09.01.2019 | Michal Raška

Přiblíží se rysi postupovým příčkám? O body budou bojovat na ledě Jestřábů

Frýdeckomístečtí ne, a ne dotáhnout týmy na postupových příčkách. V posledním zápase to proti Českým Budějovicím vypadalo po druhé třetině skvěle, ale ve třetí dvacetiminutovce vstřelil soupeř čtyři branky a odjel s plným počtem bodů. Jestřábi naposled vysoce prohráli v Litoměřicích. Poslední vzájemný zápas Frýdku-Místku s Prostějovem skončil 7:2 pro Slezany. Dnes se bude hrát na ledě Prostějova od 18:00.

Nepovedená třetí třetina a Frýdek-Místek zůstal bez bodu

Ve 43. kole zavítal do haly Polárka Motor z Českých Budějovic. Hosté sice šli do vedení, ale první třetina nakonec skončila 1:1. Druhá perioda se domácím povedla skvěle, jelikož po ní vedli 3:1. Ve třetí dvacetiminutovce se ale Motor rozjel naplno a dokázal vsítit rysům hned čtyři góly.

Hned dvakrát v tomto utkání Frýdeckomístečtí obdrželi branku při vlastní přesilovce a nakonec tak prohráli 3:5. Nejproduktivnějším hráčem je s třiceti jedna body Rostislav Martynek. Nejlepším střelcem je se sedmnácti góly Štěpán Novotný. Aktuálně je Frýdek-Místek na jedenáctém místě s padesáti čtyřmi body. Na osmý Přerov ztrácí sedm bodů.

Poslední zápas:

Frýdek-Místek - České Budějovice 3:5

Branky a nahrávky: 14. Kofroň (Husák, M. Kovařčík), 32. Novotný (Klimša, Zahradníček), 37. Novotný (Kaukič, Bartko) – 13. Beránek, 47. Babka (Šimánek, Beránek), 49. R. Přikryl (Heřman), 57. Pýcha (M. Novák), 59. Gilbert (Pavlin, Čermák)

HC Frýdek-Místek: Malík (Švehlák) – Haman, Husák, Matyáš, Bartko, Adámek, L. Kovář, Zahradníček – Kofroň, Mikulík (C), Christov – Motloch, Klimša (A), Novotný – Rudovský, M. Kovařčík, Kaukič – Flok, Kuťák, J. Kalus.

Střídává forma Prostějova

Jestřábi jsou momentálně na páté příčce s šedesáti sedmi body. V posledním utkání zavítali na led Litoměřic. Po první periodě vedl domácí tým 2:0. Ve druhé třetině vstřelila obě mužstva po jedné brance a stav před poslední dvacetiminutovkou byl 3:1 pro Litoměřice.

Domácí tým si už vítězství nenechal vzít a v poslední části zápasu vstřelil další dvě branky a vyhrál 5:1. Nejproduktivnější hráč je s padesáti body Divíšek. Nejlepšími střelci s dvaceti jedna góly jsou Divíšek, Nouza a Žalčík.

Litoměřice - Prostějov 5:1

Branky a nahrávky: 2. Helt (M. Havelka), 12. M. Kadlec (J. Kloz, Pavlas), 29. Helt, 46. Marcel (Jícha, J. Dvořák), 57. J. Dvořák (Strejček) – 36. Nouza (Krejčí)

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Huf) – Žovinec, J. Zdráhal, Čáp, D. Kolář, Bažant, Mikliš, Krejčí – Starý, Račuk, Nouza – Prokeš, Venkrbec, Karpov – L. Luňák, V. Meidl, Dvořáček – Matýs, Fajkus, Krejčiřík.

V letošní sezóně vyhrály oba dva vzájemné zápasy Frýdeckomístečtí

Ve 14. kole se proti sobě tato mužstva spolu utkala poprvé. V první třetině sice vedli domácí 1:0, ale ve druhé periodě rysi otočili zápas a vedli 3:2. V poslední dvacetiminutovce branka nepadla a Slezané vyhráli 3:2.

Ve 29. kole zavítal Prostějov do Polárky. Ovšem první třetina ovšem rozhodla, jelikož Frýdek-Místek šel do šaten ve vedení 4:0. Ve druhé třetině daly oba týmy po jedné brance. V poslední periodě rysi přidali ještě dvě trefy a nakonec tak Frýdeckomístečtí vyhráli vysoce 7:2.