Rozjetá Dukla zavítá na led Frýdku-Místku, Slezané budou chtít vyhrát nad velkým soupeřem
Zítra do Polárky přijede Jihlava, která se nachází na druhém místě tabulky. Slezané se pokusí Duklu zastavit, ta má totiž na svém kontě sedm výher v řadě! A o osmou výhru se bude chtít pobít. Na utkání se můžete přijít podívat a povzbudit tým od 18:00 v hale Polárka.

Až Benátky zastavily Frýdeckomístecké

Pátou výhru v řadě odepřely Frýdku-Místku až Benátky nad Jizerou. Zezačátku byla miska váhy přikloněná na stranu hostů. V první třetině vedli rysi 1:0, domácího gólmana překonal Jan Hladonik. Ve druhé třetině se Frýdečtí dostali do dvoubrankového vedení díky Davidu Klimšovi. Pak se ale začali ozývat domácí. Ještě během druhých dvaceti minut na 2:1 zvýšil Michal Teplý. Dorovnání přišlo v závěrečné třetině. Další branky už k vidění nebyla a tak došlo na prodloužení. A i když byly šance na obou stranách, ani to nestačilo. Takže o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Ty lépe zvládli domácí, proměnili všechny tři nájezdy a Pařík nepustil ani jeden.

V kanadském bodování na špičce stále stojí Rostislav Martynek 17 (8+9). Frýdek má možnost čtyř brankářů. Nic Malík 9 zápasů, 88,58% úspěšnost, 3,49 průměr, Lukáš Daneček 10 zápasů, 86,32% úspěšnost, 3,69 průměr. Jan Hlaváč tři zápasy, 92,68% úspěšnost, 1,78 průměr, Peter Hamerlík čtyři zápasy, 87,50% úspěšnost, 3,88 průměr.

Poslední zápas Frýdku Místku

HC Benátky nad Jizerou 3:2 HC Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 35. Teplý (Mikyska), 47. Mikyska (Teplý, Hanousek), rozhodující samostatný nájezd Šír - 16. Hladonik (Krisl), 24. Klimša (Martynek, Novotný). Rozhodčí: Valenta, Wagner - Beneš, Štofa.Vyloučení: 6:6, navíc Kofroň (JFM) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 203.

HC Frýdek-Místek: Daneček - Žovinec, Husák, Bartko, Zahradníček, Stránský, Krisl - Kofroň, Hladonik, Rudovský - Martynek, Novotný, Machala - Kalus, Peterek, Raška - Klimša, Kuťák, Christov.

Dukla si bude chtít odvést body i z Polárky

Jihlava má za sebou úspěšných sedm zápasů s plným počtem bodů. Poslední sedmé utkání proběhlo na domácím ledě proti Litoměřicím. Litoměřice začaly zápas v první třetině poměrně dobře, když Voženílek poslal Kališníky do vedení. Jenže druhá třetina už pro hosty nebyla tak veselá, spíše vůbec. Do vedení se dostali domácí po brance Pohla a Zemana. V závěrečných dvaceti minutách se ještě trefil Dostálek a Werbik, takže bylo skóre 4:1 pro Duklu. Tříbrankový náskok snížil Przybyla, který ještě nedávno oblékal dres Frýdku. Poslední branka patřila domácímu Osmíkovi a Jihlava tak vyhrála 5:2.

Kanadské bodování vede Lukáš Anděl 22 (9+13). Do branky nastoupí buď Jan Brož (93,42% úspěšnost a 1,56 průměr) nebo Niklas Lundström (90,64% úspěšnost, 2,10 průměr). Brož chytal ve třinácti zápasech a Lundström v jedenácti.

Poslední vzájemné utkání

Poslední vzájemné utkání proběhlo v Jihlavě. V první třetině vteřinu před sirénou se trefil Bartko. Na 1:1 vyrovnal Čermák. Pak přišel gól z Kalusovy hokejky. Ve třetí třetině padaly branky už jenom od domácích, konkrétně od Zemana a Suchánka. Tudíž rysi prohráli 3:2.

Branky a nahrávky: 25. Čermák (Čachotský, Pohl), 52. Zeman (Čachotský), 56. Suchánek (Anděl, Skořepa) – 20. Bartko (Mikulík), 30. Kalus (Hrachovský). Rozhodčí: Skopal, Veselý – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 5:10, navíc Krisl (Frýdek-Místek) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1333. Střely na branku: 41:13.

HC Frýdek-Místek: Daneček – Kovář, Hrachovský, Husák, Bartko, Žovinec, Krisl, Stránský – Hladonik, Mikulík, Hrňa – Raška, Przybyla, Kuťák – Kalus, Peterek, Klimša – Christov, Kaukič, Flok