Vítězná premiéra osmáků v nadstavbě
Mládežnický hokej
Svěřenci trenéra Tomáše Snášela mají za sebou další mistrovská utkání. A šesťáci i osmáci si v nich vedli náramně, s plným bodovým ziskem. Mladší v rámci dlouhodobé soutěže přivítali v Polárce Opavu a osmáci začali nadstavbu rovněž na domácím ledě proti vítězi druhé skupiny ze Vsetína.

6. třída:

HC F-M – HK Opava 14:10 (4:3, 4:5, 6:2)        

Průběh na góly bohatého utkání byl jako na houpačce. Domácím vyšel úvod utkání, když už vedli 4:1, ale houževnatý soupeř se nevzdával a do konce třetiny snížil na rozdíl jedné branky. V druhé třetině se soupeři pravidelně střídali ve vedení. „Pomohla nám pak přestávka, když jsme dokázali na soupeře hned v úvodu třetí části zatlačit. Po pěkných kombinacích i koncovce jsme pak zaslouženě odskočili a utkání vyhráli,“ shrnul utkání s dvouciferným skóre na obou stranách trenér Tomáš Snášel.

Bodovali: Pachl Filip 6+2, Bača Samuel 3+3, Budínský Radek 3+0, Bobok Pavel 1+0, Kulfa Tobias 1+1, Koníček Adam 0+2, Roskot Nicolas 0+1, Nohel Jan 0+1. 

Vojtěch Gola 19 zákroků/10 branek, střely 22:19.

8. třída:

HC F-M – VHK Vsetín 4:3 (0:1, 1:2, 3:0) 

Na úvod nadstavby hned na frýdecké mladíky čekal nejúspěšnější tým druhé skupiny. Vsetín přijel sebevědomý a v úvodu utkání předváděl svou sílu. Nakonec domácí vybojovali těsné vítězství a i další duely z prvního kola ukázaly velkou vyrovnanost soupeřů. Třinec remizoval se Zlínem 7:7 a Vítkovice vyhrály 5:3 s Olomoucí.

„Museli jsme se nejprve srovnat s rychlostí hry Vsetína, ale postupně jsme hru vyrovnávali. Šance si vytvářely oba týmy. Hosté však byli důraznější v předbrankovém prostoru a díky tomu vedli po druhé třetině 3:1. Nám se ale povedl vstup do posledního dějství, když jsme snížili po úniku Jiřím Dostálem. Pak už jsme byli lepším týmem a šli si za prvním vítězstvím v nadstavbové části,“ popsal vývoj zápasu trenér Snášel.

Bodovali: Doupal Matěj 1+1, Dostál Jiří 1+0, Poloch Michal 1+0, Balvín Matěj 1+0, Žižka Lukáš 0+1, Krejčí Nicolas 0+1, Kosík Lukáš 0+1, Hanák Viktor 0+1. Střely 23:20.