v tabulce strašně vyrovnané s tím Prostějovem, takže jsme za to byli opravdu rádi.

Jak jste vnímal fanoušky, kteří často vyvolávali vaše jméno v průběhu utkání?

Fanoušci? Ti byli dneska opravdu skvělí. Ale vlastně ve všech zápasech, co tu jsem, byli opravdu úžasní. Já jsem moc rád, že sem chodí a děkuji jim za to.

V prodloužení jste skvěle zasáhl proti hráčovi Jihlavy, následně byl odpískán nájezd…

Nezbývalo mi nic jiného, než abych to chytil. Kdybych to pustil, hned bychom prohráli. Snažil jsem se pomoct svému týmu a nakonec to vyšlo.

Není bod vzhledem k průběhu utkání nakonec málo?

Tak je to na jednu stranu málo, ale na druhou stranu asi i dost. Ve druhé a třetí třetině jsme dostávali góly, Jihlava to otočila, prohrávali jsme 4:5, nakonec to dorovnali dvě minuty před koncem. Bod je dobrý, samozřejmě jsme chtěli i ten druhý. Ale bohužel to už nevyšlo.