Rysi se pokusí překvapit na ledě favorizované Dukly Jihlava
Hokejový Frýdek-Místek nezažívá své nejlepší časy. Slezané mají za sebou osm utkání a na kontě jen šest bodů. Poslední čtyři utkání skončily pro Frýdek-Místek porážkou, tuto šňůru nezdarů se pokusí prolomit ve středu na ledě Dukly Jihlava. Úvodní buly tohoto utkání bude vhozeno v 17:30.

Slezané touží přerušit sérii nezdarů

Frýdek-Místek má za sebou nepovedený vstup do sezóny, ten mu hlavně výsledkově vůbec nevyšel. Na úvodní dvě porážky sice ještě Slezané zareagovali dvěma vítězstvími, ale následovala šňůra dalších čtyřech proher. V tabulce jsou se šesti body na předposledním čtrnáctém místě.

Frýdeckomístečtí se potýkají hlavně s tím, že nedokážou udržet kvalitu své hry na vysoké úrovni po celý zápas a většinou prohrávají jen o jednu branku, tak jako v posledních čtyřech případech. Nejprve Slezané prohráli 3:4 v Litoměřicích, i když vedli 3:1. S Porubou prohráli těsný boj 3:4 na ledě Vsetína po zlepšeném výkonu na konci utkání 2:3.

Podobný průběh mělo i domácí utkání s Benátkami. Frýdek-Místek nezachytil úvod, první třetinu prohrál 0:3 a ve druhé inkasoval ještě jednou. Až ve třetí třetině začali Slezané svého soka přehrávat, ale stíhací jízdu nedokončili a prohráli nakonec 3:4. Hlavním přáním pro utkání s Jihlavou je povedený úvod.

Nejproduktivnějším hráčem červenobílých je zkušený Rostislav Martynek, který nasbíral sedm bodů. Poslední dvě utkání ale Martynek nehrál, protože pomáhal extraligovému Třinci, stejně jako Jan Rudovský. Frýdku-Místku naopak vypomáhají Erik Hrňa, Jan Hladoník a Jakub Matyáš. Nejlepším klubovým střelcem je se čtyřmi brankami David Klimša, který se trefil ve třech z čtyř posledních zápasů. V brance Slezanů stál naposledy proti Benátkám Nick Malík (úspěšnost 89,87 procent), po druhé třetině ho nahradil Lukáš Daneček (úspěšnost 85,71 procent).

Poslední zápas Frýdku-Místku

Frýdek-Místek – Benátky 3:4

Branky a nahrávky: 42. Hrňa, 47. Przybyla (L. Kovář), 60. Klimša (Hrňa, Kuťák) – 11. Maier (D. Špaček), 14. Braid (Průžek), 16. Bittner (Psota, J. Mikyska), 28. J. Mikyska (Bittner, Maier). Rozhodčí: Obadal, Kašík - Lukš, Bartek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 41:27. Diváci: 992.

HC Frýdek-Místek: Malík (21. L. Daneček) – Haman, L. Kovář, Bartko, Husák, Krisl, Matyáš, Zahradníček – Hrňa, Mikulík (C), Klimša (A) – Kofroň, Przybyla, Hladonik – Raška, Peterek, J. Kalus – Kaukič, Kuťák, Motloch.

Jihlava zahájila svou návratovou misi rozpačitě

Jihlava v minulé sezóně sestoupila z extraligy a jejím jediným cílem je okamžitý návrat zpět mezi elitu. Úvod Chance ligy ale ukazuje, že to nebude mít vůbec jednoduché. Dukle se už nevyhnuly některé ztráty a po devíti utkáních má na kontě čtrnáct bodů a patří jí sedmé místo v tabulce.

Mezi světlé momenty Jihlavy patří dvě výhry 7:0 nad Českými Budějovicemi, respektive Kadaní. Pak ale Dukla také naopak prohrála s Přerovem, Prostějovem, Havířovem nebo naposledy s Litoměřicemi. Zatím se ještě klubu z Vysočiny nepovedlo vyhrát více než dvakrát po sobě.

Poslední porážka na ledě Litoměřic byla hodně překvapivá. Dukla sice do zápasu dobře vstoupila a po brankách Pekra a Čermáka vedla 2:0 domácí však ve druhé části hry dokázali vyrovnat. Ve třetí třetině poslal Duklu do vedení Skořepa, ale domácí opět zareagovali a poté rozhodli o výhře 4:3 v prodloužení.

Hlavní hrozbou pro defenzívu Slezanů bude Matěj Pekr, který vládne kanadskému bodování celé Chance ligy se 14 body (9+5). V první desítce je pak ještě Lukáš Anděl s jedenácti body (6+5). Nejlepším střelcem mužstva, stejně jako celé soutěže, je Pekr.

V brance Litoměřic se střídají Niklas Lundström a Jan Brož, s tím, že Švéd naskočil do šesti zápasů, zatímco český brankář do čtyř. Lundströmova úspěšnost zákroků je o něco lepší než jeho kolegy, konkrétně 91,54 procent.

Poslední zápas Jihlavy

Litoměřice – Jihlava 4:3

Branky a nahrávky: 30. Kloz (Pavlas), 40. Smetana (Kloz), 59. Rousek (Voženílek, Pavlas), 62. Pavlas (Válek) – 4. Pekr (Anděl, Suchánek), 23. Čermák (Dostálek, Čachotský), 57. Skořepa (Harkabus, Suchánek) Rozhodčí: Valenta, Veselý – Maštalíř, Šimán. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 960. Střely na branku: 25:24.

HC Dukla Jihlava: Brož – Pohl, Kajínek, Půža, Suchánek, Štebih, Štindl, Mareš – Dostálek, Čachotský, Čermák – Anděl, Skořepa, Pekr – Harkabus, Osmík, Hrníčko.

Frýdek-Místek z Jihlavy moc body nevozil

V minulé sezóně na sebe samozřejmě tyto dva celky nenarazily, protože Jihlava působila v extralize. Naposledy se tak potkávaly v sezóně 2016/17. A to nejprve v základní části a pak ještě v play-off. V základní části byla se třemi výhrami úspěšnější Jihlava a Dukla se radovala také v play-off, když Slezany vyřadila 4:1 na zápasy. Na ledě Jihlavy se Frýdku-Místku v minulosti nedařilo. Na Vysočině nikdy nevyhrál v základní hrací době, pouze jednou 2:1 v prodloužení.

Poslední vzájemný zápas

Jihlava – Frýdek-Místek 8:2

Branky a nahrávky: 4. Zeman (Galvas, Seman), 4. Jergl (Hubáček), 7. Seman (Hubáček, Kájínek), 23. Důras (Jiránek, Skořepa), 35. Zeman (Čachotský), 40. Důras (Skořepa, Jiránek), 47. Zeman (Čachotský, Kaláb), 56. Březina (Kajínek, Bilčík) – 34. Jašek (O. Kovařčík, Štebih), 48. Klimša (Chmielewski, Kania). Rozhodčí: Doležal, Sýkora – Beneš, Štofa. Vyloučení: 10:12, navíc Dundáček (JIH) 10 min. OT - Jašek 10 min. OT, Christov a M. Kovařčík (všichni FRM) 10 min. OT a do konce utkání. Využití: 5:2. V oslabení: 2:0. Diváci: 2056. Střely na branku: 39:23.

HC Dukla Jihlava: Svoboda – Kajínek, Říha, Dundáček, Bilčík, Galvas, Kaláb, Půža – Diviš, Skořepa, Jiránek – Jergl, Hubáček, Důras – Zeman, Seman, Čachotský – Danišovský, Anděl, Březina.

HC Frýdek-Místek: Daneček (41. Šimboch) – Adámek, Kania, Michal Roman, Štebih, Bartko, Stránský – Miloš Roman, Pechanec, Chmielewski– O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Klimša, Jaroš, Christov – Franek, Samiec, Sonnek.