Frýdek-Místek zvítězil podvacáté v sezóně, Břeclav porazil 7:2
První polovinu základní části završili frýdecko-místečtí hokejisté domácím utkáním proti deváté Břeclavi. O osudu celého střetnutí velkou měrou rozhodla už první minuta, ve které domácí vstřelili dvě rychlé branky a poté si svůj náskok i díky hattricku Víta Christova kontrolovali až do samotného konce. Lídr tabulky tak získal do své sbírky další tři body a po zaváhání druhého Vsetína má na čele už patnáctibodový náskok.
22., středa 25.11.2015, Hala Polárka
7:2
3:1, 3:0, 1:1
Hlaváč (Daneček) – Dresler, Jeník, Krutil, Kowalczyk (C), Samiec, Roman Adámek, Kvapil Polák – Franek, Piecha, Klimša (A), Schwarz, Káňa, Cienciala, Chmielewski, Kovařčík, Luka, Jaroš, Christov
HC Břeclav
Šurý (Bača) – Směřička, Miklík, Svoboda, Dittrich, Vlček, Zítka, Běhal – Bolfík, Červenka (A), Vachutka, Flora, Tobola, Zháňal (A), Nováček, Školoud, Uhlík, Smetana, Průdek, Ivan (C)
Branky a nahrávky: 1. Christov (Kowalczyk, Luka), 1. Klimša (Piecha, Samiec), 14. Dresler (Piecha, Roman), 23. Chmielewski (TS), 31. Franek (Chmielewski, Kovařčík), 36. Christov (Luka, Roman), 53. Christov (Luka, Hlaváč) – 17. Průdek (TS), 51. Smetana (Směřička, Nováček). Rozhodčí: Fiala – Bojda, Mikler. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1459. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:2, 7:2.
Aleš Mach: Začátek byl velice povedený, ten střed už byl takový vlažnější no a třetí třetina už se jakoby jen dohrávala. My potřebujeme, abychom tak jak jsme nastoupili, vydrželi co nejdéle. Výsledek je vynikající, diváci fantastičtí, takže z prvního utkání jsem já osobně velice spokojen. Líbí se mi tady, jsem poprvé v hale, poprvé na zápase a jsem mile překvapen.
Michal Konečný: Po tom hrůzostrašném začátku, kdy jsem kluky upozorňoval, že soupeř hraje dobře, jsem si musel vzít oddechový čas už v první minutě, to se mi dlouho nestalo. Nicméně potom si myslím, že jsme odehráli docela důstojný zápas a jak tak sleduji Frýdek, tak vím, že většinou rozhoduje zápasy ve třetí třetině a my jsme ji uhráli na 1:1, což si myslím, že není vůbec špatné. Řekl bych, že ani ten výsledek pro nás není až tak katastrofální, máme velkou marodku a musím kluky pochválit, že bojovali a odedřeli to. Bohužel nemůžeme Frýdku v žádném případě konkurovat.

Frýdek-Místek začal v zápase dominovat doslova od první minuty. Hned po úvodním vhazování se do útočného pásma vydal Vít Christov, který si po pouhých jedenácti vteřinách najel do levého kruhu a z vůbec první střely na branku otevřel skóre. Břeclavští se z této brzké rány ještě nestihli ani oklepat a fanoušci se již radovali z druhé branky, když si David Klimša sjel z pravého mantinelu až mezi kruhy a pohotovou střelou zápěstím překonal Šurého. Hostující trenéři na divoký úvod reagovali nebývale brzkým oddechovým časem, z první třetiny totiž uběhlo teprve 39 vteřin. Na další zajímavější moment se však čekalo až do deváté minuty, kdy z výborné práce Ciencialy mohl těžit volný Tomáš Franek, ale ten z dobré pozice přesně zakončit nedokázal. Třetí vstřelenou branku si vzal na starost obránce Jan Dresler, který ve středním pásmu ukázkově prokličkoval mezi několika obránci a přesnou ranou z mezikruží opět rozesmutnil břeclavskou střídačku. Miklíkův faul ze sedmnácté minuty daroval Frýdku-Místku první přesilovou hru, jež se ale domácím vůbec nepovedla. Břeclavský protiútok zastavil Vladimír Luka jen za pomoci faulu a z nařízeného trestného střílení se forhendovým blafákem k pravé tyči prosadil Roman Průdek. Dvě minuty před odchodem do kabin mohl domácím vrátit tříbrankový náskok Jakub Schwarz, před kterým zívala poloprázdná branka, jenže strážce břeclavské svatyně si napravil reputaci bleskurychlým návratem ke své levé tyči a velkou šanci na poslední chvíli zhatil.

Břeclavští Lvi se poučili ze špatného vstupu do zápasu a na začátku druhého dějství tahali za kratší konec, což ale platilo jen do konce 23. minuty. Hostující obránce Tomáš Dittrich zahákoval unikajícího Arona Chmielewského a hlavní rozhodčí opět neváhal nařídit trestné střílení. K tomu se postavil právě polský reprezentant, jehož ukázková finta a zakončení s hokejkou mezi nohama dokonale obalamutila počtvrté inkasujícího Šurého. V dalším průběhu bylo k vidění zejména velké množství chyb a nepřesností, kvůli kterým tempo hry výrazně opadlo. O rozproudění nálady se krátce po polovině střetnutí postaral až Tomáš Franek, jenž převzal Chmielewského pas zpoza branky a umístil kotouč do levého horního rohu Šurého branky. Na začátku 34. minuty se celá hala včetně frýdecko-místeckých hráčů radovala z šesté branky, ovšem puk rozvlnil pouze boční síť, a tak se stav měnil až o malou chvíli později, když Vít Christov zužitkoval Lukovu přihrávku a zkušeně vymíchal soupeřova brankáře. Rychlá odpověď Břeclavi se rýsovala v následném přečíslení dvou na jednoho, které zakončil Marek Ivan jen do pozorného Hlaváče.

Poslední dvacetiminutovku odstartoval nedovolený zákrok Tomáše Káni, načež hosté v početní výhodě nechali uniknout aktivního Chmielewského, který podél pravého hrazení snadno přebruslil své soky, ale na Šurého nevyzrál. Bezmála patnáctistovka fanoušků posléze sledovala několik minut nepříliš atraktivního hokeje, ve kterých si ani jeden z týmů nevypracoval žádnou větší příležitost, což se změnilo až v jednapadesáté minutě. Ještě nedávný útočník Frýdku-Místku Marek Ivan se natlačil před obránce a i přes faul málem protlačil puk až za brankovou čáru, v čemž mu zabránila pravá tyč. Jeníkův přečin proti pravidlům hosté velmi rychle potrestali, když po osmi vteřinách přesilové hry od modré čáry nenápadně vystřelil Radoslav Smetana, aby nepříliš prudkou ranou zaskočil Jana Hlaváče v brankovišti Frýdku-Místku. Čtyřbrankový rozdíl neplatil ani sto dvacet vteřin. Domácí brankář v další přesilovce rozjel rychlou akci přihrávkou na Vladimíra Luku, který zprava našel Víta Christova a ten ranou z první zkompletoval svůj hattrick. Závěr zápasu si už Frýdek-Místek pohlídal, a tak po výhře 7:2 mohl oslavit zisk dalších tří bodů do druholigové tabulky.