04.06.2018 | Mario Schüler

Radim Nečas k 4. třídě a spolupráci s Pavlem Palátem

​Radim Nečas – trenér, který vedl mládež HC Frýdek-Místek, ale taky seniorský tým ve 2. lize. V loňské sezoně působil u mladšího dorostu, se kterým se probojoval až do nadstavbové skupiny o postup do extraligy mladšího dorostu. Své zkušenosti a rady bude Radim Nečas letos předávat hráčům 4. třídy.

Pane Nečasi v loňské sezoně to byl určitě úspěch, protože jste s týmem mladšího dorostu postoupil do skupiny, kde se bojovalo o postup až do extraligy. Nyní jste se přesunul ke kategorii hráčů 4. třídy. Bude to pro Vás velká změna, a jak se na práci s věkově podstatně mladšími hráči těšíte?

"Změna je to samozřejmě velká. V dorosteneckých kategoriích již mají hráči základní dovednosti a vytvořený určitý vztah k hokeji. U menších dětí se na získání dovedností pracuje stejně jako budování vztahu k hokeji. U této kategorie není rozhodující výsledek zápasu, ale postupné zlepšování se."

Asistenta Vám bude dělat dlouholetý trenérský kolega Pavel Palát. Jak se na obnovenou spolupráci těšíte, a vracejí se Vám vzpomínky na období, kdy jste s Pavlem Palátem trénovali mládež ještě ve Víceúčelové sportovní hale?

"S Pavlem Palátem se známe od začátku mého působení v klubu. Pokaždé se mi s ním spolupracovalo výborně. Vždy jsme si výborně rozuměli a doplňovali se. Proto se na další spolupráci s ním těším."

Hráči se nyní připravují v rámci letní přípravy na nadcházející hokejový ročník. Můžete říct, jak probíhá letní příprava, jaká je její náplň a jak jste spokojen s přístupem svých svěřenců?

"Letní příprava je zaměřená na rozvoj všeobecné tělesné přípravy a formou her se vytváří hravost a smysl pro fair play, kterou na ledě budou potom potřebovat. S přístupem hráčů jsem spokojený. Kluci se snaží a jde vidět, že je příprava i mimo led baví."

Hrací model soutěže kopíruje ten loňský. Polovinu soutěže odehrajete na v rámci minihokeje a potom se přesunete již na klasické velké hokejové hřiště. Je podle Vás tento model soutěže správný a vyhovuje Vám?

"Podle mě systém soutěže není zrovna ideální, když se začíná minihokejem, kde si zahraje daleko více hráčů a potom se hra přesune na celé hřiště. Tam je do hry zapojeno daleko méně hráčů a v samotné hře dojde ke kontaktu s kotoučem v menší míře než u minihokeje. Podle mě by se celá sezona měla odehrát buď na celé hřiště, nebo ve třetinách (minihokej)."

Na ledovou plochu v Polárce se poprvé vydáte v srpnu. Už víte, jak budou probíhat úvodní tréninky v nové sezoně?

"Tréninky budou probíhat ze začátku v podobném duchu. Budeme kombinovat tréninky na ledě a na suchu se zaměříme na hry a regenerační cvičení."

Přípravné období je spojeno s přípravnými zápasy. Máte už některé domluvené a můžete prozradit soupeře?

"Přípravu odehrajeme s týmy z okolí a určitě se budeme účastnit i nějakých turnajů."

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno