Rysi se za pátým vítězstvím v řadě vydávají na led Benátek nad Jizerou
Čtyři výhry, čtyři vítězství. To tu ještě nebylo. Frýdek-Místek získal z posledních čtyř střetnutí plný počet dvanácti bodů a hned se mu v tabulce lépe dýchá a pomalu stahuje svou ztrátu na příčky pro play-off. Dalším soupeřem rysů budou Benátky nad Jizerou, které budou hostit zápas 24. kola v sobotu od 17 hodin.

Potvrdí Frýdek-Místek formu i proti Benátkám?

Nálada ve Frýdku-Místku se otočila o sto osmdesát stupňů. Léčba trenérem Wojnarem zafungovala, hráči obdrželi nový impuls, dostali se do pohody a konečně předvádějí hokej, který umí. Slezané se po jednadvaceti odehraných utkáních usadili na dvanáctém místě tabulky s pětadvaceti body. Pomalu dotahují ztrátu na týmy před sebou, na jedenáctou Porubu ztrácí už jen tři body a jejich manko na play-off činí bodů jedenáct.

Forma Slezanů je opravdu skvělá a pocítily to poslední čtyři týmy, které se rysům postavily do cesty. Už před reprezentační přestávkou Frýdek-Místek odehrál dva důležité zápasy ve dvou dnech na domácím ledě a oba vyhrál. Nejprve zdolal 6:2 Ústí nad Labem, poté 4:2 Litoměřice. Po repre pauze pak Slezané navázali vítězstvím 3:2 v derby na ledě Poruby a naposledy porazili ve strhujícím zápase doma 5:4 Vsetín.

V tomto utkání přitom Slezanům vůbec nevyšel úvod, už po necelých sedmi minutách prohrávali 0:2. Ale ještě do první přestávky dokázali skóre otočit, když se postupně prosadili Rostislav Martynek, David Kofroň a Jakub Matyáš v oslabení. Ve druhé třetině sice dostali domácí gól do šatny, ale to je nepoložilo. Ve třetí části se trefil čtyři minuty před koncem Štěpán Novotný a pak při power play Vsetína do prázdné brány Jan Rudovský. Valaši pak ještě dokázali snížit, ale vyrovnat se jim už nepovedlo.

Na čele týmové produktivity Slezanů i nadále přetrvává Martynek s šestnácti kanadskými body (8+8). Třináct bodů (6+7) má Milan Mikulík a stejný počet také Kofroň (3+10). O pozici nejlepšího střelce Frýdku-Místku se dělí Martynek a Novotný s osmi přesnými zásahy. V brance rysů naskakuje v poslední době Peter Hamerlík, naposledy byl už na střídačce i uzdravený Lukáš Daneček. Dalšími možnostmi jsou reprezentační mládežnický brankář Nick Malík a Jan Hlaváč.

Poslední zápas Frýdku-Místku

Frýdek-Místek - Vsetín 5:4

Branky a nahrávky: 12. Martynek, 13. Kofroň (Hladonik, Zahradníček), 16. Matyáš (Machala, Christov), 56. Novotný (Rudovský, Martynek), 60. Rudovský – 6. Slováček (Šilhavý, Klímek), 7. Rob (Jonák), 40. Rob (Jonák, Pechanec), 60. Karafiát (Rác). Rozhodčí: Michal Dědek, Patrik Vokřál – Aleš Hejl, Lukáš Podrazil. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 2027.

HC Frýdek-Místek: Hamerlík – Žovinec, Husák, Bartko, Zahradníček, Matyáš, Krisl, Haman – Kofroň, Hladonik, Rudovský – Martynek (C), Novotný, Machala – J. Kalus, Peterek, Raška – Klimša (A), Kuťák, Christov.

Benátky už čtyřikrát v řadě prohrály

Benátky jsou v tabulce jen o jednu příčku za Frýdkem-Místek, přičemž už odehrály dvaadvacet zápasů, tedy o jeden více než Slezané. Z třináctého místa Benátky na rysy s dvaceti body ztrácí bodů pět, samy mají náskok čtyř bodů na čtrnáctou Kadaň.

Forma Benátek není vůbec dobrá. Dalo by se říci, že je přesným opakem té, kterou se pyšní Frýdek-Místek. Partnerský klub Bílých Tygrů z Liberce totiž už čtyřikrát v řadě nepoznal chuť vítězství. Benátky postupně podlehly 2:4 doma Havířovu, 2:5 Ústí nad Labem, 3:4 na nájezdy Třebíči a 1:2 v prodloužení Litoměřicím.

Na ledě Litoměřic Benátky prohrávaly už od desáté minuty. Na začátku druhé třetiny se postaral o vyrovnání Adam Dlouhý, který se trefil ve vlastním oslabení. Ve třetí třetině pak branka nepadla, takže se šlo do prodloužení a to domácí Litoměřice rozhodly po necelých dvou minutách. Benátky se tak musely spokojit pouze s bodem.

Benátky patří mezi méně produktivní týmy Chance Ligy. Na čele týmového bodování Benátek je s dvanácti body (6+6) Josef Mikyska, stejný počet bodů (4+8) má také Ladislav Bittner. O bod méně (2+9) má na kontě Matěj Psota a deset bodů nasbíral Daniel Špaček. Nejlepšími střelci jsou šestigóloví Mikyska a Zachar.

Poslední zápas Benátek nad Jizerou

Litoměřice - Benátky nad Jizerou 2:1 pp

Branky a nahrávky: 13. J. Kloz (Jebavý), 62. Korkiakoski (J. Kloz) – 23. A. Dlouhý (Wiencek). Rozhodčí: Obadal, Pilný – Maštalíř, Pechánek. Vyloučení: 6:9, navíc Maier 10min OT, Mikyska 10min OT (oba BEN) . Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 880. Střely na branku: 33:18.

HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík – Kunst, Niko, Maier, T. Hanousek, Husa, Žůrek, Uřídil – A. Dlouhý, J. Mikyska, Psota – D. Špaček, Najman, Šír – Rychlovský, Bittner, Průžek – Žemba, Čech, Wiencek.

Oplatí Frýdek-Místek Benátkám překvapivou porážku z domácího zápasu?

Frýdek-Místek v minulé sezóně dokázal vyhrát všechny čtyři vzájemné zápasy, s Benátkami ztratil jen bod, když na jejich ledě vyhrál 3:2 až v prodloužení. V současné sezóně Slezané ovšem první vzájemný souboj prohráli 3:4.

Slezanům nevyšla hlavně první třetina, kterou prohráli 0:3. Do druhé místo Nicka Malíka nastoupil Lukáš Daneček a inkasoval jednou. V závěrečné dvacetiminutovce dokázali snížit Erik Hrňa a Dan Przybyla a postarali se o závěrečné drama. Deset sekund před koncem ještě snížil na 3:4 David Klimša, vyrovnat se už ale domácím nepovedlo.

Poslední vzájemný zápas

Frýdek-Místek - Benátky 3:4

Branky a nahrávky: 42. Hrňa, 47. Przybyla (L. Kovář), 60. Klimša (Hrňa, Kuťák) – 11. Maier (D. Špaček), 14. Braid (Průžek), 16. Bittner (Psota, J. Mikyska), 28. J. Mikyska (Bittner, Maier). Rozhodčí: Obadal, Kašík - Lukš, Bartek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 41:27. Diváci: 992.

HC Frýdek-Místek: Malík (21. L. Daneček) – Haman, L. Kovář, Bartko, Husák, Krisl, Matyáš, Zahradníček – Hrňa, Mikulík (C), Klimša (A) – Kofroň, Przybyla, Hladonik – Raška, Peterek, J. Kalus – Kaukič, Kuťák, Motloch

HC Benátky n. Jizerou: Žajdlík – Kunst, Kolmann (C), T. Hanousek, Jan Bednář, Niko, Maier – Psota, J. Mikyska, Bittner (A) – Jeník, Šír, Duda – M. Zachar, Najman, D. Špaček (A) – Průžek, Chrtek, Braid