Rysi byli soupeřem raškovických fotbalistů
A-tým
Hokejisté HC Frýdek-Místek byli hosty 2. ročníku Fotbalového dne v Raškovicích. V rámci bohatého sportovního odpoledne si rysi zahráli přátelské fotbalové utkání proti místním mužům.

Ideální odreagování a zajímavé zpestření letní přípravy... i tak by se dala v krátkosti charakterizovat zajímavá sportovní akce, která se s naší účastí odehrála v sobotu 6. srpna na fotbalovém hřišti v Raškovicích. Konal se tu totiž 2. ročník Fotbalového dne, v rámci kterého poměřili síly hokejisté HC Frýdek-Místek s místním A týmem mužů, který před prázdninami vybojoval postup do I. A třídy.

"Byli bychom rádi, kdyby se tato akce stala u nás takovou tradicí. Fotbalový den v Raškovicích se koná podruhé. Poprvé jsme se tu střetli vloni, kdy jsme otvírali zdejší areál po rekonstrukci travnaté plochy a zázemí," prozradil hlavní organizátor sobotního sportovního odpoledne Roman Vojkovský. "Jsem rád, že letos přijali pozvání prvoligoví hokejisté HC Frýdek-Místek. Je jasné, že se určitě cítí lépe na ledě v bruslích, než na trávě v kopačkách, ale myslím si, že šlo o zajímavou konfrontaci s našim mužským týmem, a že se diváci i v tom velmi nepříznivém počasí bavili," dodal Vojkovský.

Že se na akci těšili i samotní hráči HC FM bylo zřejmé i ze slov Oskara Haase. "Pro nás je to takové ideální a příjemné zpestření, jelikož teď máme stále ještě náročnou přípravu," podotkl devatenáctiletý útočník rysů. "Uvidíme, jak ten zápas nakonec dopadne. My si totiž s fotbalem moc nerozumíme," přiznal s úsměvem ve tváři Haas. "Párkrát jsme se už takové akce zúčastnili, ale dnes je škoda, že nám moc nepřeje počasí," dodal odchovanec mladoboleslavského hokeje.

Samotný zápas, který se odehrál za stálého mrholení, dopadl nakonec tak, jak asi měl. Fotbalisté Raškovic potvrdili, že si s míčem rozumí přeci jen o něco lépe, ale ostudu jsme tady rozhodně neudělali. Prohráli jsme 2:5, když oba naše góly vstřelil Patrik Švančara (ten první po nádherné přihrávce Ondřeje Machaly).

Po utkání následovala autogramiáda, přítomní diváci se mohli také vyfotit u Prezidentského poháru, který do Raškovic přivezla dvojice třineckých hokejistů Jan Zahradníček a Marian Adámek.

V příštím týdnu nás čekají další dva přípravné duely a oba sehrajeme v domácím prostředí. To první v úterý 9. srpna od 18.00 hodin s přerovskými Zubry, o dva dny později pak přivítáme v hale Polárka úřadující šampiony z Třince. Duel s Oceláři se rozehraje od 17.00 hodin.

VSTUPENKY A NÁKUP PERMANENTEK

Vstupné na oba domácí přípravné zápasy si můžete zakoupit již v předstihu, a to pomocí webového portálu Enigoo (odkazy níže).
- HC Frýdek-Místek - HC Zubr Přerov KOUPIT VSTUPENKU
- HC Frýdek-Místek - HC Oceláři Třinec KOUPIT VSTUPENKU

Po oba hrací dny budou mít příznivci frýdecko-místeckého hokeje také možnost koupit si permanentní vstupenku na novou sezonu. Více informací k prodeji najdou fanoušci na tomto odkaze ZDE. Pokud si chcete zakoupit permici pohodlně třeba z domova, z práce, cestou autobusem, neváhejte navštívit portál Enigoo na tomto odkaze KOUPIT PERMANENTKU.