Druháci už hráli „na půlku“
Mládežnický hokej
Nejmenší hokejisté HC Frýdek-Místek – výběr 2. tříd – si v sobotu zahráli proti svým vrstevníkům z Bohumína a Českého Těšína. A hrálo se už na celou polovinu kluziště. Ke spokojenosti všech se upravil i hrací plán áčkových a béčkových výběrů, aby všichni odcházeli z ledu s dobrým pocitem. Někteří hráli zápas vůbec poprvé.

„Bylo dobré, že jsme hráli i s přípravkou na půlku a střídalo se stejně, jak je zvykem u 3. tříd. Naši soupeři měli jenom áčkové silnější výběry, ale to nebyl problém. My už máme v áčku hodně šikovné kluky, v béčku někteří hráli poprvé opravdový zápas, vzali jsme celou přípravku. Děti i rodiče byli spokojeni, o výsledek nejde, hlavně že si zahráli,“ hodnotil trenér Pavel Palát.

Přípravka se se soupeři konfrontuje jednou za měsíc, třeťáci už častěji, co 14 dní, hodně se hraje i na vlastních trénincích. Třeťáci teď navíc využívají nabídku Vítkovic a jezdívají do Ostravy na jejich tréninky, kde už hrají dokonce na celé kluziště.

„Ve třetí třídě s nimi takto nikdo moc nechce hrát, ale nám to nevadí. Je to rozdíl oproti malému hokeji, kdy zase vynikají jiné věci a třeba jiní kluci, všichni se na to těší. Hráli jsme tam minulý týden a ve čtvrtek jedeme znovu,“ avizuje Pavel Palát.