Druhý ročník Jarní ligy mládeže
Mládežnický hokej
V loňském roce měla premiéru. Byla to úspěšná premiéra. Ano, řeč je o Jarní lize mládeže. Ta se v loňském roce uskutečnila v Mini WERK ARENĚ v Třinci. Stejně tomu bude i v letošní sezoně. Druhý ročník tohoto projektu pro hráče ročníku 2007 až 2010 se uskuteční od 9. 5. do 21. 6. 2020.

Třinecká Jarní liga mládeže je určena pro individuálně zaregistrované hráče, kteří jsou narození v letech 2007 až 2010. Z kterého klubu daný hráč přichází není vůbec důležité, protože přihlásit se můžou kluci i holky ze všech hokejových klubů. Zaregistrované hráče potom čeká rozdělení do dvou kategorií a to starší (2007 – 2008) a mladší (2009 – 2010). Každého hráče čeká v průběhu 7 týdnů porce 9 zápasů včetně play off.

Letošní ročník si připravil novinkou, kterou je tzv. modelový rozdělovací zápas. Během něj budou děti rozděleny do čtyř tymů a to tak, aby vznikly výkonnostně vyrovnaná mužstva. Nastupovat se bude pod vlajkami Ocelářů, Rytířů, Medvědů nebo Vlků.

Další změnou budou trenéři. Každé mužstvo povedou dva trenéři, kteří budou mít na starost jedno mužstvo z mladší a starší kategorie. Svou účast mezi trenéry již přislíbili Rostislav Martynek, Pavel Prorok, Jan Lucák, Michal Papaj, Ondřej Podešva, Aleš Mach, Jiří Juřík a René Mucha.

Cena za registrovaného hráče je 2900 Kč. Přihlášku je možné vyplnit na oficiálních stránkách soutěže Jarní liga mládeže.