Poslední utkání v tomto roce by Frýdečtí rádi zakončili vítězstvím
Ještě před koncem tohoto roku se Slezané podívají do Jihlavy, která se nachází na samé špičce tabulky, kdežto rysi jsou jedenáctí. Dukla vyhrála už šestkrát bez prohry a sedmé vítězství by neodmítla. Utkání se bude konat v Jihlavě a započne v 17:30.

Po Litoměřicích by si Dukla ráda smlsla na Frýdku

V posledním kole Chance Ligy Jihlava hrála v Litoměřicích. Od samého začátku patřilo utkání hostům. Během úvodní třetiny se dostala Dukla do tříbrankového vedení díky Zemanovi, Pekrovi a Čachotskému. V druhé dvacetiminutovce se domácí pokoušeli snížit ten brakový rozdíl, což se mírně povedlo Pavlasovi. Ovšem o téměř dvě minuty později Jihlava znovu navýšila na tříbrankový rozdíl, 4:1. A během posledních dvaceti minut se jihlavští borci trefili ještě třikrát. Ve finále rozstříleli svého soupeře 7:1.

Kanadskému bodování vládne Lukáš Anděl s 36 (15+21) body, stejně tak je Anděl i nejlepším nahrávačem, nejlepším střelcem je Matěj Pekr. Do branky nastoupí buď Niklas Lundström (19 zápasů, 91,98% úspěšnost, 2,01 průměr) nebo jeho kolega Jan Brož (19 zápasů. 91,37% úspěšnost, 2,10 průměr).

Poslední zápas Jihlavy

HC Stadion Litoměřice 1:7 HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 25. Pavlas (Kloz, Kadlec) – 7. Zeman (Čachotský, Holý), 12. Pekr, 18. Čachotský (Zeman), 26. Hrníčko (Holý, Hlinka), 44. Pohl (Pekr, Černohorský), 52. Skořepa (Černohorský, Štindl), 53. Hrníčko. Rozhodčí:Luczków, Šindel – Ševic, Janíček. Vyloučení: 6:5, navíc Štebih (JIH) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváci:1520. Střely na branku: 21:33. Zblokované střely: 7:17. Vhazování: 27:32. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:7.

HC Dukla Jihlava: Lundström (Brož) – Mareš, J. Holý, Štebih, Černohorský, Štindl, J. Pohl, Půža – Anděl, Skořepa, Pekr – Klíma, Čachotský, Zeman – Harkabus, Werbik, T. Havránek – D. Čermák, M. Hlinka, Hrníčko.

Frýdek by rád navázal na vítězství po Benátkách

Pro Frýdecké utkání nezačalo vůbec dobře. Už po pár minutách otevřeli skóre hosté z Benátek a do zaznění první sirény se jim podařilo vstřelit další dvě branky. Slezané ale naděje neopustila po takové ráně a minutu před koncem úvodní třetiny se trefili i oni.

Od druhé periody se karta obrátila. Po brankách Kaukiče a Przybyly bylo vyrovnáno. A devět vteřin před koncem poslal Frýdek do vedení Klimša. Ve třetí třetině znovu úspěšně pálil Klimša, což znamenalo hattrick. Hosté ale dokázali vyrovnat na 5:5. Vypadalo to na prodloužení, když se Jan Bartko dvacet osm vteřin před koncem parádně trefil a Slezané vyhráli.

Kanadskému bodování kraluje Rostislav Martynek s 29 (13+16) body. Nejlepším nahrávačem je David Kofroň a nejlepším střelcem je Štěpán Novotný. Do branky možná nastoupí Nick Malík (13 zápasů, 87,77% úspěšnost, 3,82 průměr), Jan Hlaváč (3 zápasy, 92,68% úspěšnost, 1,78 průměr), v zápase proti Benátkám byl náhradníkem Radek Ochman.

Poslední utkání Frýdku-Místku

HC Frýdek-Místek 6:5 HC Benátky nad Jizerou

Branky a nahrávky: 19. Klimša (Bartko, Martynek), 24. Kaukič (Martynek), 25. Przybyla (Rudovský, Kaukič), 40. Klimša (Rudovský, Bartko), 57. Klimša (Bartko), 60. Bartko (Flok) – 1. Průžek (Chrtek), 12. Kolmann (Žemba), 17. Průžek (Chrtek, Kolmann), 57. D. Špaček (Kolmann, Wiencek), 59. Havlín (Chrtek). Rozhodčí: Dědek, Koziol – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1140.

HC Frýdek-Místek: Malík – D. Stránský, Husák, Bartko, Zahradníček, L. Kovář, Krisl, Hrachovský – Kofroň, Klimša (A), Martynek (C) – Rudovský, Przybyla, Kaukič – Flok, Kuťák, Motloch – Kafka.

Poslední vzájemné utkání

Poslední společné utkání se konalo na ledě Frýdku-Místku, ačkoli vítězové byli hosté. Po první třetině, kdy se hosté třikrát úspěšně trefili a domácí dvakrát rozvlnili jihlavskou síť, se odcházelo do kabin za stavu 3:2 pro Duklu. Ve druhé dvacetiminutovce oba celky přidaly po jedné brance, 4:3. Ačkoli v závěrečné periodě byli hosté gólově lepší a utkání dopadlo 6:3 pro hosty.

Branky a nahrávky: 18. Kofroň (Zahradníček), 18. Machala (Martynek), 31. Martynek (Machala) – 4. Jiránek (Harkabus, D. Váňa), 9. Skořepa (Anděl), 14. Anděl (Pekr), 25. Dostálek (J. Pohl, T. Havránek), 43. Pekr (Anděl), 47. T. Havránek. Rozhodčí: Koziol, Obadal – Bubela, Zedník. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1080. Střely na branku: 23:26.

HC Frýdek-Místek: Hamerlík – Žovinec, Husák, Bartko, Zahradníček, Haman, Krisl – Kofroň, Hladonik, Rudovský – Martynek (C), Novotný, Machala – J. Kalus, Peterek, Raška – Klimša (A), Kuťák, Christov – Motloch

HC Dukla Jihlava: Brož – Štebih, J. Pohl, D. Váňa, Kajínek (A), Vála, Štindl, Mareš – Pekr, Skořepa (C), Anděl – Harkabus, Zeman, Jiránek (A) – Dostálek, Werbik, T. Havránek – Hrníčko, M. Hlinka, Osmík.