Mojmír Trličík po prvním tréninku na ledě: Kluci mají velkou chuť makat
Novinky
Zpátky do práce! Hokejisté Frýdku-Místku v květnu a červnu absolvovali náročnou suchou kondiční přípravu, začátkem července obdrželi pár týdnu relativního volna, ale od pondělí 19. července už znovu poctivě pracují na ledě a touží se co nejlépe připravit na start nové sezony v Chance lize.

K úvodní tréninkové jednotce vyjeli rysi pod taktovkou hlavního trenéra Mojmíra Trličíka, jeho asistenta Jozefa Daňa a kouče gólmanů Jana Švaříčka. "První trénink na ledě, to vždy panuje takové nadšení, je v tom prvotní elán. Byli jsme na ledě plných šedesát minut, což je na zahajovací trénink docela dost, protože už předtím jsme měli testy. Kluci i během volna měli za úkol plnit individuální tréninkové plány. Museli se udržovat tak, aby se výrazně nezhoršili. Je vždy třeba udržet kondiční stav, který si vytvořili na konci náročné letní přípravy," vysvětluje Mojmír Trličík.

Hlavního kouče očividně potěšilo, v jakém stavu a v jaké náladě se jeho svěřenci do tréninkového procesu vrátili: "Bylo vidět, že kluci mají velkou chuť znovu makat. Už na základě prvních subjektivních pocitů to vypadá, že tým k tomu během pauzy přistoupil velmi zodpovědně. Každý jednotlivec si určitě uvědomuje, že je třeba být maximálně dobře připravený, aby sezona byla kvalitně zvládnutá. Čeká nás opravdu extrémní ročník, bude to výzva jak pro hráče, tak i pro nás trenéry."

Už na konci příštího týdne (ve čtvrtek 29.7.) čeká rysy přípravné utkání na ledě polského mistra - JKH GKS Jastrzębie. V úvodu přípravy na ledě ještě scházely nově příchozí posily právě ze země našich severních sousedů: "Jsme téměř kompletní, chybí pouze kluci z polské reprezentace - Filip Komorski a Bartosz Ciura. Ti pochopitelně s námi absolvovali suchou část přípravy. Oba jsou momentálně s polským nároďákem na soustředění a připojí se k nám teprve později."

Začátkem července se hráčům z Frýdku-Místku naskytl prostor pro krátký odpočinek. Trenér Trličík trávil dovolenou na Slovensku, kde panovaly vysoké teploty: "Pohybovali jsme se dva týdny na Malé Fatře a v Nízkých Tatrách. Bylo tam opravdu horké počasí, za těch čtrnáct dnů jsme zažili pouze jednu, snad hodinovou bouřku. Jinak tam opravdu jen svítilo sluníčko a panovalo velké teplo. Abych řekl pravdu, už jsem se velmi těšil na kluky, až půjdeme na led, až to všechno znovu naplno vypukne!"