Obranu rysů vyztuží ruský zadák Alexander Šepelev
A-tým
Rysi hlásí posilu do zadních řad. Z ruského Čeljabinsku k nám přichází dvaadvacetiletý obránce Alexander Šepelev, který nastoupí už v dnešním utkání v Prostějově.

Z tří tisíc kilometrů (letecká vzdálenost) vzdáleného Čeljabinsku k nám přichází mladý dvaadvacetiletý obránce Alexander Šepelev. Pro ruského mládežnického reprezentanta jde tak o vůbec první zahraniční štaci. Svou kariéru totiž prozatím spojil s třemi čeljabinskými celky. S mateřským Traktorem, dále pak hrál u Bílých Medvědů (Belye Medvedi Chelyabinsk) a poslední sezonu strávil v Chelmetu Čeljabinsk, který je partnerským klubem Traktoru, hrajícím v nejvyšší ruské soutěži - KHL.

Šepelev během čtyř posledních sezon odehrál v ruské VHL (druhá nejvyšší soutěž) 136 utkání se ziskem 43 kanadských bodů (13+30). V loňské sezoně dokonce nastoupil za partnerský Traktor v KHL, a to v osmi zápasech. V roce 2017 si zahrál za ruskou reprezentaci do 20 let na mistrovství světa v americkém Buffalu, kde v pěti zápasech zaznamenal bod za gólovou přihrávku (bylo to v zápase proti Švédsku, kdy Polodyan srovnával na 3:3). Rusko tehdy, stejně jako český celek, skončilo ve čtvrtfinále, když vypadlo s domácím týmem USA (2:4). Perličkou může být, že v základní skupině si Češi zahráli právě proti Rusku. Takže proti Shepelevovi nastoupil v českém drese útočník Daniel Kurovský. Dnes se sice z nich stali spoluhráči, ale na vzájemnou spolupráci si musí oba ještě počkat, jelikož Kurovský v dnešním utkání v Prostějově v naší sestavě chybí.

ALEXANDER SHEPELEV (Rusko)
Narozen: 17. března 1998 (22 let)
Post: obránce (188 cm/84 kg)
Hůl: levá
Kariéra: Traktor Cheylabinsk, Belye Medvedi Chelyabinsk (MHL), Chelmet Chelyabinsk (VHL), Traktor Chelyabinsk (KHL), Chelmet Cheylabinsk (VHL)