Klub zaregistroval skoro padesát malých hokejistů
Mládežnický hokej
HC Frýdek-Místek se i letos zapojil do akce Týden hokeje, která pod záštitou Českého hokeje vybízí ty nejmenší děti, aby si vyzkoušely, jakou zábavu mohou zažít na ledě s bruslemi a posléze i s hokejkou a pukem. Klub včera zapsal 48 dětí, jejichž rodiče mohou v rámci marketingové akce počítat s příspěvkem 1500 korun na nákup hokejové výstroje.

V hale Polárka byly pro malé zájemce o náš národní sport připraveny zábavné aktivity na suchu, během nichž jejich doprovod vyřešil nutnou administrativu a odnesl si i pár hokejových dárečků. Caparti se mezitím oháněli hokejkou, házeli na přesnost, hráli stolní hokej nebo si vybarvili tematické omalovánky. Hodně práce pak dalo nasoukat všechny do příslušné výstroje a vyrazilo se na led. Tam už děti s nulovými, menšími i většími zkušenostmi s bruslemi klouzaly za puky i balónky, s podporou dospělých nebo pojízdných konstrukcí, ale všichni s radostí z pohybu. Po stranách při tom mohli sledovat, jak vypadá dětský hokej, „když už se to trochu umí“. Nakonec se děti, které zažily na ledě svou premiéru, i ty ledem ostřílenější, vyfotiliy spolu s trenérským týmem, který je připraven posouvat je v jejich dovednostech dál.

Rodiče během akce získali dostatek informací, co obnáší mít doma malého hokejistu, byl jim vysvětlován přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí. Hokej je tím správným sportem i pro spoustu zábavy a společné zážitky. Důraz je v tréninkovém procesu kladen především na pestrost, jednotvárnost ve slovníku mládežnických trenérů nenajdete. To, že má dítě hokej jako sport číslo jedna, neznamená jeho jednostrannou zátěž, osvojí si i základy jiných sportů, jako je atletika či gymnastika. 

A strádat nebude ani osobnostní stránka dítěte. Malý hokejista se už od prvních chvil v kabině naučí spolupracovat v kolektivu, přijímat zodpovědnost i pravidla a plnit různé úkoly. Trénink i utkání podnítí soutěživost a děti zjistí, že spolupráce v týmu je důležitější než individuality. To vše se dětem bude v životě hodit.

Pokud jste čtvrteční akci propásli, stále máte možnost svou ratolest (4+) do klubu přivést, nábor probíhá celou sezonu v termínech tréninků nejmladší přípravky.