Frýdek-Místek po velké bitvě podlehl Kladnu
Rysi se dnes představili v domácí hale proti silnému Kladnu. Zápas nabídl hodně vyrovnanou bitvu, ve které rozhodovaly maličkosti. Hosté nakonec vybojovali výhru o jedinou branku. Dostali se do dvoubrankového vedení, na které Frýdek-Místek reagoval až dvě sekundy před koncem. David Klimša se postaral o snížení střelou do odkryté branky. Rysi po dnešní prohře zůstavají na deváté nepostupující příčce.
28., sobota 2.12.2017, hala Polárka
1:2
0:1, 0:1, 1:0
Strmeň – Zahradníček, Bartko, Ovčačík (A), Haman, Piegl, Matyáš – Bajtek, Pechanec, Kvasnica – Harkabus, Osmík, Kofroň – Klimša (C), Franek, Przybyla – Raška, Peterek, Kafka (A).
HC Rytíři Kladno
Cikánek – Kehar, Štindl, P. Hořava (A), Repe, F. Matula, Štich – J. Strnad, Kubík, Pekr – J. Kloz, Machač, D. Tůma (C) – Redlich, T. Kaut, Kružík – Zikmund, Svedlund, Bláha.
Branky a nahrávky:60. Klimša (Haman, Pechanec) – 12. Kubík (Kehar, Pekr), 30. Bláha Rozhodčí: Šutara, Kašík – Lukš, Gančarčík. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 1 276. Střely na branku: 25:27.
Marek Malík(HC Frýdek-Místek): Dnešní utkání se nehodnotí moc dobře, protože jsme nebodovali, což nás mrzí. Šance bodovat proti mužstvu jako je Kladno jsou, ale ta procenta nejsou velké. Byly pasáže, kdy jsme Kladno přehráli, chtěli jsme bodovat, vybojovat aspoň bod. Vyhrálo mužstvo, které udělalo méně možná chyb. Mrzí nás, že jsme to nedokázali proti takovému mužstvu na domácím ledě zúročit.
Miroslav Hořava(Rytíři Kladno): Myslím si, že předešlá dvě utkání, které jsme s Frýdkem odehráli, byla velice těžká. Čekali jsme zápas takový, jaký byl. Myslím si, že ten výsledek dva jedna je opravdu těsný a odpovídá hře. Jsme rádi, že jsme získali tři body.

Začátek střetnutí se odehrál ve velmi dobrém tempu, oba gólmani se krátce po úvodním buly rychle dostali do provozní teploty, když zneškodnili střely od modré čáry. Na konci třetí minuty předvedly frýdecko-místecké zadní řady první z velkého počtu chyb. Špatnou rozehrávku brankáře Strmeně ale nepotrestal Jakub Strnad, který v téměř stoprocentní šanci hned dvakrát selhal.

Tímto momentem započal vytrvalý kladenský tlak a Strmeň musel likvidovat hned několik pokusů z hokejek soupeřových obránců. Rysy se ve spolupráci s odvážným Przybylou snažil dostat více do hry zejména Tomáš Franek, který po celý zápas hrál aktivně, a po dlouhém zranění na něm byla znát velká chuť do hry. Mezitím na kontě brankáře Frýdku-Místku rychle přibývaly úspěšné zákroky, což platilo až do času 11:01, kdy nestačil na šikovnou teč Adama Kubíka. Mladý kladenský forvard s potřebnou dávkou štěstí ze vzduchu přesměroval tvrdou střelu Martina Kehara pod břevno.

V blížícím se závěru úvodní třetiny mohli Frýdecko-místečtí odpovědět ve dvou po sobě jdoucích přesilových hrách, jenže fauly Hořavy a Šticha se jim využít nepovedly. To naopak ještě více nabudilo Kladenské, kteří po změně stran převzali iniciativu. Ve třiadvacáté minutě musel Strmeň pořádně natáhnout pravou nohu, aby koncem betonu vytěsnil prudkou ránu Daniela Kružíka.

Po prohřešku Filipa Bajtka si v přesilovce zahráli i Středočeši, jenže Zikmund ani Redlich své šance v branku nepřetavili. Na druhé straně se poté pořádně zapotil jinak nepříliš vytěžovaný Cikánek, který během několika sekund vychytal Kvasnicu, Bajtka i Pechance. Trest v podobě druhého gólu Kladna na sebe nenechal dlouho čekat – ze série soubojů ve středním pásmu se puk odrazil k Štěpánu Bláhovi, jehož nekompromisní golfák z vrcholku levého kruhu zastavila až síť frýdecko-místecké branky.

Opaření Slezané ve zbytku druhého dějství nic nebezpečného nevymysleli, což víceméně platilo i o výkonu Rytířů. Ti si díky faulu Franka přenesli do třetí třetiny přesilovou hru, ale i ta zůstala bez gólového vyústění. Po druhé přestávce se hra začala výrazně kouskovat, Kladenští se nikam nehnali a dlouhou dobu si bez větších starostí hlídali svůj dvoubrankový náskok. Nic na tom nezměnily ani opětovné přesilovky obou týmů, které měly v celém duelu k dokonalosti hodně daleko.

Vlažnější pasáž zápasu trvala až do jednapadesáté minuty, kdy nejprve Cikánka protáhl Martin Osmík a následně se po hezké individuální akci dostal do šance Dan Przybyla, jehož pokus plánovaný cíl ale netrefil. Hostující brankář se nenudil ani v dalších vteřinách, kdy si na něm vylámali zuby Franek a Bartko.

Právě Janové Bartko a Zahraníček se ve třiapadesáté minutě nedohodli se svým maskovaným kolegou, volný puk si překvapivě sebral dojíždějící Kaut, nicméně zblízka na Strmeně recept nenašel. Autor této příležitosti se poté nechal vyloučit, ovšem na trestné lavici se příliš nervovat nemusel, protože jeho spoluhráči zvládli přečkat i své poslední oslabení s velkou jistotou. Až minutu a půl před koncem se rysům povedlo vytvořit výraznější tlak, který byl umocněn hrou v šesti. Kofroňův únik gólem ale neskončil a Cikánek na břiše zneškodnil i dvě nepříjemné dorážky. Na první oslavu gólu si fanoušci Frýdku-Místku museli počkat až do samotného závěru, leč doklepnutí Hamanovy střely v provedení Davida Klimši na prohře Slezanů nic nezměnilo.