Sportovní den s HC Frýdek-Místek byl znovu úspěšný!
Novinky
Mnoho fanoušků si v neděli dopoledne našlo cestu do areálu frýdecko-místeckého fotbalového stadionu Stovky, kde si všichni účastníci mohli vyzkoušet spoustu nejen hokejových disciplín.

K vidění byly například mládežnické zápasy v hokejbalu pod vedením trenéra Pavla Paláta, nechyběla fotbalová klání, přítomní si mohli otestovat rovněž střelbu na gólmana, střelbu na přesnost, hokejový curling, chůzi na chůdách, stiga hokej, scházet nemohla ani jízda na tříkolkách nebo také partie v populárním cornholu. Nedělní program byl opravdu velmi pestrý. Návštěvníci akce navíc měli možnost během disciplíny s názvem "Dlouhá střela" vyhrát také věcné ceny.

Exkluzivním bonusem byla tombola o zbrusu nový vůz ŠKODA KAROQ na víkend od partnera klubu AUTO DUBINA. Ostravský autosalón připravil také testovací jízdy široké škály vozů - nové FABIE, SCALY, KAROQU, či elektrického ENYAQU. Pro ty nejmenší byl k dispozici také skákací hrad, který byl pro všechny zcela zdarma.

Nescházela ani tradiční a oblíbená autogramiáda, které se zúčastnil téměř kompletní kádr. A jelikož rysi mají opravdu mnoho nově příchozích posil, byla to pro fanoušky výborná příležitost, jak poprvé od všech získat podpisy, a zároveň s hráči prohodit pár slov. Zájem byl především o památeční plakáty a kartičky.

Vrcholem programu pak byl historicky třetí duel mezi fanklubem a hráči A týmu. Oba předchozí zápasy dopadly ve prospěch frýdeckých hokejistů, a letos tomu nebylo jinak. Hráči potvrdili lepší fyzickou kondici a svého soupeře přehráli poměrně jednoznačně 9:4. Výsledek však tolik důležitý nebyl, důležité je, že nedošlo k žádnému zranění, všichni zažili spoustu legrace a fanouškovská základna si v horkém počasí udělala pořádnou chuť na pivo.

Nedělní akci zhodnotil jeden z nejvěrnějších fandů frýdecko-místeckého hokeje: "Jsem hlavně rád, že nám vyšlo počasí, protože skoro celý týden bylo deštivo. Je super, že se počasí umoudřilo a akce se mohla uskutečnit. Pokud bych měl hodnotit fotbal, tak první poločas jsme byli docela marní. Ve druhé půli nás už hokejisti nechali trochu hrát a podařilo se nám párkrát skórovat. Musím se přiznat, že jako fanoušci během roku fotbal netrénujeme a pak nám chybí větší sehranost. Asi bychom se měli občas sejít a trochu se sehrát. Kluci hokejisté prostě mají v tomto směru náskok."

Navzdory tomu, že fanoušci utrpěli poměrně vysokou porážku 4:9, by si přál, aby společné přátelské fotbalové bitvy s hokejisty pokračovaly i v dalších letech: "Jsou to výborné akce, baví nás to, zažijeme u toho hodně srandy. Také máme jedinečnou možnost poznat nové hráče v týmu. Celý Sportovní den tady ve Stovkách hodnotím pozitivně," chválil kapitán FANS HC Frýdek-Místek, který rysům prognózuje poněkud klidnější ročník. "Myslím, že příští sezona v Chance lize už bude pro nás trochu pohodovější než ta předchozí. Pokud mám správné info, tak sestupuje pouze jeden tým a naše mužstvo je opravdu kvalitně posilněno. Věřím, že vybojujeme minimálně předkolo play off."

Sportovní den v areálu ve Stovkách si plnými doušky užil také člen rysího kádru, obránce Jakub Adámek: "Chci klubu poděkovat za organizace této akce s fanoušky. Užili jsme si autogramiádu i fotbálek. Stejně jako minulý rok také letos jsme si zahráli parádně, bylo to zábavné, vyšlo nám krásné počasí. Co víc si přát. Fotbal hraju rád, jako doplňkový sport na léto je to ideální. Hodně kluků mělo v dětství dilema, jestli se věnovat fotbalu nebo hokeji. To není můj případ, vždy jsem jednoznačně preferoval hokej," usmívá se vysoký zadák.

Českotěšínský rodák si pochvaluje také přínos a metody nových koučů rysů: "Pan Janeček je poměrně náročným typem trenéra, nemůžete vůbec nic ošidit, což je správně. Jeho velkým bonusem je fakt, že s námi hodně komunikuje. Velmi dobře se nám pracuje také s kondičním koučem Pavlem Horylem. Přinesl do týmu nový impuls, máme trochu nové tréninky. Je to super změna a přijde mi to jako promyšlená letní příprava."

„Chtěl bych poděkovat celému týmu organizátorů, hráčům, realizačnímu týmu, společnosti ELVAC za zapůjčení skákacího hradu a autosalonu AUTO DUBINA za skvělou spolupráci při pořádání akce. Velké díky patří také Radimu Mamulovi, Radomíru Myškovi a Romanu Vojvodíkovi z FK Frýdek-Místek za výborně připravený areál stadionu Stovky a poskytnutí kompletního zázemí k pořádání akce! Bez všech zmíněných by 2. ročník Sportovního dne s HC Frýdek-Místek nemohl proběhnout,“ doplnil závěrem výkonný manažer klubu, Jakub Mikulík.

Kompletní fotogalerii z 2. ročníku Sportovního dne s HC FM najdete ZDE.