První domácí utkání odstartuje Frýdek-Místek v derby proti Havířovu
Nula bodů, takový je nynější stav Frýdku-Místku. V pondělí ovšem dostanou rysi novou příležitost zabojovat o tři body proti Havířovu. První domácí utkání začne v pondělí v 18:00.

V prvním kole Havířov doma vykročil pravou nohou do sezony a porazil Litoměřice 4:2. V úvodních dvaceti minutách stál úspěch spíše na straně Litoměřic, protože po první třetině odcházeli do kabiny s jednobrankovým náskokem. I ve druhé třetině přidali hosté další branku. Ovšem v druhé polovině utkání se kontroly chopili domácí, do konce stačili vstřelit branku, čím snížili dvoubrankový rozdíl na jednobrankový. Až závěrečná třetina rozhodla o vítězi. V ní totiž Havířov dokázal přidat tři góly a s tím už hosté nedokázali nic udělat.

Poslední utkání Havířova:

AZ RESIDOMO Havířov 4:2 HC Stadion Litoměřice

Branky:

32. Bambula (Cihlář, Macuh), 43. Maruna (Dudek, Haas), 51. Houdek, 60. Kurovský (Luža)

Sestava Havířova:

Bláha (Matoušek) – Chroboček, Matai, Luža, Houdek, Dudek, Staněk, Ševěček – Rehuš, F. Seman (A), R. Veselý – L. Bednář, Haas (A), Maruna (C) – Kurovský, Pořízek, Gřeš – Bambula, Cihlář, Macuh.

Co se týče přípravy Havířova čtyřikrát prohrál, a to s Trenčínem 2:4, Novými Zámky 1:5, Krakowem 1:4 a Vítkovicemi 2:3 po prodloužení. Stejně na tom ale byli i s výhrami: Krakow 5:0, Poprad 3:1, Nové Zámky 5:1 a Poprad 4:3 po samostatných nájezdech.

Během pauzy mezi sezonami prošel havířovský tým velkými změnami. Mezi ty, co odešli, patří například obránce Jiří Krisl, který hraje za Frýdek-Místek, útočník Marek Siroka, jenž našel nové působiště v Přerově, útočník Marek Kalus, ten si zahraje ve dresu Znojma nebo třeba útočník Petr Kanko, kterého budeme moct vídat v týmu Poruby. Mezi příchozími je například brankář Ondřej Bláha z Českých Budějovic na roční hostování, útočník Marek Haas, který se vrátil z Poruby z hostování, útočník Filip Seman z Jihlavy nebo Radek Veselý z Benátek nad Jizerou.

Zato Frýdku-Místku to v úvodu sezony moc nevyšlo, když se vraceli z Kladna s porážkou 4:1. Více o prvním utkání můžete přečíst  zde v reportáži.

Poslední utkání Frýdku-Místku:

Rytíři Kladno 4:1 HC Frýdek-Místek

Branky:

46. Rudovský

Poslední sestava Frýdku-Místku:

L. Daneček (Malík) – Žovinec, Hrachovský, Zahradníček, Krisl, L. Kovář, D. Stránský, Adámek – Raška, Mikulík, Kofroň – Rudovský, Peterek, Martynek – Christov, Przybyla, Klimša – J. Kalus, Motloch, Kaukič.

V loňské sezoně se rysi s Havířovem viděli celkem čtyřikrát. Ani jednou se Frýdku nepovedlo AZ překonat. I když ve třetím utkání, které se uskutečnilo na ledě Frýdku-Místku, zápas pokračoval do prodloužení, v němž rozhodl o vítězi Marek Sikora.