Odveta proti Havířovu se nevydařila, Slezané těsně podlehli
Po vítězném derby na ledě Havířova následovala odveta v domácím prostředí haly Polárka. Slezané sice začali dobře, jenže o jednogólové vedení přišli a náskok AZ už stáhnout nedokázali.
Příprava, úterý 13.8.2019, Hala Polárka
2:3
1:1, 0:2, 1:0
Loubal – Hrachovský, Zahradníček, Michálek, Kudla, Rufer, Adámek J., Flok – Przybyla, Mikulík, Martynek, Kaukič, Motloch, Stuchlík, Havránek, Kalus, Konečný.
HC Havířov 2010 s.r.o.
Stezka – Matai, Mrowiec, Chroboček, Ševeček, Malina, Nepokoj – Tomi, Kotala, Pawliczek, Bednář, Veselý, Dvořák, Maruna, Pořízek, Bambula, Bochnak, Cihlář, Krejčí, Juhasz.
Branky a nahrávky: 6. Kaukič (Motloch), 52. Martynek (Flok, Hrachovský) – 14. Veselý (Dvořák), 29. Kotala (Maruna), 30. Veselý (Dvořák, Bochnak). Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Zápas začal nabírat tempo již od úvodního buly. Hráči Havířova se dostali do dvou nebezpečných situací, poté přejali iniciativu Slezané. Ti vyslali na brankáře AZ několik puků, ale Stezka byl stoprocentní, a to až do patnácté minuty. To hráči AZ vyrobili hrubou chybu a Frýdek–Místek se dostal do brejkové situace. Lukáš Motloch přihrál před branku volnému Lukáši Kaukičovi a ten už zasunul kotouč mezi betony. Nebezpečná střela ve 12. minutě orazítkovala břevno Loubalovy branky. Až do 14. minuty drželi rysi vedení a šance Havířova ničili ještě v zárodku. Pak ale nastalo nedorozumění v obraně, Radek Veselý se ocitl před Matějem Loubalem úplně sám a srovnal skóre zápasu. V poslední minutě se ještě Frýdku-Místku nabídla možnost přesilové hry, když byl Lukáš Bednář vyloučen na 2+10. Jenže pár sekund poté se nechal vyloučit i Jakub Michálek a hrálo se čtyři na čtyři. Stav 1:1 zůstal už do konce třetiny neměnný.

Ve druhé třetině začal o něco aktivněji náš oponent. Havířovu se nabídla přesilovka, ve které si ale moc šancí nevytvořil a dokonce dovolil jednu nebezpečnou střelu Slezanům. Tu však pokryl brankář Aleš Stezka. Dále jsme viděli pár nevýrazných kombinací a akcí, které branku neohrozily. Až ve dvanácté minutě druhé třetiny se mohli opět radovat hosté. Skóre otočil na stranu AZ Jakub Kotala, který objel branku a přesně zakončil. Gól hosty nabudil a o necelé dvě minuty poté se radovali v zápase potřetí. Radek Veselý totiž přibruslil až před branku a podruhé v tomto utkání propálil brankáře Loubala. Havířovští navíc přidávali další nebezpečné střely, které však domácí gólman pokryl. Po chybě hostů se následně dostal do samostatného úniku Rostislav Martynek, jeho úmysl bohužel zmařil Stezka povedeným zákrokem. Na opačné straně zase samotného soupeře skvěle vykryl Loubal. Soupeř byl ve druhé třetině lepší a Frýdecko-místečtí hokejisté působili jakoby nesehraně. Jediné, co šlo domácím skvěle, bylo oslabení. Ze tří početních nevýhod totiž ani jednou neinkasovali.

Slezané museli ve třetí třetině dotahovat dvougólové manko. Jenže už pár sekund po startu si soupeř vytvořil hodně nebezpečnou šanci. Loubal ale dobře zakročil. A dost práce měl při následujících střelách Dominika Pawliczka a dalších havířovských hráčů, kteří dotírali a ve střelecké aktivitě nepřestávali. Poté se konečně dostali do šancí i domácí, jenže Stezka jasně naznačil, že kotouč za svá záda pustit zkrátka nehodlá. Střelecké statistiky se Slezanům vylepšily také v následující přesilovce, ve které vystřelili hned několikrát. Hra se hodně vyrovnala a oba mančafty si vytvořily zajímavé příležitosti, ale také hodněkrát chybovaly a z toho pramenily následující protiútoky soupeře. Na časomíře zbývalo do konce třetí třetiny osm minut a třicet čtyři sekund, když si Frýdek-Místek vytvořil dobrou šanci. K odraženému puku se dostal Rostislav Martynek, který přesně mířenou střelou utkání zdramatizoval. A domácí hráči jakoby dostali nový impuls. K dobru jim přišla i následná přesilovka, ve které měl Stezka pořád co dělat. Z dalšího útoku Jan Kalus nastřelil tyčku. Následné tři obrovské šance AZ mohly definitivně rozhodnout. Nejdřív Lukáš Bednář napálil puk do Loubala, poté Jakub Kotala vystřelil puk, který po odrazu od brankáře jen těsně minul horní část branky a Radek Veselý mohl zkompletovat hattrick, naštěstí mu proti byla tyč. Odkrytou branku na konci utkání Havířovští těsně minuli a další pokus zablokoval hráč domácích.

Slezané tak se svým krajským rivalem odvetu nezvládli a tentokráte těsně prohráli. Nyní čeká rysy ještě pět přípravných utkání, a to nejbližší se hraje už teď ve čtvrtek 15. srpna od 18 hodin, kdy do haly Polárka zavítá patrně nejsilnější soupeř celé přípravy, a to mistrovský Třinec.