Fandové v Polárce pomohli Tampě urvat výhru!
Novinky
Tohle byla mimořádně krásná a emotivní hokejová noc! Frýdecko-místecká hala Polárka byla v noci z pátku na sobotu svědkem pátého utkání finálového souboje o Stanleyův pohár mezi Tampou a Coloradem. Fanoušci Ondry Paláta a jeho týmu nezklamali - navzdory noční hodině zaplnili všechny židle, které domácí klub na rozpuštěné ledové ploše připravil.

Frýdecko-místecký rodák a místní patriot Ondřej Palát v 54. minutě svým gólem rozhodl o výhře 3:2 na ledě Colorada, pomohl ke sníženi stavu série na 2:3, a zároveň byl vyhlášen první hvězdou zápasu, jenž odstartoval ve dvě hodiny středoevropského času.

Přímo v Polárce pochopitelně nechyběli hrdí rodiče vynikajicího útočníka Blesků - Hana s Pavlem. Ti tak Ondrovi tentokrát nedrželi palce doma v obýváku, ale noční dramatický duel se šťastnou tečkou prožili ve větším kolektivu přímo v hale, kde se jejich syn v létě jako obvykle pečlivě připravoval na aktuální sezonu.

Foto: Samuel Rychecký

Přiznivci, kteří do multifunkční haly přišli, rozhodně nemohli litovat. Krom přímého přenosu stanice Nova Sport na velkoplošné obrazovce (děkujeme za pozdrav do Frýdku-Místku od komentátorů zápasu), si všichni přítomní mohli pochutnat na vynikajících koláčcích paní Palátové. Maminka Hana, pro kterou je pečení nejrůznějších sladkostí v zápasovém dni svého syna už železnou tradicí, je tentokrát v počtu 160 kusů pekla pro fanoušky do jedenácti hodin!

To ale nebyla jediná gastronomická dobrota, na které si mohli fandové během sledování nočního dramatického duelu Tampy na ledě Colorada zcela zdarma pochutnat. Připraven byl také plný kotel guláše od jednoho z klubových partnerů, nedalekého obchodního centra FRÝDA. Pro žíznivé byl připraven lahodný chmelový mok z místního řemeslného pivovaru Koníček.

"Jsme moc rádi, že fanoušci i v tuto noční hodinu dorazili a zaplnili kapacitu, kterou jsme v Polárce připravili. Je jasné, že spousta lidi přišla přímo z hudebního festivalu FM City Fest. Mám radost, že většina zůstala až do samotného konce utkání, a viděla tak Ondrův vítězný gól. Uděláme trochu šílenou akci ve dvě ráno a zápas rozhodla zrovna Ondrová trefa. Je to opravdu pohádkový scénář. Věřím, že Tampa ještě sérii natáhne a nakonec Stanley Cup znovu po roce zavítá do našeho města," přeje si výkonný ředitel klubu Jakub Mikulík, který zároveň vyjádřil vděčnost všem, kteří se na povedené akci nejrůznějším způsobem podíleli: "Chci srdečně poděkovat manželům Palátovým za podporu akce a také za výborné koláčky, které všem chutnaly. Dále bych chtěl poděkovat také paní Petře Rakovské, ředitelce obchodního centra Frýda, která přímo na místě velmi ochotně podávala všem zájemcům vynikající guláš. Obrovské poděkování adresujeme statutárnímu městu Frýdek-Místek, kultuře FM za vypůjčení velkoplošné obrazovky, a také Janu Damkovi a Tomášovi Šíchovi ze společnosti Sportplex, za poskytnutí celého zázemí a spoluorganizaci. Velké díky také všem lidem, kteří se podíleli na organizaci této projekce a hokejovému klubu Oceláři Třinec za zapůjčení potřebného vybavení."

Foto: Samuel Rychecký