Frýdek-Místek otočil utkání s Přerovem, tři body zůstávají doma
Frýdek-Místek zvládl důležité utkání s Přerovem, před domácím publikem Zubry porazil 4:2. Ač domácí šli do vedení jako první, hosté skóre otočili na 2:1. Rysi však poté znovu vrhli všechny své síly do útoku a i díky dvěma brankám Tomáše Franka a několika skvělým Hamerlíkovým zákrokům zápas převrátili ve svůj prospěch.
42., středa 24.1.2018, hala Pokárka
4:2
1:2, 2:0, 1:0
Hamerlík – Bartko, Zahradníček, Adámek, Pastor, Matyáš, Piegl, D. Stránský – Martynek (C), Mikulík (A), Kvasnica – Štumpf, Bajtek, J. Kalus – Klimša (A), Kuťák, Kofroň – Franek, Przybyla, Kafka
HC ZUBR Přerov
Šimboch – Chmelíř, Malina, M. Novotný, Zbořil, Běhal, Pala (A), Adamík – Šlahař, T. Sýkora (C), T. Doležal – Plášek ml., Pšurný, Plášek (A) – Goiš, F. Dvořák, Milan Procházka – Navrátil, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl
Branky a nahrávky: 11. Martynek (Kvasnica, Kofroň), 31. Štumpf (Bajtek, Klimša), 38. Franek (Kafka, Przybyla), 43. Franek (Przybyla) – 14. Plášek ml., 15. Navrátil (Š. Kratochvíl). Rozhodčí: Šutara, Obadal – Novák, Poruba. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1237.
Marek Malík (HC Frýdek-Místek): Takový zápas jsme potřebovali. Měli jsme hodně přesilovek a vytvořili si tlak. Šli jsme si za tím, kluci museli zapojit i trochu obětavosti, která k tomu patří. Opravdu bojovný výkon, který nám pomůže. Jsme za něj strašně rádi. Krásně jsme to vyhráli.
Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Když jsme dnes prohráli, určitě to nebudu hodnotit kladně. V dnešním utkání jsme nebyli disciplinovaní, za to jsme pykali, byli jsme často vylučovaní. Z toho důvodu jsme nebyli úspěšní. Soupeř nás potrestal několika lacinými góly a výsledek odpovídá tomu, jak utkání probíhalo.

První velkou šanci utkání měli hosté, když přišel v roli posledního hráče o puk domácí obránce Matyáš. Na branku se tak řídil Karel Plášek starší, ale Hamerlíka, který posílil Frýdek-Místek z extraligového Třince, nepřekonal. A tak se jako první radovali domácí. Na konci pohledné přesilovkové kombinace byl u pravé tyče úplně volný Rostislav Martynek, kterému už nedělalo problém poslat kotouč do odkryté brány.

Přerov ale velmi rychle zareagoval a dokázal během minuty a tří sekund skóre otočit. Pokaždé se prosadil díky většímu důrazu na brankovišti. Nejprve kotouč za Hamerlíka propasíroval Karel Plášek mladší, do vedení pak Zubry poslal po úspěšné dorážce Jakub Navrátil.

V první polovině druhé třetiny dostali domácí dvakrát možnost přesilové hry. Ta první moc povedená nebyla, ale na druhý pokus už červenobílí své fanoušky rozjásali. Po Bajtkově posunutí propálil tvrdou ranou bez přípravy Juraje Šimbocha Daniel Štumpf.

Nedisciplinovanost pak ubírala síly Přerovským i dál, další dvě početní výhody už ale domácí hokejisté využít nedokázali. Chvíli poté ale už většina haly Polárky znovu aplaudovala. Střelou z pravé strany se dokázal prosadit Tomáš Franek a druhá otočka skóre byla na světě.

Třetí třetina začala náporem Frýdku-Místku, který byl ve 43. minutě korunován brankou na 4:2. Dan Przybyla ještě Šimbocha nepřekonal, ale volný kotouč si našel Tomáš Franek, který svým druhým gólem v utkání přiblížil rysy ke třem bodům. Trefil se přesně k pravé tyči.

Brzy nato mohlo být sníženo, ale Hamerlík předvedl dva velmi dobré zákroky i v době, když už ležel na ledě. Ve 47. minutě byl pak Přerov znovu blízko kontaktní branky, ale Novotného dělovka jen zazvonila o tyčku frýdecko-místecké brány.

V závěru utkání přebrali otěže hokejisté Přerova a Frýdek-Místek uzamkli několikrát před Hamerlíkem. Ale prosadit se nedokázali, takže tři body zůstávají ve Frýdku-Místku.