Slezané přivítají v důležitém utkání Vsetín
Frýdeckomístečtí si po úspěšném zápase v Porubě připsali už třetí výhru v řadě a jsou tak v dobré náladě před domácím utkáním proti těžkému Vsetínu, který má střídavou formu, ovšem v tabulce je na tom mnohem lépe. Úvodní buly je naplánováno na 18:00 v hale Polárka.

Úspěšné derby a skvělé výsledky pokračují

Poprvé v letošní sezóně si Slezané připsali třetí výhru v řadě a pod trenérem Wojnarem je k vidění progres. Po úspěšných domácích zápasech s Ústím a Litoměřicemi zavítal Frýdek-Místek na led Poruby. Tento zápas se ovšem odehrál v náhradní Multifunkční hale Ostrava-Vítkovice. V první třetině branka nepadla, ale tu druhou ovládli rysi, kteří vedli po gólech Mikulíka a Novotného 2:1. Ve třetí periodě přišlo srovnání, ale pět minut před koncem se podruhé prosadil Novotný a Frýdek-Místek oplatil porážku z domácího zápasu a vyhrál 3:2.

autor: Lukáš Bajgar

Frýdek-Místek je momentálně na dvanáctém místě s dvaceti dvěma body a skóre 64:73. Na osmou poslední postupovou příčku do play-off ztrácí jedenáct bodů a momentálně se na ní nachází Prostějov. Nejproduktivnějším hráčem je stále Rostislav Martynek, který má na kontě čtrnáct bodů a společně s Novotným jsou nejlepšími střelci, když se každý z nich trefil sedmkrát. Nyní je vhodná doba se utkat se Vsetínem, který poslední zápasy nepodal nejlepší výkon a očekává se velice vyrovnaný zápas. Doufejme, že si svěřenci pod trenérem Wojnarem připíšou další výhru a zase se o něco posunou blíž k postupovým příčkám.

Poslední zápas Frýdku-Místku

HC RT TORAX Poruba 2011 - Frýdek-Místek 2:3

Branky a nahrávky: 21. Hudeček (Illéš, Dufek), 48. Illéš (Adam) – 25. Mikulík (Husák, Kovařčík O.), 39. Novotný (Cienciala, Martynek), 56. Novotný (Klimša, Bartko). Rozhodčí: Čech, Skopal – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 468. Střely na branku: 23:34.

HC Frýdek-Místek: Hamerlík – Husák, Žovinec, Zahradníček, Bartko, Krisl, Haman – Kovařčík O., Mikulík, Kofroň – Novotný, Cienciala, Martynek – Christov, Klimša, Rudovský – Kuťák

Forma Vsetína pokulhává

Vsetín je aktuálně na pátém místě se třiceti sedmi body a skóre 70:55. V posledním zápase zavítali Vsetínští do Třebíče. První periodu zvládli lépe domácí, kteří ji vyhráli 1:0. Po druhé třetině to pro Horáckou Slavii vypadalo ještě lépe, jelikož šla do dvoubrankového náskoku průběžným skóre 3:1. Vsetín už tento náskok nezvládli otočit a nakonec prohráli 2:6.

Momentální forma týmu ze Zlínského kraje není zrovna dobrá a když se podíváme na tabulku formy v posledních pěti zápasech, tak jsou na tom lépe Frýdeckomístečtí, které se nacházejí na šestém místě, zatímco Valaši až na devátém. Nejproduktivnějším hráčem je bývalý hráč rysů s dvaceti osmi body Pechanec, ale nejlepším střelcem je se třinácti góly Rob. Hlavním trenérem je Jiří Dopita.

Poslední zápas Vsetína

SK Horácká Slavia Třebíč - VHK ROBE Vsetín 6:2

Branky a nahrávky: 20. Raška (Szathmáry, Nedvídek), 29. Süss (Szathmáry), 31. Kusko (Vl. Brož, Nedvídek), 42. Havlát (Kusko, Nedvídek), 56. Raška (Střondala, Dostál), 58. Nedvídek (Szathmáry, Havlát) – 24. Jonák (Pechanec, Rob), 48. Kuronen (Březina, Pitule). Rozhodčí: Přikryl, Koziol – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1637. Střely na branku: 34:33.

VHK ROBE Vsetín: Gába - Holomek, Mikuš, Teper, Rudl, Mäkinen, Frolo, Jenáček – Březina, Rác, Karafiát – Rob, Pechanec, Jonák – Kuronen, Pitule, Kucharczyk – Vítek, Hořanský.

První vzájemný zápas zvládl lépe Vsetín

V rámci 8. kola Chance ligy se proti sobě utkala dnešní mužstva, ale hrálo se Na Lapači, tudíž v domácím prostředí Vsetína. V 9. minutě poslal domácí do vedení Kucharczyk a o pět minut později zvýšil vedení Pechanec. Šestnáct minut před koncem ovšem snížil Hrňa. Druhá třetina i přes šance branku nepřinesla. To napravil v 51. minutě Rudl, který vrátil Valachům dvoubrankové vedení. Odpověď Slezanů sice přišla, ale to bylo hodně pozdě, když se trefil vteřinu před koncem utkání Klimša a Vsetín tak vyhrál 3:2.

Poslední vzájemný zápas

VKH ROBE Vsetín - HC Frýdek-Místek 3:2

Branky a nahrávky: 9. Kucharczyk (Jenáček), 14. Pechanec (Rob, Jonák), 51. Rudl – 20. Hrňa (Raška), 60. Klimša (Hrňa). Rozhodčí: Vojtěch Fiala, Svatopluk Kopeček - Jiří Novák, Roman Zídek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Vhazování: 24:33. Střely na branku: 29:28. Diváci: 2475.

VHK ROBE Vsetín: Šelepněv – Mikuš, Černý, Slováček, Teper, Rudl, Hryciow, Jenáček – Theoret, Rác, Kuronen – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Kucharczyk, Březina – Jindra, Podešva, Šilhavý.

HC Frýdek-Místek: Malík – L. Kovář, Hrachovský, Zahradníček, Bartko, Žovinec, Krisl, D. Stránský – Klimša, Mikulík, Rudovský – Raška, M. Kovařčík, Hrňa – J. Kalus, Peterek, Kofroň – Christov, Przybyla, Kuťák.