Mikulík: S klukama si umíme vyhovět, z toho pak pramení ty góly
Rozhovory
Pod výhrou rysů v Třebíči se velkou měrou podepsal kapitán týmu Milan Mikulík, který asistoval u všech našich gólů.

Milane, co utkání v Třebíči podle tebe rozhodlo?

Myslím si, že to byl vstup do zápasu a rychlý náš gól. Každopádně jsem dnes celkově z našeho týmu cítil velkou touhu po výhře. Všichni jsme tady chtěli zlomit to prokletí a jsme moc rádi, že se nám to povedlo.

Ty sám ses na výhře týmu podílel třemi gólovými asistencemi, takže určitě máš po zápase příjemné dojmy…

Jo, to mám (smích). Ale jak bych to řekl… Ona je tam velká pomoc, když za nás přijde hrát David Kofroň a můžeme hrát spolu. Hráli jsme tak vlastně už v minulé a předminulé sezoně, funguje nám to. Vlastně celý ten útok funguje, vyhovíme si a z toho pak pramení ty naše góly.

Týmu se v předešlých zápasech výsledkově nedařilo. Teď jsme po domácí výhře s Draky uspěli v Třebíči. Jde označit něco, co se určitě během těch pár dní v kabině či na ledě změnilo?

U nás šlo hlavně o psychiku. Nepovedly se některé zápasy, hlavně ty venku. Potřebovali jsme se zkrátka na nějakém utkání chytnout. Už proti Šumperku to začalo konečně nějak vypadat. Hlavně tam byly věci, co po nás trenéři chtějí. Jsem moc rád, že jsme na tu domácí výhru teď navázali. Kluci hráli zodpovědně, skákali do střel, jsme nadšení, že jsme to do vítězného konce dotlačili.

Říká se, že každá série jednou skončí. Na výhru s Horáky jsme ale museli čekat pěkně dlouho….

No, to máš pravdu. Možná nám hrálo do karet to, že oni jsou v tabulce teď nahoře. Možná nás i trochu podcenili. My naopak k zápasu přistoupili maximálně zodpovědně. Jak jsem už řekl, za výhru, ale hlavně za celý tým, jsem rád, že to vyšlo. Dokázali jsme si tak, že můžeme hrát s kýmkoliv. A taky už nemusíme přemýšlet nad tou sérií. Porazili jsme je a doufám jen, že se to odrazí na našem sebevědomí a budeme opět vyhrávat.

Už o víkendu nás čekají další venkovní zápasy. Nejprve s Kladnem a pak v neděli na Slavii. Pojďme ale k nejbližšímu utkání, které se odehraje v rámci projektu O Kapku lepší hokej. Co říkáš vůbec na tyto či podobné charitativní akce?

Určitě se k nim stavíme všichni pozitivně. Vlastně i teď se k tomu postavila celá naše kabina, ale nechci více ještě prozrazovat.

Myslím si, že oba víkendové duely budou pro tebe o něco pikantnější, jelikož ve své kariéře si za oba celky hrál. Jak na období v Kladně a Praze vzpomínáš?

Určitě na obě vzpomínám jen v dobrém. Na Slavii se to sice pak trochu pokazilo, ale v prvním roce jsme hráli baráž o nejvyšší soutěž a byli na tom dobře. Škoda, že jsme tehdy tu extraligu neudělali. Ale vzpomínám na to období tam rád. Na Kladně to byl spíš jen takový úryvek, kdy jsem si tam odskočil. Byli tam super spoluhráči, vždyť za ně tehdy hráli Patera s Procházkou. Pak se ale týmy nedomluvily a Ústí už mě na Kladno nepustilo. Ale i tak na těch pár zápasů za Kladno mám pěkné vzpomínky.

I když už nejsi žádný vyjukaný mladík, kterému by se roztřepala kolena, jak se těšíš na střetnutí s Jágrem nebo Plekancem?

Tak těším se moc a říkám, že tady k těm hráčům mám obrovský respekt. Ve své kariéře toho mnoho dokázali, jsou oba velmi kvalitní hokejisté. Jágr i ve svých osmačtyřiceti letech má stále kvalitu, bude radost si proti němu zahrát. My ale s nimi budeme chtít uspět a vyhrát, pak to všechno bude o to příjemnější zážitek. Ale myslím si, že to bude určité zpestření pro všechny z nás. Proti Jágrovi si jen tak nezahrajete.