I mladé hokejisty může podpořit olympijská nadace
Mládežnický hokej
Lední hokej nechybí mezi sporty, na které lze získat pro dítě ve věku 6–18 let příspěvek od České olympijské nadace na financování jeho sportovní aktivity, které může být v dnešní době pro některé rodiny problematické. Pokud například pobíráte přídavek na dítě, příspěvek na péči, příspěvek na bydlení nebo dávky pomoci v hmotné nouzi, pobíráte invalidní důchod, jste rodič samoživitel, ocitli jste se vinou mimořádných okolností v tíživé sociální situaci nebo dítě vyrůstá v dětském domově nebo v pěstounské péči, můžete se ucházet o příspěvek.

Do 31. května je možné zasílat žádosti o podporu sportování do dalšího kola zasedání komise, která o přidělení prostředků rozhoduje. Zasedání komise pro 33. kolo proběhne v létě 2023, žádosti pro letní zasedání komise lze stále zasílat a využít k tomu třeba elektronický formulář. V něm se vypisují údaje o dítěti, nahrávají doklady k doložení sociální situace a určuje se oblast podpory. V souladu s posláním projektu Česká olympijská nadace směřuje prostředky zejména na sportovní vybavení a výstroj, kurzy, kroužky, kempy, soustředění i členské příspěvky.

Cílem projektu není jen finančně přispět, ale také splnit mladým sportovcům jejich sportovní přání a rozvíjet jejich vášeň ke sportu. Proto je ve formuláři i možnost napsat, s kým by se malý sportovec chtěl potkat, co by si přál zažít nebo co je jeho největší sportovní sen. Nadace se pak pokouší přání splnit, třeba organizací setkání dětí s jejich sportovním idolem nebo zajištěním vstupenky na největší sportovní události po celé České republice.

Více naleznete na odkazu  https://www.olympijskytym.cz/nadace-koho-podporime