46. kolo, pondělí 14.1.2019, Hala Polárka
1:0, 3:1, 1:0
L. Daneček – Haman, Husák, Bartko, Zahradníček, Adámek, L. Kovář, D. Stránský – Mikulík (C), Novotný, Martynek (A) – Kofroň, Motloch, Christov – Rudovský, Klimša (A), Kaukič – Flok, Kuťák, J. Kalus.
HC Rytíři Kladno
Brízgala – Veber, Nash, Kehar, Lakos, P. Hořava, J. Říha – Svedlund, Vampola (A), J. Strnad (C) – Kružík, T. Kaut, Redlich – Zikmund, Machač (A), Jelínek – M. Bláha, Vildumetz, O. Bláha.
Branky a nahrávky: 15. Klimša (Martynek, Bartko), 25. Christov (J. Kalus, Motloch), 36. Christov (Kofroň), 39. Bartko (Novotný, Adámek), 50. Christov (Motloch, Kofroň) – 30. Svedlund. Rozhodčí: Václav Šutara, Pavel Obadal – Milan Štofa, Václav Beneš. Vyloučení: 9:11, navíc Mikulík (FRM) 10 min - navíc Vampola (KLA) 10 min, Macháč 5 min.+OK. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1646.
Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek):Musím kluky pochválit, protože to byl kromě prvních pěti minut velmi dobrý výkon, asi nejlepší doma, výhra s Kladnem se samozřejmě počítá. Doufám, že na to navážeme v Havířově. Dneska jsme od prvního do posledního hráče hráli výborně. Blokovali jsme střely, odehráli jsme skvěle oslabení a dali jsme čtyři góly z pěti přesilovek. Kéž by nám to vydrželo a pokračovalo co nejdéle.
David Čermák (HC Rytíři Kladno): Dneska se nám ten zápas vůbec nevydařil. Už od první třetiny jsme neměli pohyb a dělali jsme zbytečné fauly. Hráli jsme špatně i oslabení, která se nám doteď dařila. Oni využili přesilovky a zaslouženě vyhráli.