Přehrát soupeře se rysům nepovedlo, Jestřábům z Prostějova podlehli 4:6
První třetina předposledního přípravného utkání se nevyvedla podle představ domácího týmu. Hned během první třetiny padlo pět branek, čtyři na straně hostů a jedna domácí. Druhá třetina byla plná šancí a nervy drásajících okamžiků, nakonec padla pouze jedna branka z hokejky domácího útočníka. V posledních dvaceti minutách se dokázali Slezané parádně vrátit do zápasu, ačkoli soupeř dokázal vstřelit o dvě branky více.
Příprava, úterý 3.9.2019, Hala Polárka
4:6
1:4, 1:0, 2:2
Malík (Daneček) – Kudla, Hrachovský, Zahradníček, Michálek, Adámek, Rufer – Kvasnica, Mikulík (C), Motloch, Flok, Przybyla, Martynek (A), Kalus, Stuchlík, Klimša (A), Geidl, Konečný, Stránský.
LHK Jestřábi Prostějov
Neužil (Dvořík) – Novotný, Husa, Krejčí, Březák, Mrázek, Muška, Brančík – Maidl, Berger (C), Krejčík, Luňák, Hrníčko, Novák, Nouza, Ouřada, Chlán, Jandus, Žalčík, Račuk, Kafka.
7. Klimša (Kalus), 37. Klimša (Stuchlík, Zahradníček), 41. Mikulík (Kvasnica, Kudla), 43. Motloch (Michálek)
6. Berger (Žalčík, Muška), 11. Ouřada (Krejčík, Muška), 13. Kafka (Nouza, Hrníčko), 16. Nouza (Krejčík, Ouřada), 47. Kafka (Račuk, Žalčík), 60. Račuk (Berger)
Vyloučení: 5:6
Využití: 1:0
Vlastimil Wojnar (trenér Frýdku-Místku): Rozhodl asi začátek, tam nám to uteklo. Samozřejmě také chyby opakující se neustále, momentálně v přípravě pořád dokola. A i přesto jsme to stáhli na 4:4 a musím říct, že to teda smekám klobouk před klukama. Další, druhý rozhodující moment byl asi neubráněná jejich přesilovka. Tam nám dali pátý gól. My jsme potom měli možnost vyrovnat vyrovnat z naší přesilovky. Bohužel jsme ji neproměnili a potom samozřejmě power play, to už je vabank, to už vesměs končí tak, že ten gól tam padne do té prázdné branky. To jsou asi 2 momenty – začátek a přesilovka, kterou jsme neubránili.
Jiří Vykoukal (trenér Prostějova): Tak já nevím, co zápas rozhodlo, ale ve třetí třetině jsme měli přesilovku, kterou jsme využili. Když jsme dostali 2 góly na začátku třetí třetiny tak jsme si říkali, že tu třetinu chceme dohrát na výsledku, který je. Ale pak jsme dali gól v té přesilovce a dokázali jsme to už udržet.

Ani tento zápas nezklamal napínavostí, co se týče první poloviny úvodní třetiny. Skóre otevřeli v šesté minutě hosté. Tento gól byl pro domácí vcelku smolný, neboť první ránu dokázal Nick Malík vyrazit před sebe, ačkoli se odrazila smolně přímo k Janu Bergrovi, který neváhal a puk znovu vyslal na Malíka. Tuto střelu už domácí brankář nedokázal zastavit. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouhou čekat. O minutu později přišli hosté vlastní chybou o kotouč, toho využil David Klimša a nekompromisně vystřelil na Neužila.

Pak se ale dostali opět do vedení Jestřábi. V jedenácté minutě vymetl Kryštof Ouřada Malíkovi horní levý růžek tak tvrdě, až se brankáři rozbila láhev na pití na malé kousky. Do stavu 3:1 pro Prostějov dostal tyto hbité ptáky Petr Kafka. Tento gól překvapil samotné černočervené hráče, jelikož právě střela Petry Kafky proklouzla přes Malíkovy betony za jeho záda. Následně si hosté dvoubrankový náskok pojistili další brankou, která přišla v šestnácté minutě. Domácí rysi zvládli dvouminutovou přesilovku, zvrat přišel hned po ní, kdy Tomáš Nouza opět vymetl levý horní roh. Do druhé třetiny tak mužstva nastupovala za stavu 4:1 pro hosty.

Druhá dvacetiminutovka nebyla tak gólově pestrá, jako ta předešlá, i když se přihlížejícím k vidění naskytly hezké šance. Za hosty měl nádhernou příležitost Dominik Hrníčko, kdy sám jel na Malíka. Už to vypadalo, že Jestřábi zvýší na 5:1, ale Malík dokázal špičkou betonu zastavit kotouč vesele mířící za brankovou čáru. Frýdek měl rovněž několik šancí, byl to ale znovu David Klimša, kdo podruhé v dnešním zápase překonal Neužila.

Než se někteří fanoušci stačili vrátit na svá místa po zahájení třetí třetiny, už se halou ozýval jásot domácích fanoušků. Kapitán Milan Mikulík nakopl svůj tým krásnou brankou a snížil tak dvoubrankový náskok na jednogólový. Rysy do zápasu vrátil Lukáš Motloch, jenž po dvou a půl minutách vstřelil vyrovnávající branku. I když to po úvodní dvacetiminutovce nevypadalo s domácími úplně dobře, ukázali, že i stav 1:4 je stále hratelný a lze s ním něco udělat.

Zvrat přišel ve čtyřicáté sedmé minutě, kdy se vedení ujali opět prostějovští Jestřábi. Šanci hostů mohli bíločervení zažehnat, jenže Klimša smolně poslal puk na hokejku Petra Kafky. Malík byl v tu chvíli u druhé tyče, takže Kafka pouze kotouč jen popostrčil do pro něj naprosto odkryté brány. Upravit skóre pro hosty v šedesáté minutě při domácí power play už nebyl problém, do prázdné branky se s přehledem trefil Marek Račuk. Utkání tak skončilo výhrou Jestřábů 4:6.