Sedm rysů vypomohlo partnerskému Třinci
Novinky
Extraligový Třinec se kvůli nemoci Covid dostal do velkých problémů. Z kádru mu totiž rázem vypadlo 9 hráčů. Našemu partnerskému klubu tak v duelu proti Zlínu vypomohla hned sedmice hokejistů.

Do nelehkého postavení se dostal kádr extraligového šampiona z poslední sezony, v Třinci totiž kvůli Covidu nemůže momentálně hrát hned devět hokejistů (Vrána, Růžička, Musil, Marcinko, Marinčin, Dravecký, O. Kovařčík, Hrňa a Kacetl). A tak pomoc přišla z partnerského Frýdku-Místku. Kouč Ocelářů Václav Varaďa povolal pro domácí duel se Zlínem hned sedmici našich hráčů. „Olomouc s přesunem našeho utkání souhlasila, Zlín ne, takže motivace byla logická,“ nezastíral trenér Václav Varaďa v rozhovoru pro webový portál isport.blesk.cz. „Viděl jsem v sestavě Zlína také okénka, pár hráčů jim asi taky zápasí se zraněním a nemocemi. Jejich stanovisko bylo, že nemůžou najít termín a že nový nechtějí. Což jsme respektovali a podle toho jsme se připravili. I když to bylo pro kluky z Frýdku-Místku náročné, v sobotu hrají další zápas v Třebíči. A v pondělí další. Teď ale hráli velmi dobře.“

Na led třinecké Werk Areny tak v extraligovém zápase proti zlínským ševcům vyjela tato sedmice rysů: z obránců to byli Jakub Teper, Daniel Krenželok a Jakub Michálek, v útoku dostali příležitost Filip Komorski, Alan Łyszczarczyk, Jakub Šlahař a Vladimír Svačina. A právě "Sváča" se na výhře Ocelářů v poměru 6:2 podílel třemi gólovými asistencemi. "Jsme rádi, že jsme pomohli, vyhráli a naše pomoc byla k něčemu. Osobně se mi hrálo dobře, a i když tým nebyl kompletní, tak ta kvalita je tady neskutečná. To je radost hrát. Dneska jsme si to užili a zítra zase do práce (narážel Svačina na to, že již v sobotu čeká rysy těžký duel v Třebíči)."

Právě zkušenosti z extraligových bojů našim hráčům v pátečním boji hodně pomohly. Vždyť Vladimír Svačina má v nejvyšší soutěži odehráno přes 740 zápasů, Jakub Šlahař 212, Daniel Krenželok 143 a mladý Jakub Michálek už dostal v extralize šanci v 8 utkáních. Naopak pro trojici Teper, Komorski a Łyszczarczyk šlo o jejich extraligovou premiéru. "Nevěděli jsme, jaká tady vládne situace. Spíše jsme si mysleli, že to doplní juniory. Sešli jsme se ve Frýdku-Místku na tréninku a přišel trenér, obešel pomalu celou šatnu a říkal ten, ten a ten Třinec, vyjmenoval skoro všechny. Potrénovali jsme si, sbalili věci, doma si vyprali a jeli tady," pousmál se po zápase Svačina.

Takovou pikantností bylo, že se v jednom drese rázem sešli tři polští reprezentanti (Aron Chmielewski a naši Filip Komorski s Alanem Łyszczarczykem). "Na kluky jsem se těšil. Držím jim palce, aby se jim nadále dařilo. Sice v tabulce na tom Frýdek není moc dobře, ale individuálně ti kluci hrají dobře. Divám se na ně a jsem nadšený, že přišli do Třince a pomohli nám. Na takovou šanci čekali půl sezony a já jsem za ně rád, že to vyšlo a že jsme spolu v týmu mohli vyhrát," pochvaloval si po utkání Chmielewski. "Jsme rádi, že se tři Poláci sešli v kádru mistra republiky. Je to skvělý pocit. Kdyby byla plná kapacita haly, je možné, že by pár autobusů z Polska přijelo," dodal autor dvou branek.

Spolupráci s našimi hráči si pochvaloval také Marko Daňo. "Kluci vypadali suprově a zapadli k nám skvěle. Kloubouk dolů před nimi, že naskočili a odehráli takhle celý zápas. Jako tým jsme se i díky nim s tou situací popasovali skvěle. Dali jsme hned na začátku důležité góly a dá se říct, že jsme Zlínu nedali šanci," řekl Daňo.

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU (Lukáš Filipec a Marián Ježowicz) - ZDE