Dostálek: Až na pár minut jsme si lepší výsledek nezasloužili
Rozhovory
Zatímco týmu se výsledkově proti šumperským Drakům moc nedaří, útočník Vlastimil Dostálek má s tímto soupeřem pozitivní bilanci. Ve dvou zápasech vstřelil Drakům čtyři branky.

Vlasto, jak bys svým pohledem zhodnotil domácí utkání se Šumperkem?

Tak do utkání jsme vstoupili hodně špatně, což jde za námi, za staršími a zkušenějšími hráči. Takhle propadnout určitě nemůžeme, zvláště pak hned v prvním střídání. Dostali jsme gól na jedna nula a posléze druhý. Pak bylo hodně těžké se do zápasu zpátky vrátit. Šumperk hrál hodně urputně a hlavně poctivě, takže bylo těžké cokoliv vymyslet. Ve druhé třetině jsme dali kontaktní gól, začalo se to zlepšovat. No a pak jdeme hned na led a dostaneme třetí, to je prostě chyba. Vždy po vstřelené brance se musíme na to střídání soustředit a ne tam jít prostě jen tak. Pak jsme už marně dotahovali, oni si to pohlídali. V power play jsme měli velké šance, ale až na pár minut jsme si lepší výsledek nezasloužili.

Prohrálo se, pro tebe je alespoň útěchou fakt, že jsi vstřelil dvě branky. Jak jsi je viděl?

U toho prvnímu jsme tam byli asi minutu a půl v tlaku, Sváča (Vladimír Svačina, pozn. red.) to hezky hodil do brány a já viděl, že ten puk je volný, že jej gólman nemá přikrytý, tak jsem do toho skočil a snažil se to trefit. Naštěstí to vyšlo. Ten druhý byl v přesilovce, kdy mě tam našel krásně crossem Klíma (David Klimša) a já už to měl docela snadné, stačilo jen uklidit puk nad beton, protože gólman to nestihnul. Bohužel jsou ty branky k ničemu, protože máme nula bodů a myslím si, že se to vždy hraje na to, aby ty body byly týmové. Bohužel dnes máme nulu, budeme muset zabrat v sobotu venku.


V sobotu nás čeká derby v Porubě. Co se musí zásadně změnit, abychom znovu přivezli od soupeře tři body?

Tak určitě hrát dobře z defenzívy a nemít tam taková okna. Nesmíme také propadat v útočném pásmu, jelikož dnes nás Šumperk dvakrát vyškolil v těch brejcích. Sami jsme si to říkali, že si na to musíme dát pozor, bohužel nic, co by nás mělo překvapit, nás dnes porazilo. Určitě tedy musíme vycházet z dobré defenzívy, když dostaneme nějakou přesilovku, tak z ní dát gól. Brankář nám to zavře, když mu pomůžeme, tohle je asi ta cesta.

Nepřišlo přeci jen po těch čtyřech výhrách v řadě nějaké uspokojení. Že byste to měli v hlavách, navíc k nám přijel Šumperk, který je v tabulce níž. Nepřišlo spíše nějaké podcenění z naší strany?

Já si to nemyslím. Spíš si myslím, že jsme z přemíry snahy udělali spoustu chyb, které nás bohužel stály dnes zápas. Jindy nám ty chyby gólem nekončily, dnes to tak bylo. Někdy takový zápas je, ale říkám, ty chyby bychom určitě dělat neměli. Hlavně my, zkušení. Měli bychom si na to opravdu dávat pozor, protože u nás to začíná. Bohužel pak ten zápas musíte těžko honit, což nám bere strašně moc sil.


Z osobního hlediska máš ale, Vlasto, docela povedenou sezonu. Dnes jsi svůj gólový výčet zaokrouhlil na deset, s tím asi spokojenost, že ti to tam padá?

No samozřejmě jsem se chvíli trápil, kdy nějaké zápasy ty góly nebyly. Já jsem rád, že jsem to trošku dokázal zlomit, protože si myslím, že se tady ode mne ty branky čekají. Jsem tu od toho, abych tomu týmu těmi góly pomohl. Dnes jsem sice dva vstřelil, ale zase jsem týmu nepomohl k vítězství jinými věcmi. Bohužel, mě to mrzí, ale v sobotu je před námi nový zápas a my se půjdeme poprat o tři body.

Zeptám se teď na otázku, která přímo se zápasem nesouvisí. Pod tvým nosem je hustý knír, takže Movember. Listopad se pomalu blíží ke svému konci, těšíš se na to, že se oholíš? Neškrábou tě vousy?

Já si myslím, že se s tím knírem pořád dá nějak pracovat, aby byl příjemnější, ale jak jsme se bavili spolu již předtím, tak je to pro dobrou věc. Je to pro ty chlapy, kteří se třeba bojí, nebo stydí, na tu kontrolu jít. Myslím si, že když mají nějaký problém, tak ať se nestydí, protože mnohdy to pak může skončit špatně.

 

VIDEOROZHODOR S VLASTIMILEM DOSTÁLKEM (ptal se Martin Stebel)