Akce Frýdek-Místek na cestách se znovu povedla
Novinky
V pořadí už druhý ročník akce s názvem Frýdek-Místek na cestách, který se za přítomnosti hráčů našeho klubu konal v sobotu v areálu přehrady Olešná, znovu přilákal mnoho aktivních návštěvníků.

Velkým lákadlem byl speciální radar, pomocí kterého si fandové mohli změřit rychlost střelby. Ať už hokejovým pukem nebo tenisákem. U měřícího zařízení se tudíž tvořily fronty, na řadu se ale dostala i čtveřice rysů ve složení Vojtěch Mokry, Michal Hotěk, Oskar Haas a Vojtěch Šuhaj. Ze zmíněného kvarteta měl nakonec nejtvrdší ránu, pro někoho možná překvapivě, brankář Mokry. 

"Je skvělé, že si to lidi tady na Olešné mohli vyzkoušet. Vystřelit pořádnou ránu, to opravdu není sranda. V hokeji ale bývá důležitější přesnost než tvrdost. Jak je možné, že Vojta Mokry vyslal větší pecku než já? To je pro mě záhada. Vojta asi podváděl, mám pocit, že střílel míčkem," smál se nejlepší junior loňského ročníku Chance ligy, Oskar Haas.

Na Olešné ani tentokrát nechyběl populární Cornhole či Stiga hokej. S malým synem dorazil fanda rysů Petr a sobotní akci si pochvaloval: "Je super, že i po sezoně můžeme hráče potkat a neformálně si promluvit. Některé kluky jsem ani nepoznal, přece jen během sezony je vidím hlavně v helmě, a takto na živo vypadají trochu jinak (směje se). Vyzkoušel jsem si střelu na branku, ale ani při největší snaze jsem se nedostal na hodnoty, které nastříleli kluci. Mají to prostě v ruce."

Jak vlastně vznikla myšlenka na uspořádání akce Frýdek-Místek na cestách? O tom se rozpovídala paní Lucie Talavašková z Turistického informačního centra: "Chtěli jsme návštěvníkům Olešné představit turistickou nabídku ostatních destinací, a to včetně regionů z celé republiky. Dnes tady máme třeba prezentaci ze Zlína nebo Šumavy. Máme zde 14 soutěžních stanovišt, kdy lidé mohou obejít celý areál na Olešné. Pokud splní všechny úkoly, budou zařazeni do tomboly. Hlavním motivem je ale získat před létem tipy na zajímavé výlety. Dnešní akci hodnotím velmi kladně, počasí vyšlo parádně, lidi přišli, jsme spokojení."

VIDEOREPORTÁŽ