Dokonalý obrat! Valaši opět vyšli v Polárce naprázdno
Rysi ani v sedmém domácím střetnutí v Chance lize nezratili s Valachy bod. Tentokráte měl ale Vsetín k zisku premiérového bodu docela blízko, ještě sedm minut před koncem třetí části střetnutí vedli hosté totiž v Polárce 1:2. Nakonec svěřenci trenéra Mojmíra Trličíka dokonali obrat třemi vstřelenými góly. Bravo, chlapi!
31., pondělí 27.12.2021, hala Polárka
4:2
1:1, 0:1, 3:0

Baroš - Zbořil, Teper, D. Krenželok, Matyáš, Ciura, J. Adámek - Svačina, D. Bartoš, Martynek - Łyszczarczyk, Komorski, Klimša - Křivohlávek, Peterek, Ramik - Matiaško, Čmiel, Blaško. Trenér: Mojmír Trličík.

VHK ROBE Vsetín

A. Beran - Jerofejevs, Štach, Ondračka, Smetana, J. Říha, Hryciow, Š. Jenáček - Jonák, Pšurný, Rob - Gago, Pitule, D. Březina - Berger, R. Vlach, A. Zeman - Apolenář, Kucharczyk, Klimek. Trenér: Roman Stantien.

10. Teper (Křivohlávek, Zbořil), 53. Komorski (Teper, Svačina), 55. Peterek (D. Krenželok, D. Bartoš), 56. Klimša (Komorski, Zbořil)
15. A. Zeman (R. Vlach), 23. R. Vlach (Jerofejevs, Berger)
Vyloučení: 2:4
Využití: 2:0
Střely na branku: 30:32 (8:11, 9:13, 13:8)
Zblokované střely: 4:9
Vhazování: 22:50
Tresty: Pitule (V) 5 min + trest do konce utkání
Rozhodčí: Cabák, Šudoma - Hanzlík, Blažek
Diváci: 1000

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Utkání se mi samozřejmě hodnotí skvěle, jelikož získat tři body se Vsetínem, a zvláště v povánočním zápase, kdy mohla být kapacita haly naplněna, tak je to paráda. Zápas byl určitě zajímavý, ten hokej byl vyrovnaný z obou stran, my bohužel dlouhou dobu tahali za kratší konec, co se týče gólů. Měli jsme dost šancí, jenže jsme je nedokázali proměnit. Po dvou standardních situacích jsme je naopak inkasovali. Přesto jsme šli do třetí třetiny s vírou, že to střetnutí, pokud budeme trpěliví, zvládneme. Hodně nám pomohl zkrat jejich hráče a následné přesilové hry. Ty jsme dokázali využít a dokonali jsme tak skvělý obrat.

Roman Stantien (trenér VHK Vsetín): Zápas nám ukázal, že někteří hráči tady nejspíš nebojují za klub, když udělají takový faul, v tak důležitém okamžiku utkání. Nemyslím si ale, že bychom byli lepším týmem, z počátku to bylo takové vyrovnané. Domácí měli v úvodu více šancí, my měli už druhou část lepší. V té třetí třetině, to byl nepochopitelný zkrat, na to nemám slov.

První povánoční střetnutí stálo opravdu za to. Rysi přivítali v domácím prostředí Valachy ze Vsetína, do haly Polárka navíc dorazilo tisíc diváků, tedy maximální povolená návštěva. Fanoušci obou týmů viděli zajímavou podívanou plnou zvratů. Štastější nakonec byli naši hoši, kteří získali do prvoligové tabulky velmi důležité tři body.

Rozpoložení obou celků po Vánocích by se dalo označit za trochu rozlišné. Zatímco Vsetín z posledních sedmi duelů prohrál pouze jednou, rysi ze stejného počtu střetnutí vybojovali výhry jen tři, z toho jednu kontumační nad odstoupivští Kadaní. Přesto to byli naši hoši, kteří měli lepší vstup do zápasu. Ke konci 10. minuty si najel podél pravého mantinelu do hostujícího útočného pásma Jakub Teper a nahozený touš na vsetínskou branku skončil k překvapení přítomných fandů v hale za zády gólmana Berana - 1:0. Valaši s odpovědí dlouho nečekali. V čase 14:02 se po vhahzování v našem obranném pásmu dostal k puku Vlach a po jeho přihrávce na zcela volného a zakončujícího Adama Zemana bylo srovnáno - 1:1.

Na začátku druhé periody nás hosté zarmoutili podruhé. Ke konci 23. minuty pálil od modré obráce lotyšský zadák v hostujících barvách Aleksandrs Jerofejevs a Baroš uviděl puk přes klubko hráčů před sebou až za svými zády - 2:1. O chvíli později byli rysi blízko vyrovnání. Blaško po Čmielově přihrávce pálil bohužel do tyče.

Rozhodnutí tohoto zajímavého duelu přinesla až třetí část a nutno říct, že nám k tomu hodně pomohla hostující nedisciplinovanost. Na začátku padesáté minuty putoval za katr vsetínský útočník Tomáš Pitule. K němu se vzápětí ještě přidala vsetínská střídačka, která špatně vystřídala a rysi dostali početní výhodu o dva muže na ledě. V letošní sezoně se tyhle situace našim soupeřům příliš nevyplácí, jelikož rysi patří v přesilových hrách k nejlepším celkům celé soutěže.

Dvojnásobnou přesilovku dokázali rysi využít v čase 52:29, kdy Teper nahodil puk na vsetínkou branku a náš nejlepší kanonýr Filip Komorski dokázal odražený puk poslat za zklamaného gólmana hostí - 2:2. To však nebylo z naší strany vše, početní převaha totiž nadále pokračovala. V samém závěru 55. minuty pálil na hostující branku Daniel Krenželok a Jonáš Peterek povedenou tečí obrátil misky vah na stranu frýdecko-místeckých hokejistů - 3:2. A domácí euforie pokračovala. Pouhých sedmnáct vteřin od třetího zásahu rysů prokázal David Klimša, že je to právě on, kterému se proti Valachům v našem drese daří nejvíce. Gólem na 4:2 si poupravil své prvoligové osobní statistiky proti Vsetínu na stav 6+4.

Velmi důležitou výhrou jsme si udrželi v průběžném pořadí jedenáctou příčku, přesto pohled na příčky pod námi týmu velí, aby body získával i v následujících duelech. Třeba hned ve středu 29. prosince, kdy se od 17.30 hodin představíme v nedaleké Porubě. Držme rysům tedy palce!!

* Se Vsetínem si nadále držíme domácí neporazitelnost. Naše bilance s Valachy je 7 zápasů = 7 výher (4:3, 4:0, 5:4, 4:3, 5:2, 3:2 a 4:2).
* Je to paradox... zatímco proti týmům z dolních příček prvoligové tabulky se rysům tolik nedaří, Vsetín, který patří k největším favoritům Chance ligy, jsme dokázali porazit již potřetí v řadě.
* Obránce rysů, Jakub Adámek, odehrál v našem drese 90 utkání.
* Po příchodu útočníka Romana Pšurného od přerovských Zubrů se výsledky Vsetína zvedly. Pokud totiž tento forvard dokázal bodovat (4+5), Valaši brali vždy všechny body. Pouze v duelech s Ústí a s námi Pšurný nebodoval, jeho tým na tom byl pak stejně, tedy bez bodu.