🎥 Honzík: Pro mě jsou to výhry víc jak po roce
Novinky
Sedmadvacetiletý rodák z jižních Čech se podruhé v řadě postavil do branky a znovu měl lví podíl na tom, že si rysi připsali do tabulky důležité prvoligové body.

Brankář David Honzík se do organizace připojil až na sklonku přestupního termínu, když k Ocelářům zamířil z extraligového Litvínova. Třinečtí z kraje roku počítali na brankářském postu ztráty, když postupně odešli Josef Kořenář, Nick Malík a polský reprezentant Ondřej Raszka. „Navíc mladý Tomáš Suchánek má velkou naději na účast na mistrovství světa osmnáctek. I z tohoto důvodu jsme na trhu hledali brankáře, který se připojí do naší organizace,“ vysvětlil po Honzíkově příchodu Jan Peterek, jednatel HC Frýdek-Místek.

David Honzík se nejprve musel zotavit z vleklého zranění a po dohnání tréninkového manka nastoupil v prvoligových zápasech rysů proti Havířovu a naposledy Sokolovu.

Davide, do brány ses postavil po více než dvou měsících. Jaké jsou tvé bezprostřední pocity?

Tak pocity jsou to skvělé. Celé to bylo strašně dlouhé, ale já hlavně dlouho vůbec nevěděl, co mi je. Doktoři mi špatně diagnostikovali to, co mi je, chtěli mně dokonce i úplně zbytečně operovat. Naštěstí se to zachránilo a já odjel k doktorovi Kolářovi do Prahy, který mně dal dohromady. Takže jak říkám, pocity jsou to skvělé, hlavně, že jsme teď vyhráli oba zápasy. Pro mě jsou to vlastně vítězství více jak po roce (smích). Jsem za ně hrozně rád.

Jsou to sice zatím „jen“ dva odchytané duely, přesto je něco, s čím bys přeci jen spokojen nebyl?

Týýý jo, asi ani ne. Já si myslím, že jsem tomu týmu nějakým způsobem nějak pomohl, a to jak včera, tak i dnes a já jsem fakt hrozně rád za to, že jsme vyhráli.

Pojďme si zkusit oba zápasy nějak přiblížit. Jak hodnotíš z tvého pohledu utkání v Havířově?

V Havířově se dlouho hrálo nula nula a my zpočátku třetí třetiny dostali góla. Možná jsme to i potřebovali, jelikož nás to pak nakoplo a pak jsme to skvěle otočili. Dnes bych řekl, že to byl trošku zase jiný zápas, jelikož Sokolov hraje kolektivnější hokej. Naštěstí nám tam napadalo ze začátku dost gólů a pak jsme už ten zápas kontrolovali.

Bylo pro tebe utkání se Sokolovem nějak specifické? Přeci jen už to je pár let, co jsi tam sezonu působil…

Jako moc kluků z té sezony už tam není. Určitě se mně ale vybaví, když jsem dal góla za Sokolov, takže dobrý (smích).

Tak to povykládej, jak k tomu vůbec došlo?

To bylo poslední zápas baráže o první ligu a my hráli s Táborem. Soupeř de facto přijel s béčkem a s jedním gólmanem. Ten se pak v půlce zápasu zranil a oni hráli polovinu utkání bez brankáře. Tenkrát myslím, že zrovna Petr Přindiš mi to normálně přihrál z modré a já to zkusil. No a vyšlo to.

Ty jsi rodákem z jižních Čech. Jak vůbec došlo k tomu, že ses pak objevil v Karlových Varech. Kde jsi vůbec se svou kariérou začínal?

Já jsem začínal v Milevsku a tam jsem byl do sedmé třídy. Pak byly nějaké výběry do Českých Budějovic, ale tam si vzali nakonec někoho jiného. Vlastně já a Vojta Tomeček, který teď hraje v Olomouci, jsme odešli do Varů. Nás tam tenkrát bylo snad sedm kluků z Milevska nebo jakoby z jižních Čech, takže tak se to nějak vyvinulo.

O našem kraji se říká, že jsme krajem razovitym. Jak se tady vůbec za těch pár dnů cítíš?

Jó, dobrý, jako kabina je super samozřejmě. Já jsem Čecháček, že jo pro vás, takže ta mluva, to nářečí, já se tomu občas směju. A razovitý? To máš pravdu, zrovna na kustodovi Radkovi Dudovi je to hodně vidět, že je razovitý.


DAVID HONZÍK

Narozen: 9. srpna 1993 v Milevsku
Kariéra: Milevsko, HC Karlovy Vary, Victoriaville Tigres (QMJHL – Kanada), Cape Breton Screaming Eagles (QMJHL – Kanada), Energie Karlovy Vary, HC Baník Sokolov, HC Dukla Jihlava, HC Energie Karlovy Vary, HC Sparta Praha, HC Slavia Praha, HC Dukla Jihlava, HC Litvínov, HC Oceláři Třinec/HC Frýdek-Místek
V roce 2011 draftoval Honzíka ve třetím kole jako celkově 71. tým Vancouver Canucks, hrající v severoamerické NHL.