Martynek: Byli jsme aktivnější a šli si za vítězstvím
Rozhovory
Rysům zbývají do konce základní části Chance ligy už jen tři kola. Naposledy jsme v domácím prostředí porazili Sokolov 6:2. Na tomto vítězství se dvěma body podílel i útočník Rostislav Martynek.

Rosťo, co k samotnému utkání, jak jsi jej ze svého pohledu viděl?

Myslím si, že to byl dobrý výkon od celého našeho týmu. Od začátku jsme měli v hlavách nastaveno, že z tohoto zápasu bereme pouze tři body. Za tím jsme si i šli a zaslouženě jsme vyhráli.

Určitě byl důležitý začátek zápasu, kdy jsme dokázali soupeři vstřelit tři rychlé branky…

Ano, přesně tak. Potom se vám vždy hraje daleko lépe. Hodně důležité bylo také i to, že jsme dokázali ve druhé třetině ubránit to dlouhé pětiminutové oslabení. Potom si myslím, že jsme to už celé kontrolovali. Prostě jsme byli aktivnější a šli jsme si za vítězstvím.

Vzpomněl jsi naše vyloučení. Byla v tomto zápase důležitá také i disciplinovanost našeho celku, kdy jsme byli vyloučeni pouze dvakrát za celé střetnutí?

Určitě, ale na to se klade důraz v každém zápase. Nedělat fauly a hrát co nejméně v oslabení. Klukům to bylo připomínané a já jsem rád, že kromě té pětiminutovky jsme se toho nějak drželi.

Řekl bych, že Sokolovští patří mezi naše hodně oblíbené soupeře. Pokud jsem dobře počítal, tak jsme jim v posledních čtyřech utkání dokázali nastřílet čtyřiadvacet branek, což dělá průměr právě těch šest vstřelených gólů na zápas…

Já ty statistiky tak nevnímám, takže ani nevím. Ale pokud říkáš, tak tomu tak asi je. Nám ale teď už nic nezbývá, my musíme udělat těch patnáct bodů a za tím si prostě jdeme. Jsem rád, že šance (na předkolo play off) pořád žije a my uděláme maximum pro to, abychom to co nejvíc zdramatizovali a třeba tam ještě proklouzli.

V dnešním utkání máš bodovou bilanci 1+1. Co k tvé brance, která padla po krásné kombinační akci? Gólman ti už ležel, neměl jsi přeci jen strach, že už ten puk patřičně nezvedneš?

(smích) Jo, samozřejmě to máš v hlavě, že ta gólová pauza je u mě strašně dlouhá. Klíma (Klimša) mi to výborně dal a je pravda, že jsem si dával na čas a soustředil se na to, abych to opravdu trefil. Myslím si, že to ještě gólman škrtnul, takže to bylo se štěstím, ale zaplať pánbůh za to.