Ondřej Hrachovský: Frýdek beru jako svůj domov
Rozhovory
Frýdecko-místecké hokejové prostředí dobře zná, několik sezon už úspěšně oblékal dres s rysem na hrudi. Po dvouleté odmlce se vrací na notoricky známá místa ONDŘEJ HRACHOVSKÝ. Jaká jsou jeho očekávání od staronového angažmá a jaké byly předchozí sezony? Poslechněte si videorozhovor s urostlým obráncem.

Uplynulé dva ročníky absolvoval v Šumperku, kde jej při společném angažmá poznal také kouč Martin Janeček: "Dva roky zpátky Ondra dospěl do bodu, kdy mu jednoznačně prospěla změna prostředí a nějaké okysličení kariéry. Ačkoli šel do Šumperku, tak ten klub trefil ideálně. Dostal tam prostor, měl potřebnou důvěru a dvě sezony tam ukazoval, že je výborným hráčem, což mohu z osobní zkušenosti potvrdit. V Šumperku jednoznačně patřil k tomu lepšímu, a proto jsme jej chtěli zpátky. Jeho obrovskou devízou jsou tělesné parametry a výborná střela."

ROZHOVOR

Zdravíme navrátilce do frýdecko-místecké sestavy Ondřeje Hrachovského. Ondro, popiš jak se rodil tvůj návrat k rysům, kde se vracíš po dvou letech...

Tak můj návrat se rodil tak, že mě minulý rok o Vánocích kontaktoval pan Peterek. Když mě zavolal, tak jsem už ani o ničem nepřemýšlel, jelikož ve Frýdku jsem vyrostl a narodila se mi tady dcera. Je to takový druhý můj domov.

Takže to máš stejně jako Filip Haman. Ten mi také říkal, že se vrací domů. Bereš to tedy stejně?

Jo, my jsme tady hráli někdy od těch patnácti až do třiadvaceti, takže hodně času svého života jsme tu strávili.

Takže nebylo třeba nad tou nabídkou dlouho váhat?

Ne (rezolutně), já měl hned jasno.


Ondro, musíme to téma naťuknout. Ty jsi byl teď dva roky v Šumperku, jaké to byly sezony po té herní stránce vlastně?

Po té herní stránce byl ten první rok dobrý. Sešel se tam dobrý ročník, vrátili se odchovanci jako Denis Kindl, Žálčik, tam jsme to nějak doválčili. Ten druhý už byl o něco horší, tam jsme už od Vánoc začali ztrácet a výsledky byly takové, jaké zkrátka byly.

Ty jsi měl docela vysoký ice-time, takže z toho pohledu to bylo asi dobré, ne?

Jo, co se týče herního vytížení, tak si nemůžu stěžovat. Hrál jsem hodně, hrál jsem všechno. Doufám jen, že mi to pomohlo do dalších let, když jsem se tam takto vyhrál.

V té první sezoně tě vlastně trénoval Martin Janeček, který vede teď frýdecko-místecký celek. To byl asi také i jeden z důvodů, proč jsi na nabídku rysů kývnul?

No jasně! Pan Janeček mě vlastně přivedl do Šumperku. Zažili jsme tam spolu celou sezonu, vím, jak se chová, takže když mě kontaktoval, nebylo o čem.


Ondro, vracíš se tedy po dvou letech. Ti kluci v kabině jsou úplně jiní, nebo jak to celé vůbec vnímáš?

Tak kabina se obměnila, ale všechno to jsou kluci, které znám už z doby, kdy jsme proti sobě hráli. Nebo tam jsou kluci, se kterými se znám z mládeže, co byli vždy pode mnou. Takže většinu kabiny znám.

V květnu už trénujete i na ledě. Jak to vůbec ty sám vnímáš?

Tak jsou to tréninky, které jsou zaměřené na skills a na co není v sezoně čas. Je to takové parádní zpestření té letní přípravy, kdy člověk nemusí myslet jen na to běhání a činky v posilovně. Na ledě natrénujete určité dovednosti a takové ty věci.

Sezona nám začne až za nějaké ty tři měsíce, takže je ještě spousta času. Možná už v hlavě máš nějaké cíle do nadcházející sezony?

Tak určitě to je play off. Nic jiného tam není.

A kdyby se dařilo přeci jen více, tak asi je tam i ta motivace dostat se do extraligového Třince?

Tak tady je vždy ta motivace. Frýdek je jeden z mála klubů, kdy se přejde parkoviště a jste rázem v extralize. Ti hráči nemusí řešit ježdění autem, nemusí řešit přestupy, takže ano, je to jedna z motivací.

Ondřeji, ještě jednou děkuji za rozhovor a ať se ti daří....

 

VIDEOROZHOVOR S ONDŘEJEM HRACHOVSKÝM

ONDŘEJ HRACHOVSKÝ
Narozen: 3. ledna 1998 v Kyjově
Statistika za HC FM: 116 utkání, 34 b (13+21), 66 TM, -10
Výška/váha: 191 cm/82 kg
Post: obránce
Držení hole: pravá
Kariéra: SKHM Hodonín, HC Oceláři Třinec, HC Frýdek-Místek (SS), HK Nový Jičín (SS), Draci Pars Šumperk, HC Frýdek-Místek

 

Kompletní přehled hráčů, kteří nově budou hájit barvy HC Frýdek-Místek s komentářem hlavního trenéra najdete ZDE