Rysi ani jednou neskórovali a v Jihlavě prohráli i podruhé
Zápasy - mládež
Frýdecko-Místečtí se z Jihlavy vrací bez jediného vítězství. Po nedělní porážce v prodloužení tentokrát na Horáckém zimním stadionu ani jednou neskórovali a po prohře 0:2 stejným poměrem ztrácí i ve čtvrtfinálové sérii hrané na čtyři vítězná utkání. Duel číslo tři je na programu už ve čtvrtek, kdy se série přestěhuje na domácí led Frýdku-Místku.
2. Čtvrtfinále, pondělí 27.2.2017, Horácký zimní stadion
2:0
1:0, 0:0, 1:0
HC Dukla Jihlava
Škarek (M. Svoboda) – Kajínek, Říha, Dundáček, Bilčík, Kaláb, Šidlík, Půža – Diviš, Skořepa, Jiránek – Danišovský, Hubáček, Důras – Jergl, Zeman, Čachotský – Anděl, Jícha, Březina
Daneček (Šimboch) – Adámek, Kania, Michal Roman, Štebih, Bartko, Stránský, Haman – Miloš Roman, Pechanec, Chmielewski – O. Kovařčík, Klimša, M. Kovařčík – Franek, Jaroš, Samiec – Lacka
Branky a nahrávky: 8. Danišovský (Hubáček, Důras), 52. Hubáček (Kajínek, Důras). Rozhodčí: Přikryl, Kika – Bryška, Novák. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 110. Střely na branku: 36:16. Průběh utkání: 2:0.
František Zeman (HC Dukla Jihlava): „Chtěli jsme potvrdit včerejší výsledek, což se nám podařilo a jsme za to rádi, že jsme splnili domácí povinnost dvou vyhraných zápasů. Nyní máme dva dny na to, abychom se připravili na třetí utkání, které nás čeká ve čtvrtek ve Frýdku. Pojedeme tam se sebevědomím, ale samozřejmě i s pokorou k soupeři. Máme dva dny na to, abychom se na třetí utkání připravili a byli v něm zase úspěšnější.“
Mgr. Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): „Museli jsme hodně improvizovat se sestavou, protože nám odjeli hráči s A-týmem a de facto se nám rozhodily dvě útočné formace. I přes to jsme byli domácím hráčům zase důstojným soupeřem. Mrzí nás, že jsme nedali nějaký kontaktní gól nebo gól na 1:1, protože od druhé třetiny jsme zlepšili bruslení, osobní souboje a šance jsme si vytvářeli. Domácí tým jsme trošku znervózněli a bylo to o tom, aby se doopravdy ujala jedna střela. Utkání by bylo zajímavější. Doma bychom chtěli alespoň jedno utkání vyhrát a přijet zpátky do Jihlavy. Ale bude to záviset na tom, v jaké sestavě budeme nastupovat. Doopravdy máme sestavu dost okleštěnou a uvidíme, jak se nám jí podaří ve čtvrtek doplnit.“

Již ve třetí minutě měl domácí tým zajímavou možnost, když od modré pálil Kaláb a poté Šidlík a gólman Lukáš Daneček, jenž tentokrát dostal příležitost před Jurajem Šimbochem, oba pokusy domácích zadáků vyrazil. Jihlava prakticky nepouštěla soupeře před branku a po zásluze byla odměněna vedoucím gólem. Důras projel s pukem za brankou a našel u pravé tyče Hubáčka. Jeho střelu zblízka z otočky ještě stačil brankář hostí vyrazit, ovšem dorážející Patrik Danišovský již měl snadnou úlohu a trefil volnou klec - 1:0.

Frýdek-Místek se neprobudil ani při své první přesilovce, domácí zvládli oslabení na jedničku. Zkraje patnácté minuty se Jiránek na levém kruhu stahovačkou zbavil soupeře a měl před sebou už jen Danečka, kterého nepřekonal, a v následném závaru se naopak vylučovalo na straně Slezanů. Navýšit skóre mohl Kaláb, jenž si sjel mezi kruhy a střelou po ledě nechal vyniknout betony Danečka. V závěru třetiny pálil od modré hodně tvrdě Kajínek. Od zadního mantinelu se puk odrazil k levé tyči na Čachotského. Jihlavský kapitán chtěl zakončovat do volné části branky, ovšem přes hokejku Michala Romana kotouč do branky neprošel.

Vstup do druhé třetiny se více vydařil Jihlavě, která úvodní dvě minuty držela soupeře před Danečkovou brankou. Postavou, nikoliv výkonem, menší gólman úspěšně vytěsnil střely Jiránka či Kalába. Zajímavostí jistě je, že vůbec poslední vyloučení zápasu přišlo v čase 24:16, kdy hosté zahrozili v přesilovce pouze střelou Štebiha. Ta byla dvakrát zblokována a prolétla vedle pravé tyče. Frýdek-Místek nabíral více na aktivitě a byla to naopak Jihlava, která se nedostávala k soupeřově svatyni. V polovině zápasu vybojoval Zeman na levé straně útočného pásma kotouč a domácí mohli jít do situace tři na jednoho, ovšem přihrávku domácího útočníka na Čachotského zblokovala hůl Stránského.

Ve dvaatřicáté minutě ukázal Jiránek tah na branku, když po pravé straně prošel prakticky od své modré až před Danečka, jehož zblízka nepřekonal. Poslední čtyři minuty druhého dějství přinesly dvě šance na obou stranách. Frýdeckomístecký gólman nejprve vyrazil Zemanovu střelu zblízka z pravé strany a stejně si počínal i proti dorážce Kalába z kruhů. Nedlouho poté udržel Kajínek puk na modré pro Diviše, kterému ho sice vypíchl Kania, nicméně na kruzích se k němu dostal Jiránek a muž v masce hostí vykryl touš ramenem. Poté zahrozili hosté. Klimšovu pohotovou střelu na bližší tyč vytěsnil Škarek neméně rychlým zákrokem betonem. Jihlavskému mladíčkovi nadělalo práci také Chmielewského nahození, které dvakrát skočilo. Jednička letošního juniorského MS puk vyrazila před sebe a poté sebrala i dorážku Pechance.

Frýdek-Místek ve třetí části potřeboval přidat, aby mohl pomýšlet na vyrovnání. První šanci měli ale hosté, když Důrasova střílená přihrávka projela brankovištěm těsně vedle hole Hubáčka i Danišovského. Velkou Stránského šanci zlikvidoval Škarek, který ostrou ránu obránce hostí do horního růžku vyrazil lapačkou. Úspěšný nebyl ani Bartko, zkoušejíc střelu od modré. Viděl totiž, že před brankou je dost hráčů.

Domácí mohli navýšit své vedení ránou Dundáčka. Mladý zadák si od modré sjel blíže k brance a puk mířící pod horní tyč schovala lapačka gólmana. Stejnou částí výstroje zasáhl na druhé straně Škarek proti pokusu Michala Romana ihned po buly. Také druhá ruka jihlavského gólmana, konkrétně jeho vyrážečka, byla v dobré pohotovosti, když zamezila puku v cestě do sítě po nápřahu Bartka z modré.

Svůj um ukázal i extraligou protřelý Důras, který se šikovnými rukami proháčkoval před branku, a jeho střela podjela pod betony gólmana vedle branky. Daneček následně stačil vyrazit dělovku Kalába z levé strany, ovšem poté již inkasoval. Důras dal puk na modrou pro Kajínka, který vystřelil a Radek Hubáček byl za černou práci odměněn tečí přesně pod břevno. Dukla si hlídala dvougólový náskok a Škarkovo čisté konto, které nebylo smazáno ani hezkým průnikem Klimši. Červenožluté tak nemuselo mrzet, že v předposlední minutě nevyužil závar před brankou útočník Zeman. Do Frýdku-Místku totiž Jihlava pojede se stejným průběžným výsledkem série, jakým skončil dnešní zápas - 2:0.