Łyszczarczyk: Rozhodující bylo, že se jedná o nejlepší český tým
A-tým
Polský útočník Alan Łyszczarczyk opouští frýdecko-místecké rysy, bude však nadále členem naší společné organizace s extraligovými Oceláři Třinec. Čtyřiadvacetiletý odchovanec Podhale Nowy Targ totiž podepsal s úřadujícím šampionem roční smlouvu s opcí na její prodloužení.

V loňské sezoně patřil Alan Łyszczarczyk k hlavním úderným zbraním našeho týmu. Vždyť ve 49 odehraných prvoligových duelech nastřádal rodák z amerického Wallingtonu na své konto 47 kanadských bodů (15+32), což bylo nejvíce ze všech rysů. Upřesněme ještě, že polský reprezentant k nám přišel před sezonou ze zámoří, z týmu Fort Wayne Komets hrajícímEast Coast Hockey League.

Výborné výkony nakonec přinesly forvardovi našich severních sousedů podpis smlouvy s třineckými Oceláři. Co rozhodlo? "Rozhodl především fakt, že se jedná o nejlepší český tým, a to myslím i po organizační stránce. Třinec oceňují i zahraniční kluby, je to zkrátka špičkový evropský celek," vysekl poklonu směrem k Ocelářům Łyszczarczyk.

Po zisku čtvrtého mistrovského titulu v historii třineckého celku (mimochodem třetího v řadě) opustilo tým našeho partnerského klubu několik skvělých hokejistů. I tak ale budou Oceláři v naší nejvyšší soutěži stále velmi silným týmem. A tohle si myslí i Alan. "Třinec vždy usiluje o zlato. Doufám, že tomu tak bude i v hokejové Lize mistrů. Je zřejmé, že hráči mistra dané země vždy dostávají dobré nabídky od jiných klubů a někteří z nich je využívají. Myslím si ale, že nově příchozí hráči je vždy dokáží důstojně nahradit, což se potvrdilo i v předešlých letech," poznamenal odchovanec z Nového Targu.

Łyszczarczyk ale do neznámého prostředí nejde. V barvách českého mistra odehrál v minulé sezoně dvě utkání, dokonce si na své konto připsal i jeden gól. "Mým cílem je v Třinci uspět. Budu se snažit hrát co nejlépe. Díky těm dvěma zápasům z minulé sezony už kluky trochu znám, což mi určitě pomůže," dodal polský reprezentant, který byl v minulé sezoně lídrem a nejlepším bodujícím hráčem HC Frýdek-Místek. "Ta sezona se mi bodově povedla. Vždy se snažím hrát lépe a lépe a teď chci svou hru ještě více zlepšovat," přeje si čtyřiadvacetiletý hokejista.

Alan Łyszczarczyk je tak druhým polským hráčem, který se prosadil do kádru třineckých Ocelářů. Nyní tak může se svým reprezentačním parťákem Aronem Chmielewskim vytvořit útočnou údernou dvojici. Nechť se, Alane, v Třinci daří!!