Kontaktní branka přišla pozdě, Vsetín uspěl i napodruhé
Hokejisté Vsetína těžili v odvetě především při přesilových hrách. Při početní výhodě nám vstřelil soupeř dva góly.
přátelské utkání, čtvrtek 19.8.2021, hala Polárka
2:3
0:1, 0:2, 2:0

Foltán - Zbořil, Krenželok, J. Adámek, Z. Malík, Kareš, Marcinko - Szturc, Bartoš, Šedivý - Zabloudil, Matiaško, Macháček - Blaško, Čmiel, Klimša - Geidl. Trenér: Mojmír Trličík.

VHK ROBE Vsetín

Gába - Ondračka, Říha, Š. Jenáček, Smetana, Vosátko, Hryciow - Berger, Vlach, Zeman - Půček, Kucharczyk, Klímek - Vítek, Březina, Hořanský - Apolenář, Majdan. Trenér: Roman Stantien.

54. Klimša (Szturc, Bartoš), 56. Krenželok (Čmiel, Blaško)
4. Březina (Kucharczyk, Klímek), 22. Klímek (Š. Jenáček, Půček), 34. Kucharczyk (Půček, Š. Jenáček)
Vyloučení: 5:4
Využití: 1:2
Tresty: Macháček (FM) 5 + do konce utkání - Š. Jenáček (VS) 5 + do konce utkání

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Po dvou třetinách to vypadalo, že to bude pro nás utkání bez vstřeleného gólu. I když jsme si nějaké ty šance vytvořili, tak nám tam nic nepadlo. Ale ta vůle, a to, že hrajeme celých šedesát minut, tak stála za to, že jsme dokázali zápas ještě zdramatizovat. Chyběla nám dnes spousta hráčů, i Szturc se Šedivým vlastně šli do zápasu s pár tréninky, tak i přesto první útok naznačil svůj potenciál, kdy si vytvořil dobré gólové příležitosti. Ale dlouhou dobu to tam zkrátka nepadalo. Škoda, že se k nim ostatní kluci se šancemi nepřipojili. Jinak opět, co jsme dnes nechtěli, aby tak bylo, abychom inkasovali po dorážkách z předbrankového prostoru, byť to bylo v oslabení, tak ten gól padl. Navíc se nám už v první třetině nedařila přihrávka, která by nás dostala do útočného pásma. Také jsme měli spoustu prohraných buly, stále jsme tak museli o kotouč bojovat. Pak ten průběh vypadal vcelku jednoznačně. Je to stále přípravný zápas, které naznačuje, kde má tým své slabiny, ať už v útoku, nebo i v obraně.

Jan Srdínko (asistent trenéra VHK ROBE Vsetín): Museli jsme čelit poměrně vysoké marodce, nicméně kluci k tomu přistoupili výborně. Hrál se rychlý hokej, měli jsme výborný pohyb. Měli jsme i dost střeleckých příležitostí a zaslouženě jsme vedli. Pak jsme si to trošku zkomplikovali zbytečnými góly ve třetí třetině. Konec zápasu už jsme ubránili. Jsme za to rádi. Všechna utkání s Frýdkem-Místkem se vyznačují velkou bojovností a hraje se rychlý, útočný hokej, akce nahoru dolů. Myslím, že se hra musela líbit i divákům.

S drobnými změnami v sestavě nastoupili rysi k odvetnému střetnutí se Vsetínem. Trenér Mojmír Trličík poprvé v přípravě nasadil do hry zkušené forvardy Romana Szturce s Ondrejem Šedivým. Naopak v sestavě chyběla trojice polských reprezentantů Komorski - Ciura - Łyszczarczyk, která se od středy připravuje pod vedením slovenského kouče Roberta Kálabera v Jastrzębie na finále kvalifikačního turnaje o OH v Pekingu. To Poláci sehrají v Bratislavě proti domácím borcům, Bělorusku a Rakousku (na olympiádu postoupí pouze vítěz miniturnaje).

Dlouho to dnes vypadalo, že se brankově naši hoši prosadit nedokáží. Po dvou periodách totiž svítil na ukazateli skóre nepříznivý stav 0:3. Ale pojďme postupně. Valachům jsme ke golům pomohli především po naší nedisciplinovanosti. Už v úvodu střetnutí putoval za katr Klimša. Ten tam sice vydržel celé dvě minuty, ale krátce při jeho návratu na led zamířil na vzdálenější tyč hostující David Březina a Vsetínští šli do vedení - 0:1. Rysi mohli naopak vyrovnat při vyloučení Smetany, jenže šance Szturce či Šedivého zůstaly nevyužity. Hostující gólman Gába uspěl také i v samém závěru první periody, kdy zneškodnil únik Šedivého.

Jak jsme již zmínili, Vsetínu ke gólům dnes pomáhaly přesilovky. Právě při naší početní nevýhodě padly další dvě branky hostů. To nejprve Daniel Klímek ve 22. minutě střelou do vzdálenějšího rohu potrestal vyloučení Kareše, aby následně šest minut před uplynutím druhé části zápasu skóroval v přesilové hře Radim Kucharczyk - 0:3.

S tímto nepříznivým stavem se domácí borci rozhodně smířit nechtěli, jenže najít si skulinku v soupeřově obraně nebylo vůbec jednoduché. Až v 54. minutě se to rysům povedlo, a jak jinak, než při nerovnoměrném počtu hráčů na ledě. Po Szturcově ráně se k puku dostal David Klimša, který jej poslal následně k levé tyči vsetínské branky - 1:3. O chvíli později hráli Valaši znovu v oslabení, které však přečkali bez úhony. Útočná akce rysů ale nadála pokračovala a Daniel Krenželok dokázal ještě tento přípravný duel zdramatizovat - 2:3. V závěru jsme zkusili hru v šesti, kýžené vyrovnávací branky jsme se už bohužel nedočkali.

Také další přípravné utkání sehrajeme před domácím publikem. Na hokej se ale půjde až koncem prázdnin. Duel s přerovskými Zubry je na pořadu v úterý 31. srpna od 18.00 hodin. Na zápas samozřejmě zveme všechy diváky.