Frýdek-Místek chce nastartovat novou vítěznou domácí sérii proti Motoru
Preview k zápasu
Ve 44. kole Chance Ligy změří hokejisté Frýdku-Místku své síly s Českými Budějovicemi. Utkání se odehraje v pondělí od 18 hodin na stadionu Polárka. Zatímco domácí se stále snaží přiblížit se na dostřel play-off, hosté z Jihu Čech mají za cíl postup do baráže o extraligu.

Slezané chtějí letos poprvé před domácím publikem uspět

Frýdek-Místek se po devětatřiceti odehraných utkáních nachází s čtyřiapadesáti body na jedenáctém místě prvoligové tabulky. Cílem pro Slezany zůstává postup do play-off, na osmé místo mají momentálně ztrátu pěti bodů.

Rysi v posledních týdnech nemají špatnou formu, z předešlých osmi utkání dokázali šestkrát vybojovat vítězství. Hlavně doma se Slezané cítí dobře, z posledních sedmi utkání před vlastním publikem zvítězili pětkrát.

Naposledy ovšem Frýdek-Místek ke svému utkání vyjel do Přerova a vrátil se domů se dvěma body za výhru 4:3 v prodloužení. Zubři měli lepší nástup do utkání, po první třetině vedli 2:0. Ve druhé části už v první pětiminutovce vyrovnali Michal Kovařčík a Marian Adámek. Ve třetí třetině se dlouho čekalo na gól, pak se v 39. minutě prosadil znovu Kovařčík, ale domácí ještě stihli vyrovnat. Následovalo tak prodloužení, které po necelých čtyřech minutách rozhodl Patrik Husák.

Nejproduktivnějším hráčem rysů je stále Rostislav Martynek, který má na kontě 31 bodů (13+18) a už se prokousal na 22. místo v kanadském bodování Chance ligy. V první padesátce mu ještě dělá společnost David Kofroň s pětadvaceti body (5+20) a těsně za ní se nachází Milan Mikulík s třiadvaceti body (8+15). Nejlepším střelcem rysů je s patnácti přesnými zásahy Štěpán Novotný.

Poslední zápas Frýdku-Místku

Přerov - Frýdek-Místek 3:4 pp

Branky a nahrávky: 10. Navrátil (Pala, Goiš), 11. T. Sýkora (Krisl, Zbořil), 60. Navrátil (T. Sýkora, Pšurný) – 23. M. Kovařčík (Mikulík), 25. Adámek (M. Kovařčík, Kaukič), 59. M. Kovařčík (Rudovský, Kaukič), 64. Husák (Adámek, Christov). Rozhodčí: Čech, Vrba – Bubela, Kučera. Vyloučení: 3:2, navíc Goiš (Přerov) 5 min. a do konce utkání, Sikora 10. min. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1824.

HC Frýdek-Místek: Malík – Husák, Haman, Matyáš, Bartko, L. Kovář, Zahradníček, Adámek (C) – Christov, Mikulík, Kofroň (A) – Novotný, Klimša, Motloch – Kaukič, M. Kovařčík, Rudovský – Kuťák, Flok, J. Kalus.

Motor se drží na dohled druhého místa

České Budějovice se v tabulce Chance ligy nacházejí na čtvrtém místě se sedmdesáti body na svém kontě. V pokročilé části základní části tak už vědí, že play-off jim neunikne a za cíl mají vybudovat si co nejlepší pozici pro vyřazovací boje. Na vedoucí Jihlavu sice ztrácí třináct bodů, ale na druhý Vsetín jen dva.

Jihočeši neměli nejlepší závěr roku, poslední dvě utkání prohráli v Havířově a dokonce i doma s Ústím nad Labem. Naposledy ale už zase České Budějovice slavily, když porazily 4:3 v prodloužení Třebíč. Na cizích stadionech odehrály zatím devatenáct utkání, z toho devětkrát vyhrály a desetkrát odjížděly poraženy. V posledních sedmi venkovních zápasech pravidelně střídaly vítězství a porážku.

Naposledy se Jihočeši představili v Třebíči. V první třetině vstřelili branky Zdeněk Doležal a Cody Bredley, skóre bylo ale vyrovnané 2:2. Ve druhé části se trefil další zámořský hráč Mitch Fillman, ale vedení Motor neudržel, ve třetí třetině Horácká Slavia vyrovnala. Protože prodloužení zápas nerozhodlo, dostaly se ke slovu nájezdy, které se protáhly až do čtrnácti sérií a jejichž hrdinou se nakonec stal Pavel Pýcha, který zápas rozhodl pro České Budějovice.

Nejproduktivnějším hráčem Českých Budějovic je s dvaatřiceti body (13+19) Martin Novák, v první padesátce bodování jsou ještě David Gilbert s jednatřiceti body (12+19), Lukáš Endál se sedmadvaceti body (12+15) a Jakub Babka se čtyřiadvaceti body (6+18). Nejlepším střelcem je Novák.

Poslední zápas Českých Budějovic

Třebíč - České Budějovice 3:4 pp

Branky a nahrávky: 13. Kusko, 15. Raška (Střondala, L. Vágner), 48. Vodný (Střondala) – 7. Z. Doležal (M. Novák), 13. Bradley (Pavlin), 30. Fillman, rozh. náj. Pýcha. Rozhodčí: Kopeček, Pilný - Kreuzer, Polonij. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. Diváci: 1 567. Střely na branku: 25:42. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

České Budějovice: Strmeň – Vydarený, Fillman, Plášil, M. Jandus, Pýcha, Pavlin – Beránek, Šimánek, Babka – M. Novák, Gilbert, Z. Doležal – Čermák, Bradley, Karabáček – Heřman, R. Přikryl, Endál – Dančišin.


Rysům se proti Budějovicím doma daří

V této sezóně se tyto dva kluby utkají už potřetí, v prvních dvou zápasech vždy slavili tři body hosté. Nejprve Motor vyhrál v Polárce 5:2, poté Frýdek-Místek uspěl na jihu Čech 4:3. Předchozích osm vzájemných zápasů nicméně skončilo výhrou domácího celku, rysi porazili Budějovice kromě posledního domácího střetnutí čtyřikrát.

Poslední vzájemné utkání se sehrálo v rámci 28. kola na ledě Českých Budějovic. Rysy do vedení poslal Novotný, ale za domácí ještě v první třetině srovnal Václav Karabáček, který mimochodem nedávno prodloužil svou spolupráci s Jihočechy až do konce sezóny. Ve druhé třetině vytvořili Slezanům náskok Vít Christov a Novotný, načež na 2:3 snížil Endál. Ve třetí třetině se prosadil v oslabení Martynek a za Motor už jen stihl snížit Jiří Šimánek.

Poslední vzájemný zápas

České Budějovice - Frýdek-Místek 3:4

Branky a nahrávky: 11. Karabáček (Endál, Pýcha), 27. Endál (M. Novák, Pavlin), 51. Šimánek (Endál) – 4. Novotný (Kofroň), 21. Christov (Hladonik, Rudovský), 25. Novotný (Martynek, Klimša), 49. Martynek (Kofroň). Rozhodčí: Doležal, Micka – Štofa, Beneš. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4704.

HC České Budějovice: Strmeň – Kutlák (C), Fillman, Pýcha, Pavlin, Vydarený (A), Plášil – M. Novák, Dančišin, Endál – Čermák (A), Doktor, Babka – Beránek, Šimánek, Karabáček – Heřman, R. Přikryl, Z. Doležal – P. Novák.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Husák, Adámek, Žovinec, Matyáš, Zahradníček, Bartko, Haman – Martynek (C), Novotný, Kofroň – Christov, Hladonik, Rudovský – J. Kalus, Peterek, Klimša (A) – Raška, Kaukič, Motloch.