Přípravka se vyrovnala Vítkovicím
Mládežnický hokej
V sobotu se na ledě Polárky představily týmy 4. a 5. třídy proti Černým vlkům a Studénce, o den později zaujali vyrovnaným zápasem s Vítkovicemi ti nejmenší z přípravky.

Čtvrťáci proti HC Černí Vlci a Studénce sehráli vyrovnaná utkání, v nichž ze začátku zapomínali úplně na všechno, ale postupem času se zlepšovali. „Chybělo tomu lepší proměňování šancí, ale bylo to i kvůli tomu, že jsme neměli A a B tým podle kvalit, ale namíchané sestavy, v nichž hráli kluci spolu poprvé,“ hodnotil trenér Filip Indrst, který byl spokojenější s páťáky, kteří „přejeli Černé vlky jak zamrzlou řeku“.

„Vyzdvihl bych za všechny Tomáše Chuděje, který předvedl vynikající utkání. Takto bychom si představovali, aby hrál celou sezonu,“ vypíchl mimořádný výkon trenér Indrst. Jeho tým páťáků odehrál celkově výborné utkání od první třetiny, kdy se mu ještě úplně nedařilo střelecky vzhledem k množství šancí, ve druhé části hry „to tam už začalo padat“, takže v té poslední už mohli trenéři míchat sestavou, aby si každý vyzkoušel i jiný než svůj stabilní post.

Přípravka

O den později v Polárce nastupovali hráči přípravky ke konfrontaci s vítkovickou Riderou a Orlovou. Po předchozím turnaji panovaly z utkání s Vítkovicemi obavy, ale tentokrát to byl jiný zápas, v němž se svěřenci trenéra Pavla Paláta Ostravským vyrovnali ve všech aspektech.

„Strašně jsme se báli, ale bylo z toho výborné utkání a pro nás vítězství, že jsme jim takto vzdorovali. Posledně na vánočním turnaji nám utekli už v první třetině, ale teď naše stejné pokyny kluci splnili mnohem lépe, nastoupili a hráli zodpovědně dozadu, vyrovnaně. A já vždycky říkám, že naše dobrá hra se pozná, když trenér soupeře začne křičet, což se stalo,“ spokojeně zápas s Vítkovicemi zhodnotil trenér Palát.

Další zápas s Orlovou už byl jednoznačný, bylo vidět, že po zápase s Vítkovicemi malí Orlované fyzicky naprosto odpadli. „Ale bylo fajn, že kluci dál dodržovali taktiku, dál si nahrávali, nezávodili v gólech a pokračovali v kombinační hře,“ přesto měl za co chválit trenér Palát.

(Foto ze zápasu 5. třídy s Černými vlky)