Slezané zavítají na led lídra tabulky do Karlových Varů
Preview k zápasu
Po důležité výhře v Kadani, kde Frýdek-Místek vyhrál 3:1 a přerušil tak řadu dvou proher, zavítají frýdecko-místečtí rysi do KV Arény. Karlovy Vary vedou tabulku WSM Ligy s padesáti dvěma body. Úvodní buly bude vhozeno ve středu 17:30 hod.

Frýdek-Místek vrátil Trhačům prohru z domácího utkání

V neděli 26. 11. zavítali rysi do Kadaně vrátit jí prohru z minulého domácího utkání, kde ztratili tříbrankové vedení a Trhači si po nájezdech odvezli dva body. I nyní začal Frýdek-Místek lépe a ve třinácté minutě poslal Slezany do vedení Vít Christov, který se prosadil v přesilové hře. Odpověď domácích přišla rychle, nejprve byl vyloučen na dvě minuty Filip Bajtek, čehož Kadaň využila a v patnácté minutě srovnala. Frýdecko-místečtí ovšem v osmnácté minutě využili další přesilovku a David Kofroň si připsal třetí zásah v červenobílém dresu.

Trhači přišli o remízový stav a padli s rysy

Ve třicáté třetí minutě šli rysi do dvoubrankového vedení po brance Davida Klimši, který se rovněž trefil v přesilové hře. Ve třetí třetině se domácí snažili snížit stav na rozdíl jediného gólu, ale frýdecko-místecký brankář Lukáš Daneček byl ve skvělé formě a Slezané si po výhře 3:1 odvezli všechny tři body. Nejlépe bodovaným hráčem je Antonín Pechanec, který si připsal pět branek a šestnáct asistencí. Nejlepším střelcem Frýdku-Místku je s osmi góly David Klimša.

Energetici se nacházejí na špici tabulky po výhře s Kadaní

Karlovy Vary jsou po půlce zápasů základní fáze WSM Ligy na prvním místě s padesáti dvěma body a skóre 91:48, čímž drží prvenství v počtu vstřelených branek a společně s Českými Budějovicemi taky v počtu nejméně obdržených branek. V posledním utkání přivítali Karlovarští na svém ledě Kadaň, se kterou hráli o den dříve, než Frýdek-Místek. Ovšem už v páté minutě se zrodilo překvapení, když se trefil kadaňský Flynn. Ve třinácté minutě ale domácí srovnali po brance Zadražila. Ve druhé periodě domácí tlačili, ale branka nepadla.

Udolané vítězství proti Kadani, body zůstávají doma

Karlovy Vary otočily stav utkání až ve čtyřicáté čtvrté minutě, kdy se prosadil Balán. Ani po tomto gólu ale Kadaň nepovolila a dál se snažila vyrovnat. Poté ovšem hosté zkusili hru bez brankáře, což se jim nevyplatilo a inkasovali minutu před koncem gól na 1:3, který vstřelil Flek. Třicet sedm vteřin před závěrečnou sirénou přidali domácí další gól do prázdné brány, tentokrát se trefil Skuhravý. Nejlépe bodujícím hráčem Energie je Matic Podlipnik, který se prosadil devětkrát a připsal si sedmnáct asistencí. Nejlepším střelcem Karlových Varů je s dvanácti góly Ondřej Beránek.

V obou vzájemných zápasech se šlo do prodloužení

Už v 1. kole WSM Ligy zajel Frýdek-Místek do dalekých Karlových Varů. Tam se v sedmé minutě prosadil v přesilové hře Filip Bajtek a rysi šli do vedení. Po vyrovnaném průběhu utkání nakonec domácí srovnali ve čtyřicáté druhé minutě po brance Skuhravého. Do konce základní doby už branka nepadla a šlo se do prodloužení. V tom byli šťastnější Karlovarští, když se dvacet sedm vteřin před koncem prosadil Flek.

Ve 14. kole přivítali Slezané v domácím prostředí Karlovy Vary. Velmi vyrovnaný zápas nepřinesl ani jednu branku v základní době a i ve druhém vzájemném zápase se šlo do prodloužení. Tam se po čtyřiceti osmi vteřinách dočkalo 1315 diváků branky, kterou vstřelil frýdecko-místecký Michal Kvasnica.

Textový přenos utkání můžete sledovat zde.