09.01.2019 | Michal Raška

Přiblíží se rysi postupovým příčkám? O body budou bojovat na ledě Jestřábů

Frýdeckomístečtí ne, a ne dotáhnout týmy na postupových příčkách. V posledním zápase to proti Českým Budějovicím vypadalo po druhé třetině skvěle, ale ve třetí dvacetiminutovce vstřelil soupeř čtyři branky a odjel s plným počtem bodů. Jestřábi naposled vysoce prohráli v Litoměřicích. Poslední vzájemný zápas Frýdku-Místku s Prostějovem skončil 7:2 pro Slezany. Dnes se bude hrát na ledě Prostějova od 18:00.

Nepovedená třetí třetina a Frýdek-Místek zůstal bez bodu

Ve 43. kole zavítal do haly Polárka Motor z Českých Budějovic. Hosté sice šli do vedení, ale první třetina nakonec skončila 1:1. Druhá perioda se domácím povedla skvěle, jelikož po ní vedli 3:1. Ve třetí dvacetiminutovce se ale Motor rozjel naplno a dokázal vsítit rysům hned čtyři góly.

Hned dvakrát v tomto utkání Frýdeckomístečtí obdrželi branku při vlastní přesilovce a nakonec tak prohráli 3:5. Nejproduktivnějším hráčem je s třiceti jedna body Rostislav Martynek. Nejlepším střelcem je se sedmnácti góly Štěpán Novotný. Aktuálně je Frýdek-Místek na jedenáctém místě s padesáti čtyřmi body. Na osmý Přerov ztrácí sedm bodů.

Poslední zápas:

Frýdek-Místek - České Budějovice 3:5

Branky a nahrávky: 14. Kofroň (Husák, M. Kovařčík), 32. Novotný (Klimša, Zahradníček), 37. Novotný (Kaukič, Bartko) – 13. Beránek, 47. Babka (Šimánek, Beránek), 49. R. Přikryl (Heřman), 57. Pýcha (M. Novák), 59. Gilbert (Pavlin, Čermák)

HC Frýdek-Místek: Malík (Švehlák) – Haman, Husák, Matyáš, Bartko, Adámek, L. Kovář, Zahradníček – Kofroň, Mikulík (C), Christov – Motloch, Klimša (A), Novotný – Rudovský, M. Kovařčík, Kaukič – Flok, Kuťák, J. Kalus.

Střídává forma Prostějova

Jestřábi jsou momentálně na páté příčce s šedesáti sedmi body. V posledním utkání zavítali na led Litoměřic. Po první periodě vedl domácí tým 2:0. Ve druhé třetině vstřelila obě mužstva po jedné brance a stav před poslední dvacetiminutovkou byl 3:1 pro Litoměřice.

Domácí tým si už vítězství nenechal vzít a v poslední části zápasu vstřelil další dvě branky a vyhrál 5:1. Nejproduktivnější hráč je s padesáti body Divíšek. Nejlepšími střelci s dvaceti jedna góly jsou Divíšek, Nouza a Žalčík.

Poslední zápas:

Litoměřice - Prostějov 5:1

Branky a nahrávky: 2. Helt (M. Havelka), 12. M. Kadlec (J. Kloz, Pavlas), 29. Helt, 46. Marcel (Jícha, J. Dvořák), 57. J. Dvořák (Strejček) – 36. Nouza (Krejčí)

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Huf) – Žovinec, J. Zdráhal, Čáp, D. Kolář, Bažant, Mikliš, Krejčí – Starý, Račuk, Nouza – Prokeš, Venkrbec, Karpov – L. Luňák, V. Meidl, Dvořáček – Matýs, Fajkus, Krejčiřík.

V letošní sezóně vyhrály oba dva vzájemné zápasy Frýdeckomístečtí

Ve 14. kole se proti sobě tato mužstva spolu utkala poprvé. V první třetině sice vedli domácí 1:0, ale ve druhé periodě rysi otočili zápas a vedli 3:2. V poslední dvacetiminutovce branka nepadla a Slezané vyhráli 3:2.

Ve 29. kole zavítal Prostějov do Polárky. Ovšem první třetina ovšem rozhodla, jelikož Frýdek-Místek šel do šaten ve vedení 4:0. Ve druhé třetině daly oba týmy po jedné brance. V poslední periodě rysi přidali ještě dvě trefy a nakonec tak Frýdeckomístečtí vyhráli vysoce 7:2.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoChance Liga VÚHŽ Radegast Jagrteam ARC - impex TSR Wafarex M Steel Project OC Frýda

Partneři

Royal Cargo
Febe Craft
Koma
Bulawa
Sportplex
Frymel
3CSAD
Nutrapluss
Next Reality

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Epogearmot Vaculova Ekomor Autodoprava Jan Rypka