Frýdeckomístečtí se střetnou s posledním Ústí nad Labem
Preview k zápasu
Nevydařené derby s Havířovem rysi hodili za hlavu a dnes zavítají na led Ústí nad Labem. Slovan je až na posledním místě tabulky, zatímco Frýdek-Místek obsazuje dvanáctou příčku. Oba dva vzájemné zápasy v letošní sezóně ovládli Slezané. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.

Rysi nezvládli dvě třetiny a v derby s Havířovem prohráli

Přes patnáct stovek diváků si našlo cestu do haly Polárka na derby Frýdku-Místku s Havířovem. Do utkání vstoupil AZ skvěle, jelikož po dvanácti minutách vedl už 3:0. Ke konci první periody snížil stav Martynek. Ve druhé dvacetiminutovce padl pouze jeden gól, který vstřelil domácí Kaukič a před poslední periodou tak Havířov vedl už pouze 3:2. Ovšem do poslední třetiny Havířovští vlétli ještě líp, než do té první a nakonec vyhráli vysoko 7:3.

Dnes bude chtít Frýdek-Místek brát tři body na ledě Ústí nad Labem. Do tohoto utkání ale nezasáhne vinou zranění Jan Kalus. Slezané tak jsou momentálně na dvanáctém místě s třiceti osmi body a skóre 102:109. Zajímavostí je, že v zápasech Frýdku-Místku padá společně s Prostějovem nejvíce branek. Momentální průměr je více, než sedm gólů na zápas.

Nejproduktivnějším hráčem je s dvaceti šesti body Rostislav Martynek, ovšem nejlepším střelcem je se čtrnácti góly Štěpán Novotný.

Poslední zápas:

Frýdek-Místek - Havířov 3:7 (1:3, 1:0, 1:4)

Branky a nahrávky:18. Martynek (Peterek), 30. Kaukič (Husák), 47. Martynek (Klimša, Bartko) – 1. Kotala (Gřeš, Bořuta), 8. F. Seman (O. Procházka, Rehuš), 12. Cihlář (Maruna, Gřeš), 41. Kotala (Gřeš, R. Veselý), 44. Kotala (Gřeš), 45. Žukenov (Maruna, Chroboček), 49. O. Procházka (Matai, Rehuš).

HC Frýdek-Místek:Malík (45. L. Daneček) – Haman, Husák, Bartko, Zahradníček, L. Kovář, Krisl – Martynek (A), Mikulík (C), Kofroň – Rudovský, Klimša (A), Motloch – Kaukič, Peterek, J. Kalus – Flok, Kuťák, D. Stránský.

Čtyři prohry v řadě a poslední místo patří Ústí

Až na poslední patnácté příčce s pouhými dvaceti dvěma body a skóre 78:108 se nachází Ústí nad Labem. Po třech prohrách Slovan zavítal do Litoměřic. Konečně to vypadalo pro Ústí nadějně, protože vedlo v polovině první třetiny 2:0.

Ke konci periody ale domácí snížili a ve druhé dvacetiminutovce otočili stav zápasu. Před poslední třetinou tak byl stav 3:2 pro domácí. V posledním dějství už měli v režii zápas Litoměřice, které nakonec vyhrály vysoko 6:2. Ústí nedokázalo ani jednou ze čtyř prodloužení, čí samostatných nájezdů dovést zápas do vítězného konce.

Nejproduktivnějším hráčem je s pětadvaceti body Roman Chlouba, který je také společně s Antonínem Melkou nejlepším střelcem, jelikož si oba dva hráči připsali již deset branek.

Litoměřice - Ústí nad Labem 6:2 (1:2, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky:20. M. Kadlec (Pavlas, Marcel), 26. Marcel (M. Kadlec), 32. Eret (M. Kadlec, Jícha), 43. Strejček (Eret, Smetana), 52. J. Kloz (Korkiakoski, Pavlas), 53. J. Kloz (M. Kadlec, Pavlas) – 5. J. Havel (Roubík), 11. Jánský (T. Jandus).

HC Slovan Ústí nad Labem:Stezka (53. Volke) – Zukal, M. Vágner, Jeřábek, Weinhold, Hes, M. Zdvořáček – T. Jandus, Roubík, J. Havel – Chrpa, D. Merta, Jánský – Krliš, Davídek, Tůma – Planý.

Frýdku-Místku se proti Ústí daří

Dnešní soupeři se v letošní sezoně spolu utkali už dvakrát a vždy brali tři body rysi.

Nejprve se v rámci 3. kola hrálo na ledě Ústí. První třetina gól nepřinesla. Ve druhé padla jedna branka, kterou vstřelil David Klimša v přesilové hře. Na začátku třetí dvacetiminutovky zvýšil vedení rovněž z přesilovky Dan Przybyla. Posléze Ústí snížilo, ale srovnat nedokázalo a Slezané tak vyhráli 2:1.

V 18. kole Chance ligy přivítali Slezané Ústí na svém ledě. A první třetina byla pro domácí naprosto fantastická, jelikož jí vyhráli s přehledem 5:0 po gólech Mikulíka, Žovince, Peterka, Rašky a Novotného. Ve druhé třetině se jednou trefili hosté, konkrétně Davídek. Ve třetí periodě se podruhé prosadil Novotný. Gólový zápas zakončil Volf. Frýdek-Místek tak vyhrál 6:2.