Rysi udeřili v úvodu třetí periody, tam zápas rozhodli
Do závěrečné tercie nastupovala obě mužstva za nerozhodného stavu 1:1. Domácím ale úvod třetí části zápasu vyšel na jedničku. Kapitán Christov nejprve vrátil rysům těsné vedení, aby jej po pár vteřinách ještě navýšil obránce Krenželok. Rysi poráží na svém ledě pražskou Slavii 3:1.
36., středa 12.1.2022, hala Polárka
3:1
1:0, 0:1, 2:0

Baroš - D. Krenželok, Teper, Zbořil, J. Michálek, J. Adámek, Ogurcov - Christov, D. Bartoš, Šlahař - Łyszczarczyk, Komorski, Šedivý - Svačina, Peterek, Martynek - Čmiel, Klimša, Matiaško. Trenér: Mojmír Trličík.

HC Slavia Praha

R. Málek ml. - Dan. Krejčí, Veber, T. Duda, Mi. Hovorka, Zelingr, R. Havel - P. Kafka, T. Knotek, Kružík - Štejner, Žejdl, Jar. Brož - J. Doležal, Poletín, Vlček - R. Všetečka, Kern, D. Petrov. Trenér: Jiří Veber.

2. Łyszczarczyk (Šedivý, J. Michálek), 41. Christov (Šedivý, D. Krenželok), 42. D. Krenželok (Klimša, Komorski)
34. Kružík (Dan. Krejčí, P. Kafka)
Vyloučení: 5:6
Využití: 1:0
Střely na branku: 35:42 (17:12, 7:18, 11:12)
Zblokované střely: 1:2
Vhazování: 37:49
Rozhodčí: Cabák, Šudoma - Kučera, Blažek
Diváci: 683

Jozef Daňo (asistent trenéra HC Frýdek-Místek): Máme za sebou těžký zápas. První třetinu jsme měli výbornou, tam jsme soupeře přestříleli, škoda, že padl pouze jeden gól. Za důležité pak byla využitá přesilovka na začátku třetí třetiny. Tam se nám podařilo odskočit. Stále to ale nebyla až taková pohoda, Slavia to otevřela a prostě hrála na rychlé protiútoky. Stále jsme si na to museli dávat pozor, což se nakonec podařilo. Jsou to vydřené tři body.

Jiří Veber (trenér HC Slavia Praha): Je to pro nás rozčarování, jelikož ten vstup do zápasu nebyl podle našich představ. Byli jsme unavení, soupeř líp bruslil. Tohle ale není vůbec výmluva, že bychom absolvovali dlouhou cestu, to vůbec ne. Byl to prostě špatný přístup. Domácí vstřelili šťastný gól, který jsme si prakticky dali sami. Pak se nám podařilo vyrovnat. Samozřejmě, že ty šance byly na obou stranách. Šlo jen o to, kdo vstřelí toho druhého góla. I když jsme začínali třetí třetinu v oslabení, tak hráče upozorňujeme, ať si dají na úvod pozor a my tam dvakrát inkasujeme. Tím bylo po zápase. V těch našich přesilovkách jsme byli úplně imunní. Vůbec jsme pořádně nevystřelili.

Do důležité bitvy o prvoligové body nemohl kouč Mojmír Trličík počítat s polským obráncem Bartoszem Ciurou, který onemocněl. Naopak se do sestavy vrátil ruský zadák Dima Ogurcov. Změny nastaly rovněž u složení útočných řad.

Pokud nám nevyšel vstup do posledního domácího střetnutí s přerovskými Zubry, tak tentokráte tomu bylo jinak. Krátce po uplynutí úvodní minuty se totiž dostal za brankou soupeře k puku Alan Łyszczarczyk a jeho následné nahození skončilo šťastným odrazem od Málkovy masky za brankovou čáru - 1:0. Více gólů nám pak zbytek úvodní dvacetiminutovky již nepřinesl, přitom oba celky se několikrát ocitly v nadějných pozicích.

Po pěti minutách druhé části střetnutí jsme dostali výhodu jednoho hráče v poli navíc. Blízko druhé gólové radosti jsme byli po pětačtyřiceti vteřinách, škoda, že po Krenželokově dělovce zazvonila jen branková konstrukce za slávistickým brankářem. Pražané zbytek oslabení přečkali bez úhony a začali být v utkání aktivnější. Brankář Baroš musel několikrát hasit nepříjemné situace, které vznikaly před jeho brankovým prostorem. Až v čase 33:09 pustila naše defenzíva do úniku Daniela Kružíka, který povedeným bekhendem poslal puk za Barošova záda - 1:1. V Polárce se tedy začínalo odznova.

Blízko další změny skóre jsme byli krátce po návratu Filipa Komorskeho z trestné lavice, kdy polský kanonýr dostal puk do sólového nájezdu. Jeho následný střelecký pokus mezi betony si brankář Málek pohlídal.

Úvod třetího dějství rysům vyšel na jedničku. Ještě v dobíhající početní výhodě našel Šedivý od pravého mantinelu před brankou volného Víta Christova, pro kterého nebyl problém dopravit puk do opuštěné části slavistické branky - 2:1. Pražané se ještě ani nestačili z inkasované branky otřepat a po devětatřiceti vteřinách inkasovali potřetí. Málek nedokázal udržet Klimšovu střelu a před zakončujícím Danielem Krenželokem již zívala prázdná branka - 3:1. Slavisté se nevzdali a svou aktivní hrou se snažili s nepříznivým výsledkem ještě něco udělat. Rozhodnutí mohlo padnout v polovině 56. minuty, kdy ve vlastním oslabní ujel Šlahař, ale jeho střelecký pokus skončil bohužel jen na levé tyči Málkovy branky. V čase 56:39 si hostující trenér Jiří Veber vybral oddechový čas, po kterém zkusili hráči z hlavního města hru bez brankáře. Slávisté se ovšem svou vlastní nediscliplinovaností o výhodu jednoho hráče navíc sami připravili. Rysi tak vítězí nad svým soupeřem 3:1 a do průběžné tabulky si připisujeme hodně důležité tři body.

V tomto týdnu si hokejisté Frýdku-Místku zahrají ještě jedno prvoligové utkání. V sobotu 15. ledna je totiž čeká výjezd na Vysočinu, kde se od 17.30 hodin poperou o důležité body s týmem z Třebíče.

ZAJÍMAVÉ STATISTIKY Z UTKÁNÍ

* Slavii jsme na domácím ledě porazili teprvé podruhé v prvoligové historii. Ve zbylých osmi duelech se pokaždé z výhry radoval náš dnešní soupeř.
* Úvodní branka střetnutí, o kterou se na začátku 2. minuty postaral polský útočník Alan Łyszczarczyk, byla naší 100tou vstřelenou brankou v letošní sezoně.