Frýdek-Místek si s houževnatým Novým Jičínem poradil i potřetí
Hokejisté Frýdku-Místku v prvním domácím utkání roku 2016 nedopustili žádné překvapení a porazili soupeře z Nového Jičína i potřetí v sezóně. Základ osmé domácí výhry v řadě se zrodil již v první třetině, po které lídr tabulky vedl o dvě branky. Novému Jičínu se před polovinou zápasu podařilo utkání zdramatizovat, ale po přesilovkové trefě kapitána Kowalczyka si už svěřenci Jiřího Juříka úspěšně došli pro další tři body do druholigové tabulky.
31., středa 6.1.2016, Hala Polárka
6:2
2:0, 1:1, 3:1
Daneček (Šimboch) – Jeník, Heider, Krutil, Fišera, Kowalczyk, Matyáš, Adámek, Kvapil – Piecha, Klimša, Kovařčík, Samiec, Chmielewski, Schwarz, Káňa, Cienciala, Meidl, Luka, Jaroš, Christov
HK Nový Jičín
Iláš (Chvostek) – Zahradníček, Kužílek, Flašar, Hruška, Hoďa, Vašut, Haloda – Gebauer, Škumát, Mikšan, Lehečka, Zdeněk, Hlaváč, Zetík, Dalajka, Málek, Kratochvíl, Ižacký, Novotný
Branky a nahrávky: 8. Cienciala (Jaroš), 14. Christov (Luka, Káňa), 34. Kowalczyk (Luka, Piecha), 46. Meidl (Klimša, Káňa), 51. Cienciala (Piecha, Krutil), 51. Luka (Fišera, Heider) – 28. Zdeněk (Málek, Mikšan), 49. Kratochvíl (Škumát, Gebauer). Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1600. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 6:2.
Marek Malík: „Bylo to pěkné utkání z obou stran, Nový Jičín hrál velice dobře. Kdybychom v první části trošku zjednodušili hru, tak jsme se mohli dostat do více šancí. Ke konci utkání se nám to povedlo a myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli, i když pro soupeře je ten výsledek trošku krutý.“

Začátek utkání jednatřicátého kola doprovázelo mnoho chyb na obou stranách. Hra byla kvůli velkému množství zakázaných uvolnění nebo ofsajdů často přerušovaná a strážci branek byli víceméně bez práce. Na ospalém úvodu nic nezměnilo ani novojičínské vyloučení, při kterém se domácí nedokázali usadit před Davidem Ilášem. Až v polovině osmé minuty si Frýdek-Místek vypracoval první větší příležitost, ze které také padl premiérový gól zápasu. Na Jarošovu přihrávku ze strany si do prostoru mezi kruhy najel David Cienciala a přesnou ranou mezi tři tyče poprvé pohnul ukazatelem skóre. V následné přesilovce Frýdku-Místku byl gólman Nového Jičína opět v permanenci, když jeho schopnosti řádně otestovali Chmielewski, Christov a obránce Krutil. Druhá gólová radost v Polárce nastala ve čtrnácté minutě, kdy se Vít Christov odvážně vydal od pravého mantinelu až k brance a střelou mezi betony propálil Iláše. Uklidňující gól na neutichajícím tlaku domácího mužstva nic nezměnil, všechny čtyři formace si pravidelně vytvářely šance, ovšem novojičínští je přečkali bez úhony. Bez gólového efektu skončila také příležitost Ciencialy, před kterým se v oslabení objevila prázdná klec, jenže jeden z obránců do ní kotouč nepustil.

Druhá třetina odstartovala rozpůlenou přesilovkou Nového Jičína, který poté mohl hned několikrát zkorigovat skóre. Chybu frýdecko-místeckého obránce nejprve nepotrestal před brankou osamocený Málek, proti kterému se vytáhl Lukáš Daneček. Ten měl ve 23. Minutě také pořádnou porci štěstí, když se na něj řítil Škumát, jehož střelu zastavila až pravá tyč. Hosté nevyužili ani Jarošem nabídnutou početní výhodu, ovšem po ní se už radovat mohli. Při menším zmatku v obraně Frýdku-Místku se z bezprostřední blízkosti prosadil Jiří Zdeněk. Zpět do dvoubrankového vedení mohli domácí jít ve 32. minutě díky nařízenému trestnému střílení. Při něm polský útočník Aron Chmielewski mířil mezi Ilášovy betony, ale přes ně kotouč nepropasíroval. Nadšení na střídačce Frýdku-Místku vypuklo až v čase 33:56, kdy dobře sehranou přesilovku zakončil přesnou ranou od modré čáry veterán Pavel Kowalczyk. V závěru prostřední dvacetiminutovky na ledě zhoustla atmosféra a rozhodčí kromě několika menších faulů museli řešit i jednu větší potyčku v rohu hřiště. Oba týmy si ještě před odchodem do kabin vyzkoušely hru v početní výhodě, ale oba gólmani již neinkasovali.

Na začátku závěrečného dějství Frýdecko-místečtí poněkolikáté bez větších komplikací zvládli hru v oslabení, aby se opět mohli gólové prosadit. Čtvrtý puk za Ilášova záda poslal Radek Meidl, který si všiml nejistého zákroku gólmana a dorazil do sítě pokus Davida Klimši. Třígólový rozdíl však neplatil ani tři minuty, protože po velké hrubce v domácí rozehrávce a bleskurychlé kombinaci na jeden dotek se z předbrankového prostoru prosadil Matouš Kratochvíl. Inkasovaná branka na Frýdku-Místku nezanechala žádné stopy, netrvalo to ani dvě minuty a Polárkou se znovu mohla rozeznít domácím fanouškům již velice dobře známá melodie oslavující vstřelenou branku. Krutilova střela od modré se ještě neujala, Klimša ale pohotově předložil kotouč Davidu Ciencialovi, jenž neměl žádný problém s uklizením kotouče do branky a slavil svůj druhý zásah v zápase. Na ten další fanoušci čekali jen několik málo vteřin. Aktivně hrající Jakub Ižacký po přechodu do útočného pásma Nového Jičína namazal puk na hole domácích hráčů a ti vyslali do úniku Vladimíra Luku. Ten znovu potvrdil roli nejproduktivnějšího hráče celé soutěže a v úniku oklamal bezmocného Iláše.

O zajímavé momenty nebylo nouze ani v samotném závěru zápasu, v tom se hrál otevřený hokej a šance se střídaly na obou stranách. O zkompletování hattricku se několikrát marně snažil Cienciala. Naopak Daneček musel řešit například šanci Málka s Vašutem nebo únik Jakuba Ižackého, který se díky své rychlosti natlačil před bránícího protihráče, ale na gólmana Frýdku-Místku si nepřišel. To samé platilo i na druhém konci hřiště, a tak se domácí nakonec mohli radovat z vítězství 6:2.

Na další utkání nemusí příznivci frýdecko-místeckého hokeje čekat vůbec dlouho. Už v sobotu se v Polárce představí ligový nováček z Kopřivnice. Vstupenky na tento zápas si můžete pořídit v již tradičním předprodeji, který startuje v pátek 8. ledna.